La Marzocco uvádza na trh svoj prvý čisto domáci stroj, The Linea MicraDaily Coffee News od Roast Magazine

Espresso La Marzocco Linea Micra

Nová La Marzocco Linea Micra s bielym povrchom. Všetky obrázky s láskavým dovolením La Marzocco.

Talianska spoločnosť na výrobu espressa La Marzocco predstavila Linea Micra, kompaktný espresso stroj s dvoma bojlermi určený priamo na domáce použitie.

Stroj s približne 3 900 USD (trh Spojených štátov amerických) predstavuje najmenší a najlacnejší stroj v rastúcom trende Domov La Marzocco linka na espresso kávovar.

La Marzocco Line Micra čierna

Linea Micra má veľa spoločného so svojím väčším profesionálnym súrodencom, Linea Mini, spolu s niekoľkými kľúčovými rozdielmi, ktoré jej poskytujú menšie rozmery a nižšiu hmotnosť.

1,6-litrový zásobník čerstvej vody a 1,6-litrový parný kotol Micra sú o niečo menej ako polovica veľkosti Mini. Menší bojler umožňuje, aby sa Micra zahriala a dosiahla stabilnú teplotu varenia za približne päť minút.

Linka 1 La Marzocco Micra

Na rozdiel od Mini má nový stroj tiež dizajn „saturated group head“, ktorý je podobný tomu, čo nájdeme na komerčných strojoch La Marzocco, ale je menší. Agilita menšieho bojlera Micra pripojeného k dizajnu nasýtenej skupiny umožňuje podľa spoločnosti stabilitu a tiež rýchle zmeny teploty varnej vody.

Hoci 230-mililitrový varný kotol Micra má podobnú kapacitu ako Mini, kompaktnejšia skupinová konštrukcia obsahuje menej nehrdzavejúcej ocele ako „integrovaná“ skupinová konštrukcia Mini, ktorá ohrieva to, čo potrebuje, nezávisle od väčšieho parného kotla. .

Micra sa dodáva aj s novým konvertibilným prenosným filtračným systémom s odnímateľným dnom, ktorý používateľom umožňuje prepínať medzi štýlom s tryskou a „nahým“.

Kávovar na espresso La Marzocco Linea Micra

Okrem týchto rozdielov má Micra mnoho podobností so svojím predchodcom – profesionálnym hráčom, vrátane menšej verzie rovnakého typu rotačnej žilovej pumpy, skupiny lopatkových spínačov a voliteľného priameho pripojenia na vodovodné potrubie.

„Rozdiel vo veľkosti parného kotla je najzjavnejším rozdielom medzi strojmi,“ povedal pre Daily Coffee News globálny produktový manažér La Marzocco Scott Guglielmino. „Vo všeobecnosti možno povedať, že inžinierske rozhodnutia Linea Micra boli urobené tak, aby bola prístupnejšia pre domáceho baristu, zatiaľ čo Linea Mini bola navrhnutá tak, aby dokázala pripraviť skvelé nápoje v domácom aj ľahkom komerčnom prostredí. .“

Rovnako ako v prípade Mini sa k nádržke Micra dostanete po odstránení odkvapkávacej misky v prednej časti stroja. Oba prístroje majú baristické svetlá, vyhradený výtok horúcej vody a prvky klasického štýlu La Marzocco Linea.

La Marzocco spustila svoju divíziu Home pred ôsmimi rokmi s jednoskupinovým ľahkým komerčným espresso kávovarom GS3, ktorý bol v tom čase vlajkovou loďou. Nasledujúci rok prišla Linea Mini a odvtedy sa produktový rad rozrástol o mlynčeky a príslušenstvo. V marci tohto roku bol v rade Home uvedený na trh jednoskupinový variant profesionálneho stroja La Marzocco Leva.

Kávovar na espresso La Marzocco Linea Micra 2

So vstavaným wifi pripojením bude Linea Micra obsahovať aj niektoré rozšírené funkcie prostredníctvom aplikácie La Marzocco Home. Guglielmino pre DCN povedal, že používatelia budú môcť prostredníctvom aplikácie upraviť teplotu kávy a parného kotla, naprogramovať fázu predinfúzie s nízkym tlakom, naplánovať zapnutie a vypnutie a ďalšie.

„La Marzocco neustále pracuje na nových konceptoch a nápadoch, aby pomohla zlepšiť zážitok z espressa doma,“ povedal Guglielmino. “Veríme, že tento prístroj uľahčí a sprístupní skvelé espresso väčšiemu počtu ľudí na celom svete.”

Nový stroj sa vyrába v sídle La Marzocco mimo Florenciu v Taliansku a bude ponúkaný v siedmich farbách. Predaj a doprava boli oficiálne spustené, pričom ceny sa v jednotlivých krajinách líšia.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *