Konečná (a najjednoduchšia) kávová pena

káva kona, najlepšia káva kona Havaj, najlepšie kávové zrná kona, havajská káva, gurmánska káva, káva espresso, špeciálna káva

Trendom medzi väčšinou kávičkárov je používanie najzákladnejších káv (alebo kávových dochucovadiel), aby sa dosiahol požadovaný efekt. Osobne pevne veríme v kvalitnú kávu pre kvalitné výsledky.

Samozrejme, niektorí by povedali, že použiť najlepšiu kávu Kona, ktorú Havaj produkuje v konvenčnom recepte, by bolo svätokrádežné. Že jediný spôsob, ako si vychutnať najlepšiu kávu Kona, je vypiť ju…koniec debaty.

Je to pochopiteľné, no jednoduchý fakt je, že ak milujete havajskú kávu, zamilujete si ju vo všetkých jej podobách. To isté platí pre všetky gurmánske kávy, ktoré môžu do vašich obľúbených receptov priniesť oveľa viac, než obyčajná všeobecná nádoba.

A aký je lepší spôsob, ako si vychutnať svoju obľúbenú kávu, než s prepychovou porciou tej najchutnejšej kávovej peny, akú si dokážete predstaviť?

Na tomto konkrétnom recepte je skvelé, že je tu dostatok priestoru na experimentovanie. Osobne odporúčame používať najlepšie kávové zrná Kona (alebo najbližší dostupný ekvivalent), aby ste získali ultra prémiovú výhodu. Recept funguje dobre s generickou kávou, ale na chuťovom profile havajskej kávy je niečo, čo to skutočne spája.

To necháme na vás, aby ste sa rozhodli – tu je prehľad všetkého, čo budete potrebovať na zostavenie tohto dokonalého pudingu:

Ingrediencie

 • 4 veľké vajcia oddelené
 • 150 g (5,3 oz) zlatého kryštálového cukru
 • 4 listy želatíny, namočené
 • 2 polievkové lyžice silnej vychladenej kávy espresso najvyššej kvality
 • 3 lyžice kávového likéru
 • 110 ml (3,7 fl oz) horúcej vody
 • 220 ml (7,4 fl oz) šľahačky
 • 6 lyžíc dvojitej smotany
 • čokoládové posýpky

Čo sa týka pospájania, jednoduchšie to už naozaj nemôže byť:

Metóda

 1. Zmiešajte cukor so žĺtkami a intenzívne šľahajte, až kým nebude krémová a svetlá. Vezmite samostatnú misku a šľahajte bielky, kým sa nevytvoria tuhé vrcholy.
 2. Vyberte želatínové lístky z vody a vyžmýkajte ich, potom ich vložte do misky s horúcou vodou, kávovým likérom a kávou espresso. Všetko dobre premiešajte a pokračujte v miešaní, kým sa želatína nerozpustí.
 3. Opatrne premiešajte vaječné žĺtky s kávovou zmesou a potom jemne vmiešajte sneh z bielkov a šľahačku. Všetko premiešajte čo najjemnejšie, aby ste zo zmesi neodstránili príliš veľa vzduchu.
 4. Pred vložením do chladničky rozdeľte penu do pohárov alebo misiek a nechajte aspoň 60 minút stuhnúť.
 5. Vyberte porcie peny z chladničky, položte na ne kopček dvojitého krému a dokončite s bohatou dávkou vašich obľúbených posýpiek.

Kávový likér je samozrejme prísne voliteľný a možno ho vylúčiť z výroby nealkoholickej verzie.

Skvelé na prípravu vopred, hotová pena sa dá skladovať prikrytá v chladničke dobré 2 až 3 dni. Dá sa premeniť aj na mimoriadne dekadentnú kávovú zmrzlinu jednoduchým zmrazením a rozmrazením do požadovanej konzistencie.

Teraz si môžete objednať čerstvo praženú špeciálnu kávu, ako je lahodná Káva Kona z internetového obchodu Hayman’s. Sú dostupné v rôznych veľkostiach, od 100 g (3,5 oz) po 680 g (24 oz) škatuľky. Môžete si tiež vybrať rôzne formáty vrátane zelených kávových zŕn, praženej celozrnnej kávy, najlepšej mletej kávy, kávových kapsúl kompatibilných s kávovarmi Nespresso* a kávových kapsúl kompatibilných s kávovarom Keurig K Cup** – kliknite tu objednať teraz, ponúkame dopravu zadarmo do celého sveta!

* Nespresso® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Société des Produits Nestlé SA, ktorá nesúvisí s Hayman ®. Naše kapsuly na espresso nie sú vytvorené ani predávané spoločnosťou Nespresso®.

** Keurig a K-Cup sú registrované ochranné známky spoločnosti Keurig Green Mountain, Inc. nesúvisiace s Hayman®. Naše tobolky nie sú vytvorené ani predávané spoločnosťou Keurig®Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *