Jednoduchý tekvicový tvarohový koláč s kôrkou zo zázvoru

Tekvicový tvarohový koláč so zázvorovou kôrkou

Tekvicový koláč dostane viac času do centra pozornosti ako ktorýkoľvek iný tekvicový dezert, ale existuje veľa chutných tekvicových možností a tento jednoduchý tekvicový tvarohový koláč s kôrkou zázvoru je vynikajúci! Je ideálny pre každú jesennú alebo sviatočnú príležitosť na pečenie, keď chcete tekvicu, ale chcete niečo iné ako tradičný koláč – alebo ak ste jednoducho milovník tvarohového koláča, ktorý chce jesenný variant.

Cheesecake kombinuje prirodzenú sladkosť tekvicového pyré s návykovou chuťou smotanového syra, čím vzniká dezert, ktorý má medzi nimi príjemnú rovnováhu. Má ten správny nádych tekvicového korenia v náplni a dostatok zázvoru v kôre.

Tvarohový koláč je obzvlášť jednoduchý na prípravu z dvoch dôvodov. Najprv sa plnka pridá do kôry, kým je kôra ešte horúca z pečenia, čo skutočne skracuje čas prípravy tohto dezertu. Po druhé, tvarohový koláč nevyžaduje vodný kúpeľ, ale poskytuje ľahký a hodvábny tvarohový koláč.

Plnka aj kôra pre tento dezert sa vyrábajú v kuchynskom robote. Najprv by ste mali pripraviť kôru, pretože sa bude musieť začať piecť počas prípravy náplne. V kuchynskom robote rozdrvte sušienky na strúhanku a nalejte ich do 9-palcovej formy na pečenie. Môžete použiť akúkoľvek značku chrumkavých zázvorových sušienok, ktoré máte radi, pokiaľ majú v sebe nejaké korenie. V prípade, že ste čerstvo po ďumbieroch, môžete nahradiť grahamové sušienky a pridať nejaké ďalšie korenie, aby ste získali ďalšiu vrstvu chuti, ktorú získate z ďumbier.

Keď je kôrka v rúre, jednoducho utrite misku kuchynského robota a začnite pripravovať náplň. Kuchynský robot je fantastickým gadgetom na prípravu tvarohového koláča, pretože dobre odstraňuje hrudky z cesta a zaručuje, že tvarohový koláč je po vytiahnutí z rúry mimoriadne hladký.

Tekvicový tvarohový koláč so zázvorovou kôrkou

Hotový tvarohový koláč je krémový a bohatý, ale je menej hustý a nie taký ťažký ako niektoré iné tvarohové koláče. Zdržanlivé používanie korenín zaisťuje, že dopĺňajú tekvicu bez toho, aby prehlušili chuť smotanového syra. Kým náplň môže byť len jemne okorenená, kôrka nie. Pikantná kôrka – moje zázvorníky mali okrem výraznej zázvorovej chuti aj trochu čierneho korenia na extra korenie – je pekným kontrastom v textúre aj chuti k tekvicovej plnke. V skratke? Je chutná a stojí za to, aby ste si ju zapísali do zoznamu receptov na tekvicu, ktorú musíte upiecť spolu s tekvicovým chlebom a klasickým tekvicovým koláčom!

Tekvicový tvarohový koláč so zázvorovou kôrkou
Gingernap kôra
4 – 4,5 unce zázvorových sušienok* (približne 1 1/4 šálky rozdrvených sušienok)
1/4 šálky hnedého cukru
1/4 ČL soli
1/4 šálky masla, rozpusteného a vychladnutého

Plnenie
16 oz smotanový syr, izbová teplota
1 šálka cukru
3/4 šálky tekvicového pyré
2 veľké vajcia
1/4 ČL soli
1/2 ČL mletej škorice
1/2 ČL mletého zázvoru
1/4 ČL mletých klinčekov
1/4 ČL čerstvo mletého muškátového orieška
1 ČL vanilkového extraktu

Predhrejte rúru na 350 F. Vyberte 9-palcovú pružinovú panvicu.
Urobte kôru: Zázvorky spracujte v miske kuchynského robota, kým nebudú jemne pomleté. Pridajte všetky zvyšné ingrediencie a spracujte, kým omrvinky nebudú pripomínať mokrý piesok. Preneste na 9-palcovú pružinovú panvicu.
Na dno panvice rovnomerne rozložte omrvinky a pevne zatlačte, aby sa vytvorila rovnomerná vrstva.
Pečieme 15 minút, kým kôrka po okrajoch nezhnedne.

Urobte náplň: Kým sa kôrka pečie, pripravte si náplň. Opláchnite misku kuchynského robota alebo použite vlhkú papierovú utierku, aby ste odstránili všetky omrvinky sušienok. Zmiešajte všetky ingrediencie plnky v miske a spracovávajte 2-3 minúty, alebo kým nie je zmes hladká a dobre prepojená, pričom 2-3 krát zoškrabte steny misky.
Keď je kôrka upečená, ešte horúcu z rúry nalejte plnku do formy.
Znížte teplotu rúry na 325°F a pečte náplň 35-40 minút, alebo kým náplň nestuhne a nezačne sa chvieť len jemne, keď je panvica jemne poklepaná.
Pred chladením nechajte cheesecake úplne vychladnúť pri izbovej teplote. Dajte do chladničky aspoň na 2 hodiny, alebo kým nebudete pripravené na podávanie.

Podáva 10.

*Ak nemáte zázvorníky, môžete použiť grahamové sušienky, ale pridajte 1/2 ČL mletej škorice, 3/4 ČL mletého zázvoru a štipku čierneho korenia, aby ste ich okorenili!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *