Meet Future víťazí v rastlinnej súťaži start-upov s celými kusmi fermentovaných mykoproteínov – vegkonóm

Z 50+ startupov, ktoré sa prihlásili, Zoznámte sa s budúcnosťouestónska potravinárska technológia, ktorá vyrába celé krájané mäso a alternatívy morských plodov vyrobené z mykoproteínu, bola vyhlásená za víťaza súťaže Plant-Based Start-Up Competition.

Vevolúciapopredný vegánsky trh a Plant-Based World Expo EuropeB2B výstava potravín a nápojov 100% rastlinného pôvodu, vybraná Zoznámte sa s budúcnosťou pre jeho celé časti mykoproteínu, pričom obe sa berú do úvahy druhá vlna rastlinných alternatív.

Celé strihy novej generácie

Triin Remmelgas a Andrean Razumovski založili Meet Future v roku 2021 s cieľom vytvoriť novú generáciu náhradiek celého krájaného mäsa pomocou fermentovaných mykoproteínov a čistých receptúr. Odvtedy startup vyvinul patentovanú technológiu texturizácie mykoproteínu na replikáciu svalovej a vláknitej štruktúry živočíšneho tkaniva v jeho analógoch mäsa a morských plodov.

mykoproteínový kurací tanier podávaný so špagetami
© Zoznámte sa s budúcnosťou

Prvým produktom spoločnosti Meet Future je čisté kuracie mäso a spoločnosť plánuje ako ďalšie kroky preskúmať kategóriu morských plodov s rybím filé. Startup zároveň tvrdí, že jeho ďalším zameraním bude rozšírenie jeho schopností fermentácie v tuhom stave na výrobu mykoproteínu interne.

Financovanie a trhy

Súčasťou bola aj Meet Future Siedma kohorta Inkubátora ProVeg v roku 2021, kde vyzbierala 50-tisíc eur od ProVeg Inkubátora a anjelských investorov. Startup otvoril tento rok v septembri štartovacie kolo, aby uviedol na trh svoje mykoproteínové kura.

Prvým trhom spoločnosti bude Pobaltie, pričom do roku 2024 plánuje uviesť svoje produkty na škandinávsky trh, v roku 2025 budú nasledovať krajiny strednej Európy.

zoznámte sa so zakladateľmi budúcnosti pri fotení
Zľava, Andrean Razumovski (CTO) a Triin Remmelgas (CEO) © Meet Future

Remmelgas poznamenal: „Sme veľmi radi, že môžeme na výstave predstaviť naše čisté kuracie a biele rybie filé. Naozaj veríme, že zdravé potraviny na báze mykoproteínov zmenia hru v tomto sektore. Chuť je však kráľom, takže získavanie spätnej väzby na naše produkty je pre nás počas výstavy dôležitým cieľom.“

Cenou Meet Future bude bezplatný stánok v PBWE a stretnutie s kupujúcim a investorom na výstave. Startup bude podávať vzorky alternatív kurčiat a rýb na svetovej výstave Plant-Based World Expo Europe, ktorá sa bude konať v Olympii v Londýne od 30. novembra do 1. decembra.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *