Kávoví guruovia, ktorí vás prevedú na ceste k lepšej káve

Som naozaj nadšený, že sa dnes môžem s vami podeliť o tento blog, pretože sa chystáte stretnúť niektorých skvelých jednotlivcov, ktorí formovali moju vlastnú cestu kávy. Toto sú niektoré z miest, kde získavam informácie a niektoré z hlasov, ktoré ma priviedli k hlbšiemu pochopeniu kávy.

Všetci potrebujeme vo svojom živote vzory, ľudí, ktorí majú vedomosti a skúsenosti, aby nám pomohli dosiahnuť naše ciele. Keď sa spoločne učíme byť lepšími konzumentmi kávy a domácimi baristami, rád by som vám predstavil niektorých uznávaných a medzinárodne uznávaných „kávových guruov“, ktorí majú bohaté znalosti, o ktoré sa môžu podeliť s tými, ktorí hľadajú pravdu o káve.

Môžete ich použiť na zodpovedanie konkrétnych otázok alebo len preskúmať ich kanály a zistiť, čo objavíte. V každom prípade buďte pripravení dozvedieť sa viac, než ste si kedy mysleli, že je možné o zložitosti malého semienka objaveného v Afrike, ktoré zmenilo svet mnohými zásadnými spôsobmi.

Peter Giuliano

S Petrom som sa mohol stretnúť na 2022 Specialty Coffee Expo v Bostone, keď viedol náš workshop „História kolieska kávových chutí“. Hovorte o chlapovi, ktorý vie svoje veci! Bol tam, keď sa tvorili dejiny a hovorí z úplne prvej ruky.

Začínal ako barista koncom osemdesiatych rokov minulého storočia a zastával viaceré pozície vo svete kávy vrátane pražiara, cuppera, manažéra, trénera a nákupcu kávy. Spolumajiteľ Counter Culture Coffee, teraz je výkonným riaditeľom Coffee Research Foundation a bol neoddeliteľnou súčasťou hnutia za využitie vedy a vedeckej metodológie v snahe o lepšiu kávu. Nasledujú dve skvelé videá:

Odrody kávy:

Koleso chuti ochutnávača kávy:

George Howell

George je považovaný za jednu z uctievaných ikon sveta špeciálnej kávy, pretože v roku 1996 získal ocenenie za celoživotné dielo od asociácie Specialty Coffee. Absolvent Yale University a zakladateľ The Coffee Connection je považovaný za prvého odborníka na zvyšovanie kvality. kávy na celom svete.

George veľa cestoval do oblastí pestovania kávy a neúnavne pracoval ako obhajca malého farmára, čím vytvoril prvú medzinárodnú súťaž v cuppingu pre jednotlivé druhy káv s názvom Cup of Excellence.

Niekedy sa nazýva aj „chodiaca encyklopédia kávy“, vychutnajte si niekoľko Georgeových najlepších videí:

Perfektné prelievanie:

Základy kávových zŕn:

James Hoffman

James je barista z Veľkej Británie, ktorý sa stal populárnym YouTuberom s miliónmi sledovateľov. Je skutočným obchodom, pretože v roku 2007 vyhral Majstrovstvá sveta baristov, vydal tri knihy súvisiace s kávou a konzultoval množstvo kávových podnikov.

James vnáša do svojej odbornosti svoj suchý humor, no jeho vášeň pre kávu skutočne žiari a mnohí ho považujú za krstného otca londýnskej kávovej revolúcie. V krajine preslávenej čajom je to skutočný úspech.

Jeho kniha „Ako si pripraviť najlepšiu kávu doma“ je povinným čítaním pre každého začínajúceho domáceho baristu. Vychutnajte si pár jeho naozaj skvelých videí:

Zrod espressa:

Varenie kávy ponorením je lepšie ako perkolácia:

Amir Gehl

Amir je zakladateľom spoločnosti Difference Coffee, spoločnosti, ktorá vyhľadáva a získava niektoré z najvzácnejších a najkvalitnejších kávových zŕn kdekoľvek na svete. Káva z týchto legendárnych usadlostí sa podáva v 5-hviezdičkových hoteloch a reštauráciách ocenených hviezdičkou Michelin. Amir je fajnšmeker.

Narodený v Spojenom kráľovstve a samozvaný pijan čaju, jeho láska k gurmánskym jedlám a hľadanie toho najlepšieho z najlepšieho ho priviedli k objaveniu „naozaj dobrých“ káv sveta. Jeho twist je, že väčšina jeho kávy sa predáva v kapsulách. Vychutnajte si niektoré z jeho odborných znalostí:

Môže káva dosiahnuť výšiny kvalitného vína?:

Tím Wendelboe

Majster sveta baristov a 6-násobný víťaz Nordic Roaster sa mi veľmi páčil Timov prístup ku káve, pretože môžete cítiť, že k nej pristupuje ako učiteľ. Zakladateľ vlastnej nórskej kávy Tim Wendelboe Coffee, je kaviarňou, pražiarňou a pedagógom.

Tim pomohol viesť hnutie za vzťahy na jednej farme a získava veľa svojich káv priamo od farmárov, ktorých pozná a spolupracuje s nimi po celom svete. To mu umožňuje pomáhať pri riadení kvality a zároveň zabezpečiť, aby farmár dostal životné minimum.

Základy varenia kávy:

Ako skladovať kávové zrná:

Pre tých z vás, ktorí sa skutočne zaujímajú o kávu, dúfam, že začnete skúmať všetkých odborníkov, aby vám pomohli pochopiť chute, varenie, praženie a všetky zložité detaily, ktoré vám umožnia vychutnať si kávu pri vyšší level.

Mojou radou je, aby ste si nasledujúci mesiac pozreli jedno YouTube video za večer a budete prekvapení, koľko toho budete vedieť o káve vo všeobecnosti a o čo budete lepším konzumentom.

Príjemné učenie a nech sa darí.

O autorovi
Matt Carter je učiteľ na dôchodku (1989-2018), hudobník na čiastočný úväzok, farmár a v súčasnosti riadi Greenwell Farms Tour a maloobchodné prevádzky.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *