Mimovládna organizácia Vegetarianos Hoy prináša latinčinu na medzinárodný summit Animal & Vegan Advocacy vo Washingtone DC – vegkonóm

Summit na podporu zvierat a vegánov (samit AVA) začala včera 20. októbra vo Washingtone DC a trvá do nedele 23. októbra.

Rečníci z celého sveta hovoria o ich pokroku, úspechoch a návrhoch na prácu v oblasti ochrany zvierat a rastlinnej výživy a Vegetariáni dnes zastupuje Latinskú Ameriku.

Na konferencii Animal & Vegan Advocacy Summit alebo AVA Summit sa zúčastňuje viac ako 80 rečníkov, ktorí hovoria o klimatických zmenách, chudobe a rodovej perspektíve živému publiku s približne 1 200 až 1 500 ľuďmi.

Vegetariáni dnes
© Vegetariáni dnes

Pri tejto príležitosti bude prácu pre zvieratá z Latinskej Ameriky zastupovať Nadácia Vegetarianos Hoy – mimovládna organizácia, ktorá propaguje rastlinnú stravu s cieľom znížiť utrpenie takzvaných „produkčných“ zvierat – ktorá bude prítomná hovoriť o svojej práci. , a to z právneho aj korporátneho hľadiska a vplyvu, ktorý mali jej kampane na zvieratá, ľudí a planétu.

Prezentácie mimovládnej organizácie prednesú Ignacia Uribe, generálna riaditeľka nadácie, a Lyda Durango, projektová riaditeľka. Každý bude prezentovať vývoj organizácie a jej pokrok z hľadiska obhajoby a vplyvu.

Vegetariáni DNES-Logo
© Vegetariáni dnes

Ignacia Uribe, generálna riaditeľka Vegetarianos Hoy a jeden z rečníkov na summite, hovorí: „Je pre mňa veľkou cťou zastupovať Čile a Latinskú Ameriku na tomto dôležitom globálnom stretnutí za práva zvierat. Je nepochybne veľa skúseností, o ktoré sa môžeme podeliť z našej advokačnej práce, pretože v posledných rokoch sa Vegetarianos Hoy podarilo vo svete predstaviť priekopnícke zákony.“

Príkladom toho v Čile je zákon No Son Muebles Bill, ktorý sa snaží uznať vnímavosť zvierat v občianskom zákonníku. Tá dokázala v priebehu roka pokročiť vo svojom legislatívnom procese a vytvorila precedens pre zákony týkajúce sa zvierat.

Čo sa týka korporátnej oblasti, Lyda Durango, projektová riaditeľka nadácie a zároveň rečníčka na podujatí, hovorí: „Odhalenie niektorých výziev a pokrokov v korporátnom segmente z Latinskej Ameriky je skvelou príležitosťou na posilnenie posolstva dôležitosť firemnej práce vo vegánskom sektore a ako ovplyvňuje aj spotrebiteľské návyky a marketingové trendy“.

Fiškálne sponzorstvo podujatia zabezpečuje spoločnosť ProVeg International, ktorá podujatie iniciovala a zabezpečuje personálnu a materiálnu podporu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *