Kávový bonbón – dekadentný bez kofeínu

Pokračujeme v našej sérii blogových príspevkov súvisiacich s receptami, tentoraz nás recepty zavedú do Španielska a Vietnamu.

Otázkou teraz je, či chcete trochu potriasť kávovým nápojom a možno máte chuť na sladké? Tak prečo neskúsiť kaviareň Bombón. Tento sladký, lahodný nápoj, ktorý je označovaný aj ako španielske latte, pochádza z krásneho mesta Valencia a odtiaľ sa rozšíril do zvyšku Španielska.

Vďaka svojej sladkej chuti a bohatosti (z kondenzovaného mlieka) sa často podáva po jedle ako dezert.

Ako teda urobiť kaviareň Bombón

Začnite tým, že do pohára nalejete silné espresso (odporúčam urobiť dvojitý výstrel), potom ste pridali sladené kondenzované mlieko a doplňte šľahačkou.

Ak máte chuť urobiť to extra dekadentné a myslíme si, že áno, potom je nižšie uvedený recept tou správnou cestou.

Ingrediencie (4 porcie)

  • 1 šálka hustej smotany na šľahanie
  • 1/4 lyžičky vanilkového extraktu
  • 1 šálka espressa
  • 1 šálka sladeného kondenzovaného mlieka
  • 4 lyžice kakaového prášku

Začnite pridaním vanilkového extraktu do smotany a šľahajte, kým sa nevytvoria mäkké vrcholy.

Uvarte 8 uncí kávy espresso.

Nalejte kávu rovnomerne do 4 malých sklenených pohárov. Pridajte kondenzované mlieko do kávy, približne 2 tekuté unce na pohár. Keďže kondenzované mlieko je ťažšie ako káva, klesne na dno a na vrch šľahačkou.

Nakoniec posypte každú šálku 1 polievkovou lyžicou kakaového prášku a nezabudnite podávať lyžičkou. Nápoj musíte dobre premiešať a zmiešať kondenzované mlieko a šľahačku s kávou, aby sa sladkosť a odvaha spojili a vytvorili dokonalú zmes.

Kanárske káva

Teraz na Kanárskych ostrovoch posunuli kaviareň Bombón na vyššiu úroveň a vytvorili Café Canario. Kaviareň Canario je jedinou verziou Bombónu pre dospelých. Okrem toho k štandardným zložkám bombónky pridáte Licor 43 (jasne žltý, s vanilkovou príchuťou španielsky likér), mletá škorica a plátok citrónovej kôry.

Nielen, že je to chutné, ale tiež vyzerá ako pochúťka, pretože vrstvy ležia oddelene v pohári.

vietnamská ľadová káva

Podávajte Bombón vychladený a s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude volať vietnamská ľadová káva (alebo cà phê đá). Ide o jednoduchú kombináciu prekvapkávanej kávy alebo dvojitého espressa s kondenzovaným mliekom zmiešaným s množstvom ľadu. Uistite sa, že používate tmavo praženú kávu, ak sa chystáte urobiť prekvapkávanú kávu, pretože vaša káva musí mať trochu šmrnc, inak kondenzované mlieko prekoná chuť kávy.

Dúfame, že vám namočíme jeden z týchto vzrušujúcich nápojov a tešíme sa, že vám prinesieme ďalšie vzrušujúce kávové zmesi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *