Koľko gramov v unci

Postupujete podľa receptu s metrickými mierami? Potom budete chcieť vedieť, koľko gramov v unci. Získajte našu užitočnú tabuľku konverzií tu.

Odmerka naplnená hnedým cukrom na kuchynskej váhe.

Ste zmätení, koľko gramov je v unci? Alebo ste možno urobili priamu konverziu – a výsledok nebol celkom správny? Konverzie metrických údajov môže byť zložité vypracovať za behu. Tento jednoduchý sprievodca vám pomôže zbaviť sa dohadov vášho ďalšieho receptu tým, že zjednoduší a uľahčí prevod gramov na unce a naopak.

Rýchla konverzia gramov na unce

Existuje množstvo rýchlych a jednoduchých konverzií, ktoré môžete vykonať online, ale jednoduchý spôsob, ako to urobiť, vychádza z vedomia, že v jednej unci je 28,35 gramov (presne 28,3495).

Keď niečo robím, vždy použijem 28,35 gramov na každú uncu.

Ak chcete previesť gramy na unce, môžete postupovať podľa tohto jednoduchého vzorca:

Hmotnosť v unciach = hmotnosť v gramoch / 28,3495.

Prečo niektoré recepty používajú unce namiesto gramov?

Ak ste v USA, pravdepodobne vám vyhovuje štandardný merací systém, ktorý meria ingrediencie v librách, unciach, šálkach atď. Ale ak sa riadite receptom vytvoreným niekým mimo USA, zistíte, že poskytujú merania v gramoch podľa metrického systému.

Prečo potrebujete vedieť rozdiel medzi gramami a uncami

Pri pečení musia byť miery presné, pretože aj ten najmenší nedostatok alebo prebytok v prepočte môže znamenať príliš málo alebo príliš veľa ingrediencie – čo ovplyvní konečný výsledok.

V štandardnom meracom systéme používanom v USA nie je objem presný, pretože uvedený objem môže byť ovplyvnený tým, ako pevne je zložka zabalená. Pre presné pečenie je metrický systém skutočne presnejší. Aby ste mali úplnú istotu, vždy je najlepšie použiť digitálnu kuchynskú váhu, aby ste pri pečení dosiahli čo najlepší výsledok.

Stále je však dobré poznať rozdiel medzi uncou a gramom pre tie rýchle mentálne premeny.

Konverzný graf

Graf prevodu uncí na gramy.

Meranie suchej hmotnosti pomocou vašej kuchynskej váhy

A kuchynská váha poskytuje najspoľahlivejší spôsob získania presného merania. Položte nádobu na váhu a kliknite na tlačidlo „tara“, aby sa zobrazenie vynulovalo. Teraz pridajte suché prísady na meranie ich hmotnosti. Tlačidlo „tara“ odpočítava hmotnosť nádoby od suchých ingrediencií.

Kedykoľvek vás zaujíma, koľko gramov je v unci, pozrite si našu praktickú tabuľku konverzií, vášho sprievodcu pre americké štandardné a metrické prevody hmotnosti.

Viac sprievodcov konverziou

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *