Jesenná úroda Cobb šalát – zdravé sezónne recepty

Kľúčové ingrediencie pre tento recept

ingrediencie rozložené na bielom povrchu s prekrytím textu

Zelený šalát

Moje obľúbené zelené šaláty pre tento recept sú zmiešané baby zelené, pretože sú trochu korenisté a dobre sa hodia k odvážnym chutiam tohto šalátu. Tieto polevy mám rada aj na lôžku z baby špenátu. Môžete urobiť aj kombináciu oboch, alebo poctivo použiť, aký zelený šalát preferujete alebo máte po ruke.

Vajcia

Žiadny šalát Cobb by nebol úplný bez vajec uvarených natvrdo. Aby sa dali ľahšie šúpať, najlepšie je uvariť vajcia natvrdo, ktoré nie sú super čerstvé.

Slanina

Skúste hľadať neupravenú, údenú slaninu bez pridaných dusičnanov sodných. Môžete tiež použiť morčaciu slaninu, ak to preferujete. Uvaríme a rozdrobíme na kúsky.

Apple

Do šalátov najradšej používam chrumkavé sladké jablká ako Honeycrisp, pink lady, Mutsu, Piñata alebo Ambrosia. Dodáva takú príjemnú sviežosť. Budete ho musieť nakrájať na kocky, ale nemusíte ho lúpať. Prečítajte si viac o tom, ktoré je dobré použiť v mojom návode na jablká.

Čedar

Šalát Cobb má zvyčajne modrý syr, ale v tejto zberovej verzii sme sa rozhodli použiť syr čedar. Chute jabĺk, slaniny a čedaru sú spolu úžasné! Extra ostrý syr čedar je môj najobľúbenejší, pretože je dosť silný, takže trocha ide ďaleko. Je taká krémová, pikantná a trochu oriešková.

Korenené orechy

Môžete si vyrobiť vlastné domáce korenené orechy alebo si ich kúpiť v obchode.

Vinaigrette

V neposlednom rade budete potrebovať chutný vinaigrette na dochutenie tohto šalátu. Mám veľa receptov na šalátové dresingy tu na mojej stránke, ale ak potrebujete nejaké rady, môj javorový tahini dresing, javorový sherry vinaigrette alebo jablkový muštový vinaigrette sú všetky vynikajúce možnosti. Tento brusnicový vinaigrette alebo citrónový vinaigrette šalátový dresing sú ďalšie nápady, ktoré môžete vyskúšať. Naozaj sa nemôžete pokaziť!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *