Jedzte len preto, aby ste predstavili novú iteráciu DOBRÉHO kuraťa z mäsa na COP27 – vegconóm

DOBRE Mäsodivízia pestovaného mäsa Eat Just Incnajznámejší pre svoj priekopnícky vaječný produkt JUST Egg oznamuje, že na COP27 uvedie na trh novú verziu svojho pestovaného kurčiat.

Novinkou tohtoročnej konferencie sú tri priestory vyhradené pre dialóg o potravinovom systéme: Pavilón potravín a poľnohospodárstva, Pavilón Food4Climate a Pavilón potravinových systémov.

GOOD Meat predstaví novú verziu svojho kurčaťa vyrobeného z buniek po prvýkrát mimo Singapuru, kde debutovalo takmer pred dvoma rokmi, na sérii podujatí pre médiá, ministerských hostí a predstaviteľov občianskej spoločnosti od soboty 12. novembra do pondelka 14. novembra.

DOBRÉ Mäsové kura
© Jedzte len/ DOBRÉ mäso

„Dúfame, že naši hostia na COP27 nájdu svoje kultivované kuracie jedlá ako chutné, tak aj podnetné, a odídu zo samitu s novým ocenením úlohy, ktorú môžu potravinové inovácie zohrať pri riešení globálnej klimatickej krízy. Nie je lepšie miesto na spustenie našej ďalšej verzie ako práve tu na najdôležitejšej konferencii o klíme na svete,“ hovorí Josh Tetrick, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Eat Just. „Singapur bol prvou krajinou, ktorá umožnila predaj mäsa, ktoré nevyrúbalo ani jeden les ani nevytlačilo zvieracie prostredie na produkciu, a tešíme sa, že ho budú nasledovať aj ďalšie krajiny.“

„Nie je lepšie miesto na spustenie našej ďalšej verzie, ako práve tu na najvýznamnejšej konferencii o klíme na svete“

GOOD Meat získalo regulačné schválenie pre svoje kura v Singapure v novembri 2020, čo z neho robí jedinú spoločnosť vyrábajúcu mäso na svete, ktorá môže predávať spotrebiteľom. Od svojho uvedenia na trh sa kurča spoločnosti objavilo na ponukách miestnych reštaurácií, v pouličných stánkoch a prostredníctvom foodpanda, poprednej ázijskej platformy na doručovanie potravín a potravín. Najnovšia verzia kultivovaného kuracieho mäsa GOOD Meat bude k dispozícii po jeho debute na COP27 v Singapure.

Jedzte práve kultivované kuracie kari
© Jedzte len/ DOBRÉ mäso

V júni tohto roku Eat Just prerazil v najväčšom stredisku pestovania mäsa v Ázii s kapacitou produkovať desiatky tisíc libier mäsa z buniek. Josh Tetrick v tom čase povedal: „Pred necelými dvoma rokmi sa Singapur zapísal do histórie a od tohto momentu si spotrebitelia pochutnávajú na prvom a jedinom komerčne dostupnom mäse bez porážky na svete v špičkových reštauráciách, stánkoch so stánkami a vo svojich stánkoch. vlastných domovov.

„Singapúr považujeme za dôležitý v našich plánoch vybudovať tento nový prístup k výrobe mäsa. Budeme tu uvádzať na trh nové produkty, odtiaľto ich distribuovať do ďalších krajín Ázie a učiť sa od tunajších spotrebiteľov, ktorí dokázali, že sú na špici toho, čo bude ďalej.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *