Koľko kofeínu obsahuje perlivá energetická voda v Poľsku? Čo vedieť!

Poľská pramenitá perlivá voda

Siahnúť po fľaši vody je každodennou rutinou, ktorej sa väčšina z nás ľahko prispôsobila. Voda je, samozrejme, najobľúbenejším nápojom, ale na rozdiel od svojich náprotivkov nám neposkytuje energiu potrebnú na jej výrobu počas celého dňa. Alebo áno? Áno, dnes namiesto vašich základných čistených, destilovaných, pramenitých a perlivých vôd pridávate doplnky, ktoré dodávajú vašej vode trochu chuti. Niektorí dokonca ponúkajú viac, napríklad dotyk kofeínu, ktorý vám pomôže získať energiu, po ktorej mnohí z nás túžia.

Jednou z takýchto vôd na trhu je Poland Springs Sparkling Energy Water. Tento nápoj je dostupný vo viacerých príchutiach a ponúka dobrotu vody s pridanou energiou, ktorú chceme. Ale koľko kofeínu je v plechovke tejto vody? Ako sa ukázalo, 11,5-uncová plechovka Poland Springs obsahuje 75 mg kofeínu, ktorý vám pomôže udržať energiu. Dozvieme sa viac o tomto nápoji a o tom, ako je kofeín vo vnútri v porovnaní s inými kofeínovými nápojmi na trhu.

rozdeľovač 3

Čo je voda poľských prameňov?

Poľské pramene je značka vody, ktorá je pomenovaná podľa prameňa v Poľsku v štáte Maine, kde sa pôvodne zbierala. Teraz je v Maine niekoľko prírodných prameňov, kde sa zbiera voda pre túto značku. Prvým, kto využil prírodný prameň v oblasti za účelom zisku, bol William H. Ricker, ktorý v tejto oblasti vlastnil aj hostinec.

Stalo sa tak vďaka ústnym informáciám od ľudí ubytovaných v hostinci jeho rodiny, ktorí tvrdili, že ponúkaná voda je osviežujúca a dokonca ponúka liečivé vlastnosti. Rodina Rickerovcov, ktorá chcela zarobiť na tejto chvále, začala vodu plniť do fliaš v roku 1859. V priebehu rokov sa voda plnila súkromne, ale v roku 1980 ju od rodiny Rickerovcov kúpila spoločnosť Perrier Water Company a prevzala distribúciu.

V priebehu rokov prešiel Poland Springs niekoľkými rukami. V nedávnejšom zvrate udalostí sa spoločnosť Nestle, ktorá spoločnosť na výrobu fliaš dlhé roky vlastnila, rozhodla predať. One Rock Capital Partners a Metropoulos & Co sa spojili a v roku 2021 kúpili severoamerické vodné značky Nestle za 4,3 miliardy dolárov. Predaj zahŕňal vlastníctvo spoločností Poland Spring, Arrowhead, Deer Park, Zephyrhills, PureLife a Ozarka.

Poľská jarná biela broskyňová príchuť zázvoru

Zrodenie Poľska pramení perlivá energetická voda

Pred predajom Poland Springs si spoločnosť Nestle uvedomila, že stráca peniaze so svojimi spoločnosťami na plnenie vody. S cieľom oživiť toto odvetvie v roku 2019 oznámili, že rok 2020 prinesie pre ich spoločnosť niečo nové, energetickú vodu. Voda z Poland Springs Sparkling Energy Water bola oznámená, že má obsah kofeínu podobný tomu, ktorý sa nachádza v šálke kávy. Rozdiel bol však v tom, že kofeín v každej plechovke pochádzal z extraktu zo zeleného čaju. Spoločnosť sľúbila, že bude namiesto nebezpečných plastov používať plechovky a vo svojej energetickej vode používať prírodné príchute a prísady.

Tu je pohľad na chute šumivej energetickej vody Poland Springs:

  • Poland Springs Valencia Orange
  • Poland Springs Super Berry
  • Poland Springs White Peach
  • Poľské pramene Meyer Lemon

Kofeín v Poľsku vyviera perlivú energetickú vodu

Podľa Caffeine Informervšetky príchute vody Poland Springs Sparkling Energy Water obsahujú 75 mg kofeínu v 11,5-uncovej plechovke. Toto sa považuje za mierne množstvo pre tých, ktorí dobre znášajú kofeín. Toto množstvo je podobné kofeínu, ktorý sa nachádza v 8-uncovom Red Bulle, a preto sa odporúča, aby túto perlivú energetickú vodu konzumovali iba zdraví dospelí.

Poďme sa pozrieť na to, ako je na tom Poland Springs Sparkling Energy Water v porovnaní s niektorými z najobľúbenejších energetických nápojov na trhu.

Poľské pramene perlivá energetická voda 75 mg kofeínu
Starbucks Triple Shot Energy 225 mg kofeínu
Rockstar Energy 160 mg kofeínu
Coca-Cola Classic 34 mg kofeínu

Nestlé nebola prvou ani jedinou spoločnosťou, ktorá profitovala z rastúcej potreby pridať do základnej vody trochu vitamínov, minerálov a energie. Tu je pohľad na obsah kofeínu v niekoľkých ďalších značkách vody ponúkajúcich kofeínové nápoje.

Šumivá voda Yerbae 100 mg kofeínu
Neobmedzená perlivá voda 35 mg kofeínu
AHA perlivá voda 30 mg kofeínu
Polar Frost Plus Energy 67 mg kofeínu

Poľská jarná perlivá voda citrón

Je kofeín v poľských prameňoch perlivá energetická voda bezpečná?

Zatiaľ čo 75 mg kofeínu v 11,5-uncovej plechovke je slušná úroveň, nemalo by sa to považovať za nebezpečné pre zdravých dospelých, ktorí netrpia neznášanlivosťou kofeínu. Čo však musíte mať na pamäti, je to, že FDA odporúča, aby dospelí obmedzili množstvo denného príjmu kofeínu. Navrhujú, aby ste nekonzumovali viac ako 400 mg kofeínu denne. Nie je to však prísne pravidlo, keďže väčšina z nás ho konzumuje oveľa častejšie.

Pri práci s kofeínom je dôležité porozumieť svojmu telu a jeho limitom. V dňoch, keď máte veľa kofeínu, ak pociťujete účinky ako nevoľnosť, nervozita, zrýchlený tep a nespavosť, mali by ste svoju spotrebu znížiť.

Ak si chcete vychutnať šumivú energetickú vodu z Poľských prameňov a viaceré príchute, ktoré ponúkajú, používajte striedmosť. Toto je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, že dostanete energiu, ktorú hľadáte, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré môže spôsobiť príliš veľa kofeínu.

rozdeľovač 2

Záver

Pridanie trochy energie do vody nie je zlé, ak ste dospelý konzument, ktorý rozumie svojmu telu a tomu, čo dokáže zvládnuť, pokiaľ ide o hladinu kofeínu. Ak si chcete dopriať dodatočnú dávku kofeínu, ale radšej sa držíte vody namiesto energetických nápojov a kávy, voda z Poľských prameňov je skvelý spôsob, ako to urobiť. Dostanete osvieženie prírodnej vody a chutí a zároveň budete mať pridaný kofeín, ktorý vám pomôže prekonať náročný deň.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *