Koľko kofeínu obsahuje káva bez kofeínu?

Dnes si položíme otázku:

Koľko kofeínu obsahuje káva bez kofeínu?

V prvom rade by sme si mali položiť otázku, koľko kofeínu obsahuje štandardná káva?

Typická 12oz šálka kofeínovej kávy môže obsahovať 120 mg až 180 mg kofeínu.

Ako sa to porovnáva s kávou bez kofeínu?

No, šálka kávy bez kofeínu rovnakej veľkosti má hladiny kofeínu kdekoľvek medzi 2 mg a 15 mg kofeínu v závislosti od procesu bez kofeínu, spôsobu varenia, odrody kávy a úrovne praženia kávy.

V podstate je kofeín v šálke kávy bez kofeínu zanedbateľný.

Avšak premennou, ktorá najviac ovplyvňuje hladinu kofeínu, je to, aký proces bez kofeínu sa používa na dekofeínovanie kávových zŕn.

Poďme analyzovať hladiny kofeínu v troch hlavných procesoch bez kofeínu nasledovne

Metylénchloridový proces kávy bez kofeínu

Proces kávy bez kofeínu CO2 „perlivá voda“.

a

Švajčiarsky proces kávy bez kofeínu

V poradí od najvyššej hladiny kofeínu po najnižšiu hladinu kofeínu sú hladiny kofeínu v týchto procesoch bez kofeínu nasledovné:

The Metylénchloridový proces bez kofeínu je bez kofeínu na 96-97% úroveň bez kofeínu a je to proces, pri ktorom sa na odstránenie kofeínu z kávových zŕn používa chemické rozpúšťadlo nazývané metylénchlorid, takže môže obsahovať 2-3% kofeínu.

Metylénchlorid je najpopulárnejšia metóda dekofeinácie na svete. Ak na balení kávy alebo instantnej kávy nie je žiadna zmienka o procese bez kofeínu, potom je bezpečné predpokladať, že na odstránenie kofeínu z bôbov bol použitý metylénchlorid.

The Proces CO2 bez kofeínu obsah kofeínu nie je jasný – nevieme nájsť informácie o tom, koľko kofeínu je v CO2 Spracujte kávu bez kofeínu. Často nazývaný proces „perlivej vody“ používa CO2 na odstránenie kofeínu zo zelených kávových zŕn namiesto chemického rozpúšťadla. Nedokázali sme však zistiť, aká hladina kofeínu je zvyčajne v procese CO2.

The Švajčiarsky vodný proces bez kofeínu je certifikovaný na 99,9% bez kofeínu a na dekofeínovanie zŕn používa iba vodu (bez chemikálií).

Odporúčame Swiss Water Process of decofeination a Decadent Decaf Coffee Company praží predovšetkým bezkofeínovú kávu Swiss Water Process.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Decadent Decaf, navštívte stránku decadentdecaf alebo si pozrite náš youtube kanál, kde nájdete ďalšie videá na témy bez kofeínu, kofeínu a kávy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *