Keto krém z tmavej čokolády

Najlepšie keto sladkosti podľa mňa nepotrebujú alternatívne škroby, pretože sú už prirodzene bez škrobu. Pot de crème je neuveriteľne bohatý francúzsky puding, ktorý tuhne bez kukuričného škrobu alebo akéhokoľvek iného zahusťovadla, len starých dobrých vajíčok a hustej smotany. Jediná náhrada, ktorú musíte urobiť, je cukor – pridajte svoju obľúbenú alternatívu.

Používam alulózu, moje obľúbené bezsacharidové sladidlo, ktoré nemá žiadne zvláštne príchute ani pachuť. Do pudingu sa dokonale roztopí. Textúra tohto pot de crème je zvodná, bohatá a hladká a nemyslím si, že by niekto vedel povedať, že má nízky obsah sacharidov.

Doplňte ho čerstvou šľahačkou!

Načítava…

Keto krém z tmavej čokolády

Ingrediencie

 • 2 šálky hustej smotany
 • 4 oz veľmi tmavej čokolády, nasekané
 • 4 žĺtky
 • 3 polievkové lyžice allulózy alebo iného nízkosacharidového sladidla
 • ¼ lyžičky soli

Inštrukcie

 1. V malej miske vyšľaháme vaječné žĺtky a alulózu/sladidlo, kým nebudú svetlé a penivé.
 2. Smotanu a soľ zohrejte v malom hrnci na strednom plameni. Nepretržite šľahajte až tesne pod bod varu.
 3. Odstráňte panvicu z ohňa, pridajte čokoládu a šľahajte, aby sa spojila.
 4. Naberačkou alebo veľkou lyžicou pridajte do misky s vajíčkami veľmi malé množstvo horkej čokoládovo-smotanovej zmesi za stáleho šľahania. Pokračujte v pridávaní jednej naberačky po druhej, pomaly, šľahajte čo najviac, kým sa do misky s vajíčkami nepridá asi jedna tretina čokoládovo-smotanovej zmesi. Cieľom je zohriať vajíčka bez ich miešania.
 5. Nalejte vaječnú zmes do hrnca a znova ju položte na stredne nízky oheň.
 6. Za stáleho šľahania zmes zahrievajte, kým viditeľne nezhustne (nenechajte zovrieť!). Okamžite ho odstráňte z tepla.
 7. Zmes rovnomerne nalejte do 6 misiek. (Zmes môžete tiež precediť cez sitko, aby ste odfiltrovali malé kúsky praženice, ak nejaké sú.)
 8. Pot de crème si môžete vychutnať teplý alebo vychladený. Ak ho skúšate teplý, počkajte, kým vychladne, kým puding takmer nestuhne, aspoň 30 minút. V opačnom prípade dajte do chladničky na 2+ hodiny.

1.3

Copyright © 2009-2021 Diabetes Media Foundation, Všetky práva vyhradené. ASweetLife™ je ochranná známka Diabetes Media Foundation, všetky práva vyhradené.

Obrázok autora
Značky: čokoláda

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *