Majstrovstvá USA v aeropresse 2022

Na tohtoročnom americkom šampionáte sa presadzuje ľudová kamarátstvo (slovná hračka).

OD JOSHA TAVESA
ŠPECIÁLNE K ČASOPISU BARISTA

Fotografie od Josha Tavesa

Majstrovstvá AeroPress sú už dlho panovníkom majstrovstiev v káve na miestnej úrovni – presne 14 rokov. Zatiaľ čo takmer každá iná forma kávových športov bola kooptovaná a rozšírená túžbou našej generácie pobláznenej sociálnymi médiami vziať si niečo zábavné a menšie a „urobiť z toho vec“, Majstrovstvá AeroPress zostali, no … malé.

Úprimne si myslím, že práve preto sa to ľuďom páči. Na konci dňa, bez ohľadu na to, koľko sledovateľov na Instagrame, sponzorov alebo autorov médií priťahujú majstrovstvá AeroPress, stále pozostávajú z hŕstky ľudí v zadnej miestnosti alebo vedľajšej scéne, ktorí sa stretávajú, aby jednoducho a chutne uvarili kávu. Už viac ako desať rokov čakám na to, kedy sa majstrovstvá AeroPress dostanú do hlavného prúdu; jednoducho nebudú. Milujem to.

US AeroPress Championship umožnilo súťažiacim urobiť čokoľvek, čo považovali za potrebné na vytvorenie dokonalého pohára. To zahŕňalo úpravu, triedenie, vlastné brúsenie,
a premenlivé chemické zloženie vody.

The Vibe

Nikdy predtým som v článku nenapísal smiech, pretože mám pocit, že je najlepšie ich nechať na skrátené hádky medzi priateľmi, ale myslím si, že tento citát z Majstrovstvá sveta v aeropresse webová stránka by si zaslúžila práve toto:

“Nemáme v obľube pravidlá a predpisy – z iných kávových súťaží vysali zábavu a inkluzívnosť.”

Hahaha. Perfektné.

Takže, keď sa US AeroPress Championship priblížil na dojazd od miesta, kde bývam, rozhodol som sa podniknúť tento trek, aby som to videl na vlastné oči. Aby som bol spravodlivý, už som predtým videl US AeroPress Championship, ale zvyčajne to zahŕňalo pár pív, veľa ľudí na rozhovor a ja som tomu nevenoval pozornosť. Bol som nadšený, že som mohol stráviť trochu viac sústredeného času, keď som videl akciu z prvej ruky. Pre US AeroPress Championship neexistuje žiadne kvalifikačné podujatie, takže stávky boli vysoké, pretože jeden zo 17 súťažiacich z celej krajiny bude reprezentovať USA na World AeroPress Championship.

Výcvikové laboratórium Tinker Coffee Co. bolo skvelým priestorom pre US AeroPress Championship.

The Digs

Tinker Coffee Co. v Indianapolise usporiadali podujatie vo svojom tréningovom laboratóriu, ktoré malo dostatok barového priestoru pre rozplavby troch konkurentov, ktorí si v tom istom čase pripravovali svoje zápasy. Na prípravu a podávanie kávy mali súťažiaci 5 minút. Všetci súťažiaci použili rovnakú kávu (poskytla Tinker) a bolo na nich, aby použili recept, techniku ​​a štýl prípravy, ktorý sa k danej káve najviac hodí. Niektorí si priniesli vlastné mlynčeky, niektorí si upravovali celú fazuľu a niektorí preosiali usadeniny. Všetci tvrdo pracovali, dali do toho srdce a výborne sa zabávali.

Všetci účastníci venovali svojmu 5-minútovému prezentačnému času veľa vážneho úsilia, aby poskytli porotcom ten najlepší možný zážitok z ochutnávky.

Rozvážny prístup

Formát posudzovania bol asi taký uvoľnený a oduševnený, ako by vás citát vyššie naviedol. Traja porotcovia mali rôznu úroveň skúseností s kávou (jedným z nich bol Hugo Cano, majster USA v AeroPress 2021). Trvalo im niekoľko minút, kým ochutnali všetky tri kávy v každej horúčave, trochu si odpľuli a premýšľali, a potom napočítaním troch ukázali na svoju obľúbenú. Šťastný sládok, ktorý mal na svoj pohár nasmerovaný najviac prstov, postúpil do ďalšieho kola v nádeji, že na jeho odovzdanie bude namierených viac prstov. O tri rozjazdy neskôr a šampión bol korunovaný.

Porota zobrala svoju úlohu na US AeroPress Championship veľmi vážne.

The Majstrovstvá USA v aeropresse dostála svojmu humbuku. Ochutnať tú istú kávu, ktorá je interpretovaná mnohými rôznymi spôsobmi mnohými rôznymi ľuďmi s mnohými rôznymi osobnosťami – pomocou pivovaru tak dynamického, ako je AeroPress – je jedným z najzaujímavejších zážitkov, ktoré som vo svete kávy zažil.

Výsledok

Na konci víkendu sa na pódium postavili traja súťažiaci a získali uznanie za svoje recepty. Cecil Cope z Káva Stone Creek v Milwaukee skončil tretí, hrdina rodného mesta Luke Speers z Káva Amberson skončil druhý a najvyššie ocenenie získal Daniel Soria Typické Chicago. Záverečné rozplavby sa konali na väčšom pódiu pred plným publikom (hostiteľom bol Tinker US CoffeeChamps prípravné zápasy v ten istý víkend) a bola z toho zábavná udalosť.

Kamarátstvo medzi súťažiacimi na podujatí bolo všadeprítomné. Tu sa Luke Speers (vľavo) a Daniel Soria navzájom povzbudzujú počas finálovej jazdy.

Daniel Soria bude reprezentovať USA Majstrovstvá sveta v aeropresse vo Vancouveri, BC, za pár týždňov, vďaka množstvu sponzorov, ktorí pokračujú v investíciách do tejto groundswell kultúry.

Nech žijú majstrovstvá AeroPress.

O AUTOROVI

Josh Taves je vedúcim rozvoja podnikania pre Opekačky na sporáku v Michigane a
tvorca CuppingBrewer.com. Je tiež finalistom USBC 2017, takže sa v tom vyzná
veľa rôznych kávových pomôcok. V kávovom priemysle pracuje od roku 2006 a baví ho
využiť všetky skvelé dobrodružstvá, ktoré vonku ponúka.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *