Melodrip uvádza na trh Colum, kužeľový pivovar s nulovým bypassomDaily Coffee News od Roast Magazine

DCN kávovar Melodrip

Melodrip Colum Mini Dripper. Všetky obrázky s láskavým dovolením Melodrip.

Výrobca ručného varného zariadenia Melodrip uvádza na trh vlastný pivovar, prelievaciu zostavu s kužeľovým dnom s názvom Colum.

S kužeľovým držiakom filtra z nehrdzavejúcej ocele, ktorý podporuje stĺpec z borosilikátového skla, je varič navrhnutý tak, aby eliminoval efekt známy ako bypass, pri ktorom voda prechádza mimo lôžka na varenie kávy, nie cez neho.

Predobjednávky na Melodrip Colum Mini Dripper boli spustené dnes prostredníctvom spoločnosti Kampaň IndieGoGo. Zariadenie je druhým produktom malej kalifornskej spoločnosti po rovnomennom prelievacom nástroji, ktorý predstavila asi pred piatimi rokmi.

DCN Melodrip Filter dripper

V populárnej teórii varenia voda, ktorá obchádza kávové lôžko, neprispieva k extrakcii počas varenia, čo vedie k nevyváženej a menej efektívne extrahovanej šálke. To viedlo k vzniku nových pivovarníkov, ktorí sľubovali „nulový bypass“ pre dôkladnejšiu extrakciu, čo dáva baristom možnosť rozhodnúť sa, či pohár po uvarení zriediť alebo nie.

Kužeľový formát Colum predstavuje dizajnový odklon od väčšinou pivovarov s plochým dnom, ktoré doteraz zaplnili ihrisko s nulovým bypassom. Medzi predchodcov v tejto oblasti patrí ploché dno Sládok trikolátu ktorý sa objavil v Austrálii v roku 2018 a väčší pivovar NextLevel, ktorý prišiel na trh v marci 2021. Španielsky výrobca papierových filtrov Sibarista propagoval vlastnosti filtrov Fast Flat znižujúce obtok, ktoré boli uvedené na trh v januári tohto roku.

V Colum časť medzi skleneným stĺpcom a držiakom filtra nazývaná filtračný krúžok utesňuje sklo proti papieru pre efekt nulového bypassu. Podľa zakladateľa spoločnosti Melodrip Ray Murakawa sú hrebene v základni Colum optimalizované tak, aby zachovali efekt nulového obtoku a zároveň zachovali prietokové charakteristiky kužeľového pivovaru.

Sládková káva DCN Melodrip

„Pôvodné kužeľové kvapkadlá boli určené na to, aby boli metódy voľne tečúceho nel-drip/látkového filtra jednoduché pre domáceho používateľa, takže mnohé vnútorné rebrá kužeľových kvapkačov sa rozprestierali zdola nahor, aby umožnili bočný prietok tekutiny pre veľké nafúknuté kvety a veľké dávky ( +25 g), ktoré boli v prvých dňoch štandardné,“ povedal Murakawa nedávno DCN prostredníctvom e-mailu. „Rýchlo vpred o desaťročie smerom k menším jednorazovým dávkam a rôznym štýlom nalievania od ľahkého po ťažké, tento voľne tečúci dizajn mnohých tradičných odkvapkávačov nie je ideálny pre všetky potreby pri príprave piva.“

Pôvodné zariadenie Melodrip sa zameriava na ovládanie prúdu vody z prelievacej kanvice, aby sa presnejšie kontrolovalo, ako voda mieša pôdu. Colum je možné použiť s nástrojom Melodrip alebo bez neho.

Kávová usadenina DCN Melodrip Colum

“Úzka komora Colum vytvára relatívne vyššiu a hustejšiu kašu, čím zlepšuje filtráciu kaše pre super čistý pohár, podobný kužeľovému kvapkadlu,” povedal Murakawa. “Colum je čistejší ako štandardný dripper bez Melodripu, hoci použitie Melodripu na udržanie stabilnej kaše počas nalievania a perkolácie zvýši jasnosť chuti a extrakciu.”

Zámerná je aj malá veľkosť papierových filtrov Colum Mini Dripper. Papierové filtre Colum obsahujú približne polovičné množstvo papiera, ktoré sa používa v pivovaroch porovnateľných veľkostí, zatiaľ čo prispôsobujú dávky od približne 12 do 30 gramov kávy na jednu alebo dve uvarené šálky.

„Naším preferovaným profilom pohára je extrémna čistota chuti pri vysokých extrakciách a Colum túto víziu odráža,“ povedal Murakawa. „Bezobtokový dizajn Colum funguje bez ohľadu na filtračné médium, ale naše rozhodnutia o dizajne boli zamerané na chuť a extrakčný potenciál spolu s udržateľnosťou. To však neznamená, že neexperimentujeme s možnosťou opakovane použiteľného filtra.“

Papierový filter DCN Melodrip Colum

Filter Melodrip Colum (vpravo) v porovnaní so štandardným kužeľovým prelievacím filtrom.

Kruhová a stĺpová zostava Colum je podľa spoločnosti kompatibilná aj s inými prelievacími pivovarmi.

Murakawa povedal: “Momentálne testujeme kompatibilné kvapkadlá, takže poskytneme zoznam najvhodnejších kvapkačov na trhu.”

V súčasnosti sa očakáva, že pivovary Colum predobjednané prostredníctvom crowdfundingovej kampane budú zákazníkom odoslané v lete 2023. Odhadovaná maloobchodná cena za Colum bude zhruba 75 dolárov, čo zahŕňa balenie 25 filtrov.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *