Madrid bude hostiť prvé podujatie B2B vegánskeho syra – vegkonóm

8. novembra sa v Madride uskutoční prvé podujatie B2B v oblasti vegánskeho syra v Španielsku, na ktorom spoločnosti vyrábajúce vegánske syry predstavia svoje produkty F&B podnikom, ktoré majú záujem o udržateľné potravinové riešenia.

1. Petit Salón del Queso Vegano (1. vegánsky syr Petit Salón) organizoval Jedinečné jedláporadenská spoločnosť v oblasti potravinového dizajnu a inovácií v spolupráci s Food Storming, Design Institute of Spain, Alimentaria Magazine a Madrid Alimenta.

vegánsky syrový tanier na stôl
© Mama

Zmena paradigmy

Podľa Singular Foods nie je rastlinný trh len ďalším trendom, ale zmenou paradigmy. Rôzne štúdie odhaľujú neustály rast trhu; napríklad Grand View Research nahlásené že globálny vegánsky syrový priemysel bol v roku 2021 ocenený na 2,43 milióna dolárov s CAGR 12,6 % od roku 2022 do roku 2030.

1. Petit Salón del Queso Vegano je jedinečnou príležitosťou, ktorá prináša synergie na španielsky trh s vegánskymi syrmi. Singular Foods vysvetľuje, že podujatie bude miestom stretnutia výrobcov vegánskeho syra s profesionálmi zo sektorov, ako je maloobchod s potravinami, stravovacie služby, distribúcia, stravovanie a investície.

Španielski vegánski výrobcovia syrov

Singular Foods oznámila účasť dvoch významných hráčov medzi vegánskymi syrárskymi spoločnosťami, ktorí sa zúčastnia Salónu.

maminaso sídlom v Elche, nedávno spolupracoval s Valencianom Skupina Dacsa uviesť svoje produkty do miestnych supermarketov po získaní ocenení rozsiahle portfólio vegánskych syrov, ktoré zahŕňa hermelín, smotanový syr, modrý, čierny cesnak, údené a hľuzovkové syry.

vegánsky modrý syr vyrobený spoločnosťou wake
© Prebuďte sa

„Pred niekoľkými rokmi by takáto udalosť bola nemysliteľná

So sídlom v Barcelone, Zobudiť sa vyrába a predáva organický, rastlinný vegánsky syr. Portfólio spoločnosti Väcka zahŕňa brie, mozzarellu, nátierky a modré syry, ktoré má maloobchodný predaj vo viac ako 400 špecializovaných predajniach a čoskoro bude uvedené na trh v Carrefoure po víťazstve v rastlinnej súťaži maloobchodníka. Tento rok bola Väcka vybraná o Madrid Food Innovation Hubprogram na zrýchlenie potravinárskych technológií.

Cristina Quinto, generálna riaditeľka spoločnosti Mommus, povedala: „Je potešením vidieť iniciatívy, ktoré pomáhajú potravinárskemu priemyslu rastlinného pôvodu vytvárať synergie, učiť sa a posilňovať prepojenia.

„Pred niekoľkými rokmi by takáto udalosť bola nemysliteľná, ale stále viac z nás sa pozerá do budúcnosti a veríme, že trendom medzi spotrebiteľmi bude podporovať život na planéte. Stručne povedané, v Mommus budeme pokračovať v práci na dosiahnutí nášho cieľa, čo je koniec koncov cieľ, ktorý zdieľame všetci, ktorí vyrábame produkt tak jedinečný, ako je vegánsky syr, čo môžeme dosiahnuť len vďaka únii, ktorá propaguje podujatia ako tento,“ dodala.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *