Kalifornský večerný šalát

Danielle Walkerová

Danielle Walkerová

„Toto je môj jednoduchý šalát na večeru a pravdupovediac, môže byť trochu odlišný od toho, čo očakávate. Nechápte ma zle, milujem dobrý záhradný šalát s rančovým dresingom a možno kúskami slaniny. Ale keďže som dievča z Kalifornie, šalát pre mňa vždy znamenal zeleninu s akýmkoľvek ovocím v sezóne – hrušky, jablká, hrozno, pomaranče Cara Cara, klementínky – a veľa avokáda, chrumkavých orieškov alebo semienok, akékoľvek bylinky, ktoré mám po ruke. základný vinaigrette a niekedy trochu mäkkého kozieho syra rozdrobeného na vrchu. Chrumkavá, sladká a svetlá kombinácia týchto vecí je pre mňa dokonalým šalátom, ktorý sa podáva spolu s večerou najmenej päť zo siedmich nocí v týždni u mňa doma.“ — Chodec

PODÁVA 4 AŽ 6

pre javorovo-ciderovú vinaigrettu:

2 polievkové lyžice čistého javorového sirupu

1 ½ lyžice jablčného octu

½ lyžičky dijonskej horčice

šťava z ½ citróna

¼ lyžičky mletého koriandra

¼ lyžičky mletej škorice

¼ lyžičky mletého kmínu

⅛ lyžičky mletej kurkumy

½ lyžičky jemnej morskej soli

¼ lyžičky čerstvo mletého čierneho korenia

½ šálky extra panenského olivového oleja

na šalát:

8 šálok voľne zabalených zmiešaných zelených

1 malá čakanka, listy natrhané na kúsky

1½ šálky ovocia (nakrájané jablká, hrušky, pomaranče a/alebo figy; rozpolené hrozno; alebo klementínky)

½ šálky opečených orechov a semien (mierne solené vlašské orechy, mandle, slnečnicové semienka, opekané pepity a/alebo pekanové orechy)

¼ šálky nasekanej čerstvej petržlenovej vňate, bazalky, koriandra, pažítky alebo zelenej cibule (biela a zelená časť)

2 avokáda, rozpolené, odkôstkované, olúpané a nakrájané na kocky

¼ šálky vinaigrette alebo javorovo-ciderového vinaigrette

1. Najprv pripravte javorovo-ciderový vinaigrette (ak ho používate): V miske rozšľahajte javorový sirup, ocot, horčicu, citrónovú šťavu, koriander, škoricu, rascu, kurkumu, soľ a korenie. Za intenzívneho šľahania pomaly prilievame olej. Okamžite použite alebo preneste do pohára, pevne uzavrite a uložte do chladničky na 3 týždne. Pred použitím dobre pretrepte.

2. Do veľkej šalátovej misy navrstvite zeleninu, ovocie, orechy a/alebo semienka, bylinky a avokádo. Jemne premiešajte, aby sa spojili. Pokvapkáme vinaigrette a znova premiešame, aby sa obalil. Ihneď podávajte.

Recept extrahovaný z Zdravý v zhone od Danielle Walker. Copyright © 2022 Simple Writing Holdings, LLC. Vydalo Ten Speed ​​Press, odtlačok Random House, divízie Penguin Random House LLC. Fotografia © 2022 od Aubrie Pick.

Pôvodne zahrnuté v 3 rýchlych paleo receptoch na večeru od Danielle Walker