Koľko kofeínu obsahuje kávová zmrzlina Haagen Dazs? Čo vedieť!

Kávová zmrzlina Haagen Dazs

Keď hovoríme o zmrzline, nemôžete spomenúť velikánov bez Haagena Dazsa. Táto legenda vo svete mrazených pochúťok existuje už od roku 1960 a je synonymom úžasnej chuti. Jedna z najstarších príchutí a najobľúbenejšia je ich kávová zmrzlina. Táto mrazená pochúťka, vyrobená z esencie z brazílskych kávových zŕn, ktoré sú dokonale uvarené, je obľúbená medzi milovníkmi kávy po celom svete.

Aj keď je kávová zmrzlina Haagen Dazs príjemnou pochúťkou, možno vás bude zaujímať množstvo kofeínu, ktoré sa vo vnútri nachádza. Pre tých, ktorí si užívajú kofeín počas celého dňa, nezúfajte. Určite vás poteší, že kávová zmrzlina Haagen Dazs obsahuje iba 19 mg kofeínu v celej 1-litrovej vani.

Dozvieme sa viac o tejto chutnej zmrzline, odkiaľ pochádza kofeín vo vnútri a aké sú jej hladiny kofeínu v porovnaní s inými populárnymi kávovými zmrzlinami na trhu.

rozdeľovač 3

Trochu o Haagen Dazs

Nemôžete diskutovať o kávovej zmrzline Haagen Dazs bez toho, aby ste sa pozreli na samotnú spoločnosť. Všetko to začalo mužom menom Ruben Mattus. Len ako 10-ročný sa zamestnal a pomáhal svojmu strýkovi pri predaji mrazených citrónových pochúťok. Tento malý podnik sa nakoniec rozšíril a stal sa známym ako Senator Frozen Products. Žiaľ, biznis to nezvládol, ale to Rubena nezastavilo. Namiesto toho, o 30 rokov neskôr, sa on a jeho manželka Rose rozhodli zmeniť názov spoločnosti a pokúsiť sa znova predávať svoju jedinečne vyrobenú zmrzlinu.

V roku 1960 prišiel Ruben s menom Haagen Dazs a legenda sa zrodila v Bronxe v New Yorku. Na začiatku Haagen Dazs ponúkal 3 príchute vanilka, čokoláda a ich obľúbená kávová zmrzlina. S týmito 3 príchuťami začala spoločnosť prekvitať a stala sa známou čiastočne vďaka ich dcére, ktorá otvorila svoj prvý obchod v roku 1976.

papierový pohár haagen dazs
Obrazový kredit: Husenjan Abdilim, Pixabay

Kofeín v Haagen Dazs

Pre tých, ktorí sú zvedaví, áno, kávová zmrzlina Haagen Dazs sa vyrába z pravej kávy. V skutočnosti používajú dokonale uvarené brazílske fazule, aby dosiahli delikátnu chuť. 19 mg kofeínu, ktoré sa nachádza v jednej vani alebo pinte tejto zmrzliny, sa považuje za nízke a podobné množstvu, ktoré by ste našli v šálke instantnej kávy vyrobenej v pohodlí vášho domova. Tu je pohľad na porovnanie Haagen Dazs s niektorými vašimi obľúbenými kávovými nápojmi.

Zmrzlina Haagen Dazs 19 mg kofeínu na pintu
Pravidelne varená káva 95 mg kofeínu na porciu 8 uncí
Instantná káva 57 mg kofeínu na porciu 8 uncí
Espresso 64 mg kofeínu na jednu dávku
Cappuccino 154 mg kofeínu na porciu 12 uncí
kávová zmrzlina s kávovými zrnami navrchu
Image Credit: margouillat photo, Shutterstock

Ostatné kávové zmrzliny

Aj keď môže chutiť úžasne, kávová zmrzlina Haagen Dazs nie je jediná na trhu. To môže nechať tých, ktorí dúfajú, že dostanú miernu dávku kofeínu zo svojej sladkej pochúťky, zvedaví, ktoré značky majú v sladkej dobrote ukrytého najviac kofeínu. Poďme sa na to pozrieť, aby ste lepšie pochopili, ako sa Haagen Dazs porovnáva s ostatnými zmrzlinovými gigantmi.

Haagen Dazs 19 mg kofeínu
Ben a Jerry’s 70 mg kofeínu na šálku
Breyerova 30 mg kofeínu na šálku

Ako môžete vidieť, Haagen Dazs, hoci je chutný, je jednou z dostupných kávových zmrzlín s najmenším množstvom kofeínu vo vani.

rozdeľovač 2

Záverečné myšlienky

Ak máte radi zmrzlinu a kávu, Chutná kávová zmrzlina Haagen Dazs je dokonalou pochúťkou po dlhom dni. A čo je ešte lepšie, nemusíte meniť svoju bežnú kofeínovú rutinu, aby ste si užili sladkosť vďaka nízkemu obsahu 19 mg kofeínu, ktorý sa nachádza v jednej z ich vaničiek. Pohodlne sa usaďte, užívajte si a vychutnajte si dobrotu vždy, keď začujete volanie chuti na sladké.


Poďakovanie za obrázok: Husenjan Abdilim, Pixabay

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *