Kaviareň Convivio v Denveri ponúka vrelé spojenie s guatemalskými kávamiDaily Coffee News od Roast Magazine

Zakladatelia kaviarne Convivio

Convivo Café Zakladateľky Vivi Lemus a Kristin Lacy v novej kaviarni v Denveri. Foto od Brookleigh Photography, s láskavým dovolením Convivio Café.

Volala sa nová kaviareň v Denveri pohostinnosť pri káve vytvára jasné spojenie kávy a kultúry s Guatemalou, ktoré siaha až po pečené mäso.

Kávový program spoločnosti Convivio sa zameriava predovšetkým na kávy pražené na mieste alebo blízko miesta, kde boli kávy pestované a mleté. Vo svojej súčasnej fáze jemného otvárania zahŕňa pražené zrná z Guatemaly Gento Coffee a paralelný 14ako aj od nikaragujskej kávovej spoločnosti Káva Vega.

Kaviareň Denver

Foto od Brookleigh Photography, s láskavým dovolením Convivio Café.

Všetky tri z týchto spoločností zdôrazňujú úzke partnerstvá s malými farmami produkujúcimi kávu pestovanú v tieni, uvádza Convivio.

„Pražením v krajine si ponechajú viac ziskov v krajine pôvodu, vytvoria viac pracovných miest pre farmárov a ich rodiny a pomôžu posilniť domáci trh so špeciálnou kávou v krajinách produkcie,“ povedala spoluzakladateľka Convivio Café Kristin Lacy pre Daily Coffee. Správy. “Ďalej veríme, že tento model rozkladá mocenské štruktúry a ekonomické modely, ktoré farmárom vylučujú možnosť využívať a užívať si ich vlastný produkt.”

Spoločnosť si už viac ako dva roky buduje zákaznícku základňu prostredníctvom online predaja a vyskakovacích okien na podujatiach po celom Denveri. Medzitým, medzi nájdením miesta, stavbou a inšpekciami, sa otvorenie kaviarne pripravovalo viac ako rok.

Convivio teraz zaberá 1 740 štvorcových stôp v storočnej budove v štvrti Berkeley-Regis.

Kristin Lacy a Vivi Lemus z Convivio Café

Kristin Lacy a Vivi Lemus v Guatemale.

Z odhalených stropných trámov, pod ktorými čiernobiele nástenné maľby od miestnych umelcov zdobia deliacu stenu, sa blyští fujavica teplých reťazových svetiel. Oblúkové portály cez prepážku odzrkadľujú logo spoločnosti ako most, ktorý označuje spojenie medzi dvoma kultúrami.

Množstvo črepníkových rastlín a byliniek, ktoré pripomínajú bujnú vegetáciu Guatemaly, vyživuje denné svetlo, ktoré zaplavuje okná rohovej budovy.

Upokojujúcu modrú kaviareň zvýrazňujú ručne vyrábané dlaždice, ktoré majitelia pochádzajú z podniku vlastneného ženami v Antigue. Prostredníctvom mlynčekov od výrobcov Mahlkönig a Baratza, 3-skupinového espresso kávovaru La Marzocco Linea PB a dávkovača Bunn sa pre zákazníkov pripravujú nápoje, ktoré si môžu vychutnať v repasovanom, použitom nábytku v okolí obchodu.

„Naším cieľom bolo vytvoriť teplý, prívetivý priestor, kde sa komunita môže cítiť pohodlne, a chceli sme vyvolať toto spojenie s Guatemalou a zemou, odkiaľ pochádza naša káva,“ povedala pre DCN spoluzakladateľka kaviarne Convivio Vivi Lemus. „Na čom nám však najviac záleží, je vytvoriť miesto, kde nič nie je príliš vzácne alebo krehké. Chceme byť miestom, kde si človek pripomenie, že musí vstúpiť do Abuelinho domu – ten teplý, útulný pocit.“

Domáce odkvapkávač „cafe de la casa“ je zmesou zŕn z oblastí Huehuetenango a Fraijanes v Guatemale, pražených v Guatemale pražiarom Gento Coffee Lead Roaster Ashley Prentice pre vyváženú, každodennú šálku, ktorá poteší publikum.

“Niekedy tu môže byť káva trochu snobská, ako keď musíte pochopiť všetky nuansy a oceniť kyslosť a terroir, ale nie každý to tak cíti,” povedala Lacy. „Pretože sa snažíme byť inkluzívnejší pre ľudí, ktorí tradične neholdujú káve, konkrétne pre mnohých latinskoamerických ľudí, ktorí žijú v našej komunite, chceli sme mať rôzne možnosti, ktoré vyhovujú ich chutiam, ktoré si dajú trochu smotany a cukru. — bez hodnotenia — a stále obsahuje tých najlepších z najlepších, pokiaľ ide o kvalitných výrobcov.“

Convivio Cafe Food 2

Foto od Brookleigh Photography, s láskavým dovolením Convivio Café.

Pre vyšší dopyt po espresse sa spoločnosť Convivio obracia na miestnu pražiareň v Denveri Káva s medenými dverami — pražiareň vlastnená ženou, ktorá funguje na elektrinu poháňanú vetrom, ktorej zmes na espresso s tromi zrnkami pochádza výlučne od farmárov, ktorí sú ženami. Jedálny lístok v obchode obsahuje čerstvé pečivo na tradičný guatemalský spôsob a malé tanierové antojitos.

Lacy a Lemus pochádzajú z neziskového prostredia a obaja cítia zvláštne spojenie s Guatemalou.

„Obaja naše zázemie a životné voľby boli informované komunitou, v ktorej žijeme a pracujeme, komunitou, ktorú chceme, aby prekvitala,“ povedal Lemus, ktorý sa narodil v Guatemala City a počas dospievania precestoval všetkých 22 štátov.

Po určitom čase ako koncipientka v imigračnej právnickej firme v Denveri prešiel Lemus na manažérsku pozíciu na plný úväzok v neziskovej organizácii. Kuchyňa Sun Valley prevádzkovanie „bezplatných obchodov s potravinami“ a školiacich programov pre zamestnanosť mládeže.

Medzitým Lacy venovala posledných 12 rokov práci pre rôzne organizácie v Spojených štátoch aj v zahraničí, vrátane neziskovej organizácie na rozvoj fariem v Guatemale. Nové semeno.

Lacy povedal: „Tieto skúsenosti skutočne inšpirovali môj obdiv k farmárom, k rizikám, ktoré podstupujú, k naliehavým inováciám, ktoré majú, a celkovo k túžbe, aby zarobili viac zo zisku z ich neuveriteľného produktu.“

Lacy a Lemus sa teraz tešia na hosťovanie dokumentárnych projekcií, stretnutia podporných skupín, umelecké predstavenia a ďalšie v stálom domove Convivio, pričom budú neustále predvádzať všetko, čo sa týka Guatemaly.

“Máme také jedinečné chute a ponuky jedál, ktoré zvýrazňujú neuveriteľnú paletu Strednej Ameriky, toľko vecí, ktoré nikdy nenájdete v iných kaviarňach tu v Denveri,” povedal Lacy. „Pôvodnou motiváciou pre toto všetko bolo mať convivio; stretnutie, kde sme všetci vítaní a môžeme zdieľať nové príchute, nové jazyky, nové skúsenosti a oslavovať komunitu. Takže, to je to, čo bude ďalej pre Convivio Café, len veľa zábavy v komunite.“


Convivio Café sa nachádza na adrese 4935 West 38th Avenue v Denveri. Tu povedzte redaktorom DCN o svojej novej kaviarni alebo kaviarni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *