Macallan chce, aby ste pili kávu s whisky Denné správy o káve od časopisu Roast

Macallan Harmony Collection Hladká arabica

Whisky z kolekcie Macallan Harmony Collection inšpirované kávou. Stlačte fotografiu.

Zatiaľ čo špeciálna káva sa inšpirovala svetom kvalitných vín a liehovín, známy škótsky výrobca whisky Macallan vrhá svoju plnú marketingovú silu za pár nových verzií whisky inšpirovaných kávou.

Toto nie je situácia PBR Hard Coffee, kde sa káva a alkohol neznámeho pôvodu hádžu spolu do plechovky v tvare White Claw. V tomto prípade káva ani nie je súčasťou radu The Macallan; podľa spoločnosti je to len prostriedok hlbokej inšpirácie.

Tieto dve nové jednosladové whisky s názvom Intense Arabica a Smooth Arabica predstavujú druhé vydanie v roku Macallan Harmony Collectionvýročná verzia s obmedzenou dostupnosťou, ktorá debutovala minulý rok s whisky inšpirovanou jemným kakaom.

Podľa spoločnosti vydanie súvisiace s kávou zahŕňalo majstrovskú triedu v The Macallan Estate v Škótsku, ktorú organizoval výrobca whisky Steven Bremner a na ktorej vystupoval etiópsky producent kávy Kenean Asefa Dukamo, škótsky pražiar kávy. Lisa Lawson z Vážení pražiari zelenej kávy2020 United States Barista Champion Andrea Allen of Onyx Coffee Lab a historik kávy a autora Jonathan Morris.

„Skúmanie sveta kávy s našimi majstrami v tomto odvetví, ktorí sa podelili o svoje znalosti, kreativitu a lásku k svojmu umeniu, bolo vzdelávaním aj inšpiráciou,“ uviedol Bremmer v dnešnom oznámení o spustení. „Medzi prístupom k vytváraniu neporovnateľnej whisky a kávy je veľa paralel. Každý z nich si vyžaduje jedinečné zručnosti a remeselnú zručnosť na dosiahnutie hĺbky a komplexnosti chuti a cieľom oboch svetov je poskytnúť mimoriadny zážitok zo spotreby.

MAC_Harmony II_How-To 4

Cupping photo s láskavým dovolením The Macallan.

Obe whisky boli vyrobené v kombinácii európskych a amerických dubových sudov s korením po sherry a obe sú balené v škatuliach vyrobených z papiera, ktorý obsahuje opätovne použité kávové šupky. Červené sfarbenie ponuky „Intense Arabica“ pripomína ovocnú červenosť zrelej kávovej čerešne, zatiaľ čo zelené sfarbenie „Smooth Arabica“ pripomína nepraženú zelenú kávu.

Chuťové tóny pre každú whisky sú prezentované vo vírivom grafickom vzore, ktorý sa zdá byť odkazom na koliesko chuti ochutnávačov kávy.

Každá z whisky je propagovaná ako ideálny partner ku konkrétnym etiópskym regionálnym kávám, pričom Intense Arabica je odporúčaná pre párovanie so zrnami z Harrar a Guji a Smooth Arabica odporúčaná pre párovanie so zrnkami z Yirgacheffe a Limu.

“Dnes ľudia lepšie rozumejú káve, poznajú slovnú zásobu, vedia, čo majú radi, a s whisky je to rovnaké,” uviedla Lisa Lawsonová v oznámení Macallan. „Whisky sa hodí ku káve – prichádza na konci jedla a je prirodzené, že chute whisky a kávy spolu sedia.“


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *