Kraft Heinz a NotCo odhaľujú prvé spoločné produkty: syr a majonézu bez zvierat

Spoločnosť Kraft Heinz Co. a startup v oblasti potravinárskych technológií NotCo odhaľujú prvé produkty ich inovatívneho partnerstva budú plátky syra bez zvierat a majonéza. Začiatkom novembra bude Not Cheese testovať v 30 predajniach Cleveland, OH, s celoštátnym uvedením na trh koncom budúceho roka. Očakáva sa, že nová majonéza oboch spoločností bude spustená začiatkom roka 2023, správy Bloomberg.

„Ak chcete byť efektívnejší a výkonnejší, musíte si priviesť partnerov, ktorí vám pomôžu na ceste“

Kraft Heinz a NotCo spojili svoje sily, aby vytvorili Spoločnosť Kraft Heinz Not Company vo februári s cieľom urýchliť vývoj cenovo dostupných rastlinných potravín. Kombináciou ikonických značiek Kraft s technológiou NotCo riadenou AI Kraft uviedol, že podnik vyvinie prémiové produkty spoločnej značky s „bezprecedentným“ zameraním na rýchlosť, kvalitu a rozsah.

Syrové dvojhry

Medzi novo predstavené produkty patrí bezmliečny syr Not Cheese, ktorý znovu vytvára klasické plátky Singles od Kraft s príchuťou American, cheddar a provolone.

Rastlinný syr vyrobený na báze kokosového oleja, cícerového proteínu a modifikovaného kukuričného škrobu bude stáť o niečo viac ako tradičné Kraft Singles, ale menej ako väčšina v súčasnosti dostupných bezmliečnych syrov, hovorí Kraft. Not Cheese sa budúci mesiac otestuje v 30 supermarketoch Giant Eagle v Clevelande, kde sa produkty budú predávať ako v rastlinnom obale, tak aj na pultoch s lahôdkami. Odtiaľ sa očakáva, že Not Cheese sa do konca roka 2023 rozšíri do obchodov v USA po celej krajine.

Vo vývoji je aj spoločná majonéza spoločnosti s predpokladaným uvedením na trh začiatkom roku 2023.

Kraft Heinz Mayo
©Kraft Heinz Co.

Rastlinný pokrok

Minulý týždeň spoločnosť Kraft Heinz vydala svoju výročnú správu ESG „Spoločne pri stole“, ktorá zdôraznila pokrok spoločností v inovácii potravín na rastlinnej báze. Medzi pozoruhodné novinky, Kraft debutoval rad nových vegetariánskych hamburgerov, šalátových dresingov bez mliečnych výrobkov, mak a syra (v Austrálii) a najnovšie aj nemliečnu verziu svojho kultového krémového syra Philadelphia.

Keď hovorila o partnerstve NotCo v septembri, riaditeľka pre rast spoločnosti Kraft Diana Frostová povedala, že spoločnosť dúfa, že „demokratizuje“ prístup ku kvalitným rastlinným potravinám. Kraft tiež uvádza, že partnerstvo s NotCo ponúka jasnú príležitosť vstúpiť do kategórie závodov bez veľkých investícií do výskumu a vývoja.

Kraft Heinz Not Co Joint Venture
©Kraft Heinz/ Not Co

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Kraft Heinz Miguela Patricia: „Niekedy, aby ste boli efektívnejší a výkonnejší, musíte priviesť partnerov, ktorí vám pomôžu na ceste.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *