Je lacnejšie kúpiť kávové zrná alebo mletú kávu? • Fazuľa mletá

S rastúcimi cenami kávy mnohí šetrní nakupujúci hľadajú spôsoby, ako ďalej natiahnuť svoj týždenný rozpočet. Káva je, žiaľ, luxus, ktorý často ustupuje do úzadia, keď sa snaží znížiť výdavky.

Nemusíte sa však úplne vzdať kávy a značnú sumu môžete ušetriť už len výberom predmletej kávy namiesto kupovania celých zŕn.

V tomto blogovom príspevku sa ponáram trochu hlbšie do dôvodov. Takže ak chcete vedieť, prečo je predbežné pozemné pripojenie cenovo výhodnou možnosťou, pokračujte v čítaní. Odpovede vás možno prekvapia.

Sú kávové zrná lacnejšie ako mletá káva?

Krátka odpoveď je nie. Celé kávové zrná zvyčajne nebudú vo väčšine prípadov lacnejšie ako mletá káva. Zamyslite sa teda znova, ak veríte, že si namletím vlastnej kávy doma ušetríte pár peňazí; žiaľ, nie je to tak.

Keď si prezeráte miestny supermarket, pravdepodobne ste si všimli, že ceny predmletej kávy bývajú o niečo lacnejšie ako celé zrná; a je za tým dôvod.

Ale nezabudnite, celé kávové zrno bude vždy tou lepšou voľbou, pokiaľ ide o čerstvosť a úplnú kontrolu nad mletím. Ale keď príde na rad, uspokojiť sa s dobrou predmletou kávou, ktorá bola nedávno upražená, je skvelou alternatívou, keď je peňazí málo.

Prečo je celozrnná káva drahšia?

Prečo je celozrnná káva drahšia

Prečo je teda celé kávové zrno drahšie? Výrobca nepoužil na mletie fazule žiadne dodatočné prostriedky, takže aké sú čísla?

Celá káva stojí viac, pretože jednoducho povedané, je to len lepšia káva.

Keďže predmletá káva je už pomletá, pre výrobcov je ľahké primiešať kávové zrná nižšej kvality a inú kávu, ktorá neprejde kontrolou kvality stanovenou pre celé zrná.

Celé kávové zrná sa zvyčajne získavajú z vynikajúcich plodín, pretože nie je možné skryť akékoľvek chyby vo vrecku kávy z celých zŕn.

A väčšina kávových nadšencov vie, ako rozpoznať kvalitné celé zrná, takže je ťažké skryť staré, zatuchnuté kávové zrná.

Pri celých kávových zrnách je prioritou dostať kávu upraženú a expedovanú čo najskôr. Existuje okno čerstvosti asi dva až možno tri týždne, aby ste si mohli vychutnať celú zrnkovú kávu na svojom vrchole.

Presúvanie kávy a jej odosielanie takto rýchlo má tendenciu zvyšovať cenu kávy, čo sa musí preniesť na zákazníkov.

Pamätajte, že všetky aromatické zlúčeniny a oleje sú stále uzamknuté vo vnútri celého zrna a uvoľňujú sa až po mletí – je to ako vzduchotesný obal prírody. A mletie priamo pred každým varením je takmer zaručená šálka skvelej chuti.

Prečo je predmletá káva lacnejšia?

Prečo je predmletá káva lacnejšia

Na porovnanie, predmletá káva má odstránenú ochrannú vrstvu a kým sa káva dostane k vám, stratí takmer všetky chuťové zlúčeniny a arómy.

Iste, môžete mať šťastie a vyzdvihnúť tašku, ktorá bola práve doručená do obchodov, priamo z pekáča, ale zvyčajne väčšina vriec a plechoviek s predmletou zmesou leží na policiach už mesiace.

Nezáleží na tom, aký typ kávovaru používate, chuť kávy a jej celková chuť bude výrazne zlá.

Tiež stojí za zmienku, že keď si kúpite predmletú, vkladáte veľkú dôveru do spoločnosti, že v skutočnosti pridáva 100 % kávy, ktorú propagujú na obale.

Ako som už spomínal, schovanie podradnej kávy do vrecka s usadeninou je veľmi jednoduché. Okrem toho existujú aj príbehy o šváboch a chrobákoch v skladoch, ktoré sa melú spolu s kávou. Fuj!

…A ty si myslíš, že žartujem.

Ploštice a iný hmyz sú v skutočnosti také bežné, že FDA stanovila povolenú úroveň „hmyzej špiny a hmyzu“, ktorá je povolená v káve.

Podľa Webová stránka FDAnie viac ako 10 % celkovej kávy môže byť napadnutých hmyzom alebo poškodených hmyzom.

šváby v káve

Je zrejmé, že to bude ďalší bod k nákupu celej zrnkovej kávy.

Ploštice nemôžete skryť do vrecka s celými zrnkami kávy, ale je veľmi ľahké, aby jeden alebo dva šváby spadli do komerčných mlynčekov a skončili v predmletom vrecku.

Záver

Ak ste zostali až do konca, mali by ste lepšie pochopiť, prečo je predmletá káva lacnejšia ako nákup celých kávových zŕn.

Ak sa stále škriabete na hlave, tu je krátke zhrnutie.

Všeobecne platí, že celé kávové zrná majú tendenciu byť kvalitnejšie ako predmleté, a ak chcete neuveriteľnú kvalitu, chuť a vôňu, tak celozrnná káva je určite správna cesta.

To však neznamená, že všetka predmletá káva je neodmysliteľne chybná a je možné nájsť miestnu pražiareň s malými dávkami, ktorá predáva zrnkovú predmletú kávu úžasnej chuti za rozumnú cenu.

Chcem teda objasniť, že nezmazávam všetko vopred namleté ​​rovnakým štetcom.

Pravdou však je, že komerčná mletá káva zo supermarketov vo vrecúškach a plechovkách nebude najkvalitnejšia. Ak však máte obmedzený rozpočet, kúpa predmletej kávy bude vždy lepšou voľbou, ako sa rozhodnúť pre instantnú kávu.

Ale vždy, keď je to možné, siahnite po celom zrnku a investujte do dobrého mlynčeka na otrepy a pomelte ho tesne pred použitím vášho kávovaru. Vaše budúce ja sa vám poďakuje.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *