Káva JNP spúšťa v novembri súkromnú aukciu Grand Cru BurundiDaily Coffee News od Roast Magazine

Grand Cru Burundi

Spoločnosť obchodujúca so zelenou kávou zameraná na Burundi Káva JNP spúšťa svoju prvú súkromnú aukciu špeciálnej kávy, tzv Grand Cru Burundisa uskutoční online v stredu 30. novembra.

Podľa spoločnosti z oblasti Bostonu a Burundi, ktorú založila Jeanine Niyonzima-Aroian, čisté výnosy z aukcie sa vrátia farmárom a producentom kávy ako dodatočné prémie.

“Výťažok z aukcie zabezpečí viac školení a certifikácií pre kávových farmárov, viac vzdelávacích programov pre mladých ľudí, ktorí začínajú svoju kávovú kariéru, a vytvorenie post-processingových riešení pre čistú vodu,” uviedla spoločnosť v dnešnom oznámení o novej aukcii. .

V roku 2010 bolo Burundi sedem rokov predtým domovom významných aukcií Cup of Excellence, hoci tento program sa v krajine od roku 2019 neuskutočňuje.

Aukcia Grand Cru Burundi

Medzitým, od svojho založenia v roku 2012, sa JNP sústredene zameriava na podporu sektora špeciálnej kávy v Burundi s osobitným dôrazom na pozdvihnutie žien. Niyonzima-Aroian je uznávanou osobnosťou v odvetví špeciálnej kávy certifikovaný Q zrovnávač a Q procesor a súčasný člen Asociácia špeciálnej kávy doska.

„Keď posilníte postavenie žien na miestach, ako je Burundi, posilníte tým celú komunitu,“ povedala Niyonzima-Aroian. „Táto aukcia má pre nás osobitný význam, pretože každý nákup podporí rozvojové iniciatívy pre farmárov z Burundi… Videli sme transformačnú silu kávy a túžime urobiť viac.“

Momentálne je otvorená registrácia na aukciu Grand Cru Burundi, ktorá sa bude konať 30. novembra a na ktorej sa predstaví 26 mikrolotov zelenej kávy s vysokým počtom bodov. Podrobnosti nájdete tu.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *