McDonald’s Netherlands pridáva McPlant do jedálneho lístka po globálnom úspechu – vegconóm

Spoločnosť McDonald’s Netherlands nedávno oznámila, že jej rastlinný burger McPlant™ je teraz súčasťou pravidelného menu na všetkých svojich miestach po celej krajine.

Bezmäsitá alternatíva zostane v ponuke reťazca rýchleho občerstvenia pre vysoký dopyt spotrebiteľov. Minulý rok, McDonald’s Holandsko otestoval obľúbenosť rastlinného burgeru v ročnom pilotnom teste, ktorý bol úspešný.

Od svojho debutu v roku 2020 McPlant™ dobýva trhy vrátane Švédska, Veľkej Británie a Rakúska. Tento rok bol spustený v celej Austrálii a nedávno dorazil do Portugalska po celej krajine.

Stijn Mentrop, marketingový riaditeľ McDonald’s Netherlands, povedal: „Sme spokojní s trvalým umiestnením McPlant™ v ponuke. Počas dočasného uvedenia v minulom roku sme od našich hostí dostali veľa pozitívnych komentárov o chuti McPlant™.

Rastlinný burger Mcplant McDonald's a burger Beyond Meat
© McDonald’s

Vyrobené s Beyond Meat

V roku 2021 sa spoločnosť Beyond Meat stala dodávateľom burgerových placiek McDonald’s na rastlinnej báze po tom, čo obe strany podpísali trojročnú zmluvu. Podľa Beyond Meat bol McPlant burger vytvorený výhradne pre McDonald’s. Jeho recept zahŕňa hrachové a ryžové bielkoviny, zemiaky a repu, ktoré sú kombinované, aby získali rovnakú chuť a štruktúru ako bežný hamburger McDonald’s.

The rastlinný burger McPlant™ sa podáva v hamburgerovej žemli s paradajkami, šalátom, cibuľou, kyslou uhorkou, horčicou a kečupom. McPlant™ nie je vegánska možnosť, pretože sa dodáva aj s mliečnym syrom Cheddar a vaječnou majonézovou omáčkou, ktoré by vegánsky zákazník mohol odstrániť. Podľa McDonald’s ide o rastlinný burger pre vegetariánov a flexitariánov, ktorí sa chcú vyhnúť konzumácii mäsa alebo ju znížiť.

Stijn Mentrop dodal: „Považujeme za dôležité riadiť sa preferenciami našich hostí, ktorí očakávajú čoraz väčšiu rozmanitosť. Už nejaký čas ponúkame chutné alternatívy kuracieho mäsa s našimi vegetariánskymi produktmi a teraz to isté robíme aj pre hovädzie.“

McPlant™ bude ponúkaný vo všetkých pobočkách McDonald’s v Holandsku od 4. októbra 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *