List Pan Granátové jablko kuracie mäso a ružičkový kel

Táto jednoduchá večera na plechu obsahuje chrumkavé zlaté kurča, lahodnú lepkavú omáčku z granátového jablka a je dokonale upečená s chutnými ružičkovými kapustami! Toto jedlo z jednej panvice je jednoduché na týždennú večeru a je dostatočne elegantné na to, aby slúžilo hosťom! 40 minút varenia, kým dostanete túto chutnú a zdravú večeru na stôl.

Vy chlapci………. Začína sa to podobať na Vianoce!!! Dobre, nie naozaj, ale po zostavení tohto jedla som bol celý nadšený, ako veľmi mi toto jedlo pripomínalo Vianoce. Zelená a červená sú jednoducho úžasné! Čo teda presne máme?

VÍŤAZ VÍŤAZ VEČERA S KURACÍMI PLACHTAMI!

Tento recept má vážne všetko! Dôvody, prečo milujem toto kura

 1. Je to zdravé. Ako odborník na výživu sa vždy snažím zabezpečiť, aby moje jedlá obsahovali prvok bielkovín, zdravých tukov, vlákniny a antioxidantov! Tento má všetko! Ružičkový kel pre vlákninu, granátové jablko pre antioxidanty a chrumkavé kuracie mäso pre bielkoviny. Aj keď môže použiť o niečo viac zdravých tukov, ale o niečo sa môžeme postarať s lahodným šalátom, ako je môj jablkový šalát s opečeným pekanovým vinaigrettom.
 2. Je to jedlo z jednej panvice. Áno, milujem svoje kuracie večere na plechu, pretože sa ľahko spájajú v pečenom, ruky preč.
 3. Je to výborné. Vytvoríme sladkú a slanú lepkavú omáčku z granátového jablka, ktorú polejeme šťavnatým kuracím mäsom a opečeným Bruselom.
 4. Je to večera vhodná pre deti. Spároval som to s nejakou ryžou a moji ľudia boli veľmi šťastní.

Ako vyrobiť kura z granátového jablka na plechu

Tu je to, čo budete potrebovať:

 • Kosť v kuracích prsiach (môžete použiť aj kuracie stehná) – uprednostňujem, aby moje kura malo aj kožu, aby som získal chrumkavú polevu, ale je to voliteľné
 • Olivový olej alebo avokádový olej
 • Med
 • Soľ a korenie
 • Ružičkový kel
 • Šťava z granátového jablka
 • Kokosové aminokyseliny
 • Balzamikový ocot
 • Mletý cesnak
 • Pomarančová kôra
 • Granátové jablko arils

Začneme ohrievaním rúry na 425 stupňov F. Vložte plech na pečenie do rúry, aby sa zohrial. Pripravte kurča tak, že ho potriete olivovým olejom a medom, potom dochutíte soľou a korením. Extra olej a med si vyhraďte na klíčky. Kurča dostane náskok asi 15 minút. Potom vyberte plech z rúry a obklopte ho ružičkovým kelom. Znížte teplotu na 400 st.

Pečte ďalších 15 – 20 minút, alebo kým nebude kura hotové a brusel zhnedne. Kým sa pečie kura a Brusel, pripravte si omáčku. V strednom hrnci zmiešajte šťavu z granátového jablka, balzamikový ocot, cesnak, pomarančovú kôru a kokosové aminokyseliny. Zahrejte do bublania, trochu znížte teplotu a pokračujte v varení, kým nezhustne.

Vyberte kurča a Brusel z rúry a nalejte omáčku na vrch, aby ste mohli podávať! Dobre sa kombinuje s ryžou alebo karfiolovou ryžou.

Môžem použiť kuracie prsia bez kostí a kože?

Áno, ale môže to zmeniť čas varenia. Odporúčam začať piecť kura na 375 namiesto 425. Vyššia teplota je pre hrubý a veľký kus kurčaťa s kožou, aby bola koža chrumkavá. Vykosť tak stojí za to! Pri správnom varení vytvára najšťavnatejšie kurča, aké s kuracími prsiami len tak nedostanete. Ak používate kuracie stehná, stále chcete začať s vyššou teplotou, ale pred pridaním ružičkového kelu môže stačiť menej ako 10 minút.

Ukladanie

Môžete to urobiť vopred a uložiť? Kuracie mäso sa dobre ohrieva, ale Brusel nie toľko. Je to stále báječná večera, ktorú si môžete vychutnať na prípravu jedla, len možno budete musieť vymeniť inú zeleninu, ako je brokolica.

Ďalšie recepty na granátové jablko, ktoré budete milovať!

Keď sa blížia sviatky, zdá sa, že toto jedlo sa ľahko hodí na vianočné obdobie. Farby mi tiež pripomínajú moje nové obľúbené vianočné predjedlo: salsa z granátového jablka a avokáda. Som odhodlaný dať si v decembri kompletné jedlo z granátového jablka so všetkými mojimi obľúbenými jedlami z granátového jablka! Kto ešte chce vstúpiť? Spomenul som už moju omáčku s brusnicovým granátovým jablkom v pomalom sporáku? Ďalší dovolenkový favorit.

Nechajte sa tu trochu uniesť, chlapci, ale dúfam, že sa vám jedlo bude páčiť!

List Pan Granátové jablko kuracie mäso a ružičkový kel

Toto plátkové kura z granátového jablka a ružičkový kel je zdravá večera z jednej panvice, ktorú si môžete vychutnať počas rušného týždňa! Lepkavú omáčku na zapečatenie večere si zamilujete.

Čas prípravy 10 minút

Čas varenia 40 minút

Celkový čas 50 minút

Porcie 6

Ingrediencie

 • 2
  lbs
  kuracie prsia*
  vykostiť s kožou
 • 1
  polievková lyžica
  Olivový olej alebo avokádový olej
 • 1
  polievková lyžica
  med
 • Soľ a korenie
  + viac podľa chuti
 • 2/3
  pohár
  šťava z granátového jablka*
 • 1/4
  pohár
  balzamikový ocot
 • 1/2
  pohár
  kokosové aminokyseliny alebo GF sójová omáčka
 • 2
  lyžička
  pomarančovú kôru
 • 2
  klinčekov
  cesnak
  rozdrvený
 • 16
  oz
  ružičkový kel
  nakrájané na polovicu
 • 1/2
  pohár
  granátové jablko arils

Inštrukcie

 1. Do rúry vložte plech na pečenie. Predhrejte na 425 stupňov, nechajte panvicu zohriať, kým sa rúra zohreje.

 2. Pripravte kura. V malej miske zmiešame med a olej. Potrieme vrch kurčaťa a posypeme soľou a korením. Keď je rúra horúca, položte kurča na horúci plech vo vnútri rúry. Pražíme 15 minút.

 3. Kým sa kurča pečie, nakrájajte brusel na polovicu a potrite zvyšnou zmesou oleja a medu. Posypte soľou a korením.

 4. Po 15 minútach vyberte panvicu z rúry a znížte teplotu na 400 stupňov F. Okolo kurčaťa položte ružičkový kel a vráťte panvicu do rúry. Pečieme 15 – 20 minút, alebo kým vnútorná teplota kurčaťa nedosiahne 165 stupňov F a Brusel nebude pekný a zhnednutý.

 5. Kým sa pečie kura a Brusel, pripravte si omáčku. V malej panvici zohrejte kokosové aminokyseliny, šťavu z granátového jablka, balzamikový ocot, cesnak a pomarančovú kôru na stredne vysokej teplote, kým nezačne bublať. Znížte na stredne nízku teplotu a pokračujte v miešaní, aby sa neprilepila, varte 10 – 15 minút alebo do zhustnutia.

 6. Kuracie mäso a bruselské podávajte horúce s ryžou alebo karfiolovou ryžou s omáčkou pokvapkanou navrchu.

Poznámky k receptu

*Kosť v kura s kožou vytvára pre tento recept najväčšiu chuť a najlepšiu textúru. Môžete však nahradiť kuracie stehná alebo kuracie prsia – pozri blogový príspevok vyššie o zmene času a metód varenia.

**Používam šťavu z granátového jablka značky POM, ktorú nájdete v uličke. Ak nenájdete, môžete ho nahradiť brusnicovým džúsom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *