Kalifornia: Doshi predstavuje nové doplnky s použitím luxusnej veganskej kože – vegconóm

Doshiekologická, luxusná vegánska značka príslušenstva pre prácu, voľný čas a cestovanie, odhaľuje nový rad produktov vyrobených z inovatívnych materiálov bez krutosti. Kabelky, ruksaky, peňaženky, spony na peniaze, opasky a držiaky na karty vyrobené z vegánskej kože z mikrovlákna, kraftového papiera a Piñatex patria medzi novo prezentované výtvory spoločnosti.

Spoločnosť so sídlom v Kalifornii a založená Parasom Doshim navrhuje a vytvára 100% vegánske alternatívy pre zákazníkov s etickými, náboženskými alebo environmentálnymi problémami.

„Radi by sme sa o naše poslanie a posolstvo podelili so svetom. A nech viac ľudí pochopí, že pri prechode na etické a udržateľné doplnky sa nemusia vzdať kvality ani štýlu,“ hovorí Doshi.

© Doshi

Odolné príslušenstvo bez krutosti

Doshi neustále skúma nové odolné materiály bez krutosti s luxusným vzhľadom, ktoré neobetujú vzhľad a dojem z bežnej kože. Doshi verí, že trvanlivé produkty sú dôležitou súčasťou udržateľnosti. „Čím dlhšie produkt vydrží, tým menej nových produktov je potrebných a tým menej produktov skončí na skládkach,“ hovorí spoločnosť.

Pre svoje nedávno prezentované návrhy použila spoločnosť Doshi tri typy inovatívnych materiálov:

  • Vegánska koža z mikrovlákna je odolný a pružný materiál na dotyk podobný zvieracej koži. Je to najkvalitnejšia syntetická koža komerčne dostupná na trhu. Spoločnosť ho používa na kabelky, peňaženky a batohy s koženým vzhľadom.
  • Kraft papier: mäkký, vysoko biologicky odbúrateľný materiál na báze celulózy s odolnou povrchovou úpravou vyrobený z drevnej buničiny. Doshi používa na tašky vytlačenú verziu s kvetinovým dizajnom a na opasky jednofarebné farby.
  • Piñatex: je alternatíva kože vyrábaná z odpadových listov pri zbere ananásu. Ide o prírodný, udržateľný alternatívny materiál vyvinutý podľa princípov obehového hospodárstva a má minimálny dopad na životné prostredie. Doshi debutuje s Piñatex a používa ho na výrobu peňaženiek a držiteľov kariet.

Okrem materiálov bez krutosti sú všetky lepidlá, nite, konštrukčné materiály, vložka a hardvér 100% vegánske a „vo výrobkoch sa nepoužívajú žiadne živočíšne produkty,“ vysvetľuje Paras Doshi. „Vegánske produkty sa nekončia pri materiáloch, naše partnerské továrne vedia, že naše produkty musia byť vegánske zhora nadol,“ dodáva.

Nový rad Doshi sa čoskoro spustí na predaj prostredníctvom webovej stránky spoločnosti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *