Koľko kofeínu obsahujú energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel? Čo vedieť!

energetický nápoj naliaty do pohára

Ak ste fanúšikom kávy, ľadových a horúcich nápojov, miešaných nápojov a energetických nápojov, pravdepodobne ste už počuli o Dutch Bros. Poskytujú celý rad nápojov a nedávno vydali rad energetických nápojov s názvom Blue Rebel .

Takmer všetky energetické nápoje obsahujú kofeín, takže vedieť, koľko kofeínu je v každom energetickom nápoji, ktorý radi konzumujete, je užitočné. Dnes vám poskytneme podrobnosti o energetických nápojoch Dutch Bros Blue Rebel, ich úrovni kofeínu a porovnaní s podobnými nápojmi. Krátka odpoveď je taká Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel obsahujú 80 mg kofeínu na 8,40 oz plechovku.rozdeľovač 3

Koľko kofeínu obsahujú energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel?

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel pripomínajú Red Bull a prichádzajú v troch variantoch:

 • Originál
 • Bez cukru
 • Modrá fľaša

Pokiaľ ide o hladiny kofeínu v energetických nápojoch Dutch Bros Blue Rebel, obsahujú 9,52 mg kofeínu na 1 fl oz, čo znamená 80 mg kofeínu na 8,40 fl oz plechovku. Tieto nápoje obsahujú mierne množstvo kofeínu v porovnaní s inými energetickými nápojmi na trhu.

Množstvo kofeínu: 80 mg na 8,40 fl oz
Sila kofeínu: Mierne
cukor: 26 g
Kalórie: 116 kcal

Aký je odporúčaný denný príjem kofeínu?

Podľa FDAnáš denný príjem kofeínu by nemal byť vyšší ako 400 mg, čo znamená, že môžete konzumovať viacero kofeínových nápojov denne. Dôležité je vždy skontrolovať štítok a zabezpečiť, aby váš príjem neprekročil odporúčané množstvo.

Vedľajšie účinky príliš veľa kofeínu

Ak konzumujete príliš veľa kofeínu, najmä v porovnaní s odporúčaným množstvom, môžete čeliť mnohým potenciálnym problémom ako napr

 • Nespavosť
 • Úzkosť
 • Rýchla srdcová frekvencia
 • Bolesti hlavy
 • Nespavosť
 • Roztrasený a nepokojný
 • Závraty
 • Dehydratácia

Obsah kofeínu

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel majú rôzne príchute a ak ich radi popíjate, máme pre vás dobrú správu. Všetky ich produkty Rebel obsahujú rovnaké množstvo kofeínu, čo znamená, že môžete denne konzumovať viacero príchutí bez obáv z prekročenia odporúčaného denného príjmu kofeínu.

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel verzus iné nápoje Dutch Bros

Dutch Bros ponúka rôzne nápoje, z ktorých niektoré obsahujú kofeín, zatiaľ čo iné sú bez kofeínu. Ak ste fanúšikom ich značky, je dobré vedieť, koľko kofeínu obsahujú niektoré z ich najobľúbenejších nápojov.

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel 80 mg kofeínu na 8,40 fl oz
Holandská káva 93,5 mg kofeínu na 12 fl oz
Keto Americano 93,5 mg kofeínu na 12 fl oz
Holandské latte (všetky príchute) 93,5 mg kofeínu na 12 fl oz
Holandská moca (všetky príchute) 101,5 mg kofeínu na 12 fl oz
O Mlieku 40,65 mg kofeínu na 12 fl oz
Holandská horúca čokoláda 10 mg kofeínu na 12 fl oz
Zmraziť 93,5 mg kofeínu na 12 fl oz
Ľadové dvojité mučenie Bez kofeínu
Iced Chai Latte Bez kofeínu

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel verzus iné obľúbené energetické nápoje

Ak radi pijete energetické nápoje vo všeobecnosti, možno by bolo dobré preskúmať aj iné možnosti ako váš bežný obľúbený energetický nápoj. Dôvodom je, že existujú energetické nápoje s podobnou chuťou, ale s miernym rozdielom v obsahu kofeínu. Napríklad energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel pripomínajú Red Bull, ale majú nižší obsah kofeínu. Nižšie je uvedené porovnanie obsahu kofeínu v energetických nápojoch Dutch Bros Blue Rebel s inými obľúbenými energetickými nápojmi.

Monster Energy 160 mg kofeínu na 16 fl oz
Energetický nápoj Rockstar 160 mg kofeínu na 16 fl oz
Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel 80 mg kofeínu na 8,40 fl oz
červený býk 80 mg kofeínu na 8,46 fl oz
Energetický nápoj Reign 300 mg kofeínu na 16 fl oz
Energetický nápoj Bang 300 mg kofeínu na 16 fl oz
NOS Energy 160 mg kofeínu na 16 fl oz

Energetické nápoje ako Reign a Bang obsahujú najviac kofeínu, zatiaľ čo ostatné nápoje majú miernych 160 mg kofeínu na 16 fl oz. Mohlo by sa zdať, že energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel a Red Bull majú najmenej kofeínu, no ich plechovky sú menšie.

Dutch Bros Blue Rebel Energy Drinks verzus obľúbené kávy

V neposlednom rade chceme porovnať energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel a obľúbené kávy. Hoci mnohí veria, že káva má najvyšší obsah kofeínu, energetické nápoje zvyčajne obsahujú vyššie množstvo ako niektoré druhy kávy, čo uvidíte v tabuľke nižšie.

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel 80 mg kofeínu na 8,40 fl oz
Prekvapkávacia káva 65–120 mg kofeínu na 8 fl oz
Uvarená káva 95 mg kofeínu na 8 fl oz
Cold Brew Coffee 100 mg kofeínu na 8 fl oz
Espresso 60–102 mg kofeínu na 2 fl oz
Laté 63–126 mg kofeínu na 8 fl oz
Cappuccino 75 mg kofeínu na šálku

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel majú viac kofeínu ako cappuccino, niektoré prekvapkávané kávy a latté. Majú však menej kofeínu ako studená káva, varená káva a espresso.

muž drží fľašu energetického nápoja
Obrazový kredit: sirtravelalot, Shutterstock

História Dutch Bros

Ide o spoločnosť so sídlom v USA, ktorá začala v roku 1992 v Oregone ako malá rodinná značka, ktorá predávala espresso na uliciach. V priebehu rokov začala rásť a svoju prvú franšízu otvorila v roku 2000. V súčasnosti sa spoločnosť ešte viac rozrástla a jej nápoje si môžete kúpiť vo viac ako 11 štátoch a ich počet neustále rastie.

Okrem predaja vynikajúcich nápojov sa spoločnosť snaží prostredníctvom rôznych projektov pozitívne ovplyvňovať svoje životné prostredie a podporovať svoju komunitu. V roku 2012 predstavili Dutch Bros Blue Rebel a stali sa jedným z ich najobľúbenejších energetických nápojov. V roku 2021 predstavili svoju značku v Oklahome a Texase a plánujú sa rozšíriť po celých USA.

rozdeľovač 2

Záverečné slová

Energetické nápoje Dutch Bros Blue Rebel majú mierne množstvo kofeínu a obsahujú 80 mg na 8,40 fl oz. Pitie tohto energetického nápoja si môžete vychutnať viackrát denne bez prekročenia priemerného denného množstva kofeínu. Napriek tomu majte na pamäti, že príliš veľa týchto nápojov môže spôsobiť možné problémy, a preto by ste ich mali vždy konzumovať opatrne.


Kredit za obrázok: Ash Pollard, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *