Mini čokoládové torty Bundt

Mini Chocolate Chip Bundt Cakes sú maličké koláčiky s úžasnou chuťou. Podávajte ich ako jednoduchý dezert alebo si ich oblečte na špeciálnu príležitosť!

Mini Chocolate Chip Bundt Cakes na drôtenom chladiacom stojane

Mini čokoládové torty Bundt

Som úplne zamilovaný do týchto jednoduchých koláčikov a ich nádhernej chuti! Sú jemné a sladké a v mojej knihe sú naozaj dokonalé.

Toto ľahko pripraviteľné cesto na koláč je mäkké a vlhké s kyslou smotanou. Pridajte do tohto cesta nejaké mini čokoládové lupienky a máte jeden lahodný dezert!

Vždy ma to ťahá k mini dezertom. Sú, samozrejme, rozkošné, ale tiež uľahčujú podávanie a zdieľanie. Keď je čas dezertov, nie je potrebné krájať jednotlivé porcie. Každý dostane svoju malú tortu!

Tieto torty sú ideálne na bežné stretnutie alebo len tak na špeciálnu pochúťku. Pre niečo trochu luxusnejšie je ľahké ich obliecť na špeciálnu príležitosť. Od týždennej večere až po sviatočnú párty, tieto mini čokoládové torty Bundt vám dobre poslúžia!

Hľadáte alternatívu v plnej veľkosti? Vyskúšajte tortu Chocolate Chip Bundt Cake!

horný pohľad na ingrediencie pre Mini Chocolate Chip Bundt Cakes

Čo budete potrebovať

Ak pečiete pravidelne, pravdepodobne budete mať všetko, čo potrebujete na výrobu týchto mini Bundt tort. Množstvo ingrediencií a úplné pokyny nájdete na karte receptov v spodnej časti príspevku. Tu je niekoľko užitočných poznámok o prísadách.

 • Univerzálna múka – Najlepšie výsledky dosiahnete meraním hmotnosti. V opačnom prípade použite metódu lyžice a zametania. Prečítajte si viac: Ako merať múku
 • Prášok do pečiva
 • Prášok na pečenie
 • Soľ
 • Nesolené maslo – Pred zmiešaním nechajte maslo zmäknúť. Prečítajte si viac: Ako zmäkčiť maslo
 • Kryštálový cukor
 • Svetlohnedý cukor – Pevne ho zabaľte do odmerky alebo odmerajte podľa hmotnosti.
 • Vajcia – Pred mixovaním nechajte vajcia zohriať na izbovú teplotu. Odporúčam piecť s veľkými vajíčkami.
 • Vanilkový extrakt – Dobrou voľbou je aj mandľový extrakt.
 • Kyslá smotana – Toto by sa malo tiež zohriať na izbovú teplotu. Najlepšie funguje plnotučná kyslá smotana.
 • Mini čokoládové lupienky – Tieto malé čokoládové lupienky majú ideálnu veľkosť pre tieto malé koláčiky. Ak nemáte mini chipsy, môžete použiť nasekanú čokoládu.
horný pohľad na torty Mini Chocolate Chip Bundt na bielych tanieroch

Ako vyrobiť mini čokoládové torty Bundt

Tieto malé koláčiky sa rýchlo a ľahko miešajú. Vezmite si mixér a poďme na to!

Pripravte sa na pečenie. Predhrejte rúru na 350 ° F. Vymastite a vysypte múkou 12 mini Bundt tortových košíčkov. (Rád používam sprej na varenie s múkou, napríklad Baker’s Joy alebo Pam Baking.)

Spojte suché prísady. V strednej miske vyšľaháme múku, prášok do pečiva, sódu bikarbónu a soľ.

Spojte mokré ingrediencie. Elektrickým šľahačom pri strednej rýchlosti vyšľaháme maslo, cukor a hnedý cukor, kým nebudú svetlé a nadýchané. Po jednom primiešame vajíčka a potom vmiešame vanilku.

Dokončite miešanie. Pomocou mixéra na nízkej rýchlosti pridajte múčnu zmes v dvoch častiach, striedavo s kyslou smotanou. Miešajte, kým sa zmes nespojí alebo kým nezostane niekoľko malých prúžkov múky.

Pridajte čokoládové lupienky. Čokoládové lupienky jemne vmiešame do cesta.

Naporciujte a pečte. Cesto rovnomerne rozdeľte do pripravených Bundtových koláčových košíčkov. Jemne poklepte panvicou na pult, aby sa rozptýlili všetky bublinky v cestíčku. Vložte panvicu do rúry a pečte 16 až 20 minút. Keď sú koláčiky zlatohnedé a špáradlo zapichnuté do stredu vyjde čisté, sú pripravené na vytiahnutie z rúry.

V pohode. Formu položte na drôtenú chladiacu mriežku a nechajte koláčiky 10 minút vychladnúť. Potom koláčiky vyberte z formy priamo na mriežku, aby úplne vychladli.

horný pohľad na torty Mini Chocolate Chip Bundt posypané cukrárskym cukrom

Návrhy na podávanie

Tieto malé koláčiky sú sakramentsky dobré také, aké sú. Ak ich chcete trochu obliecť, skúste jeden z týchto nápadov na podávanie.

 • Cukrárenský cukor – Pre jednoduchú polevu posypte vrch koláčikov pred podávaním cukrárskym cukrom.
 • Ganache – Pre viac čokoládovej chuti pridajte jednoduchý čokoládový ganache, ako je ten na mojom karamelovom pekanovom brownie torte.
 • Zmrzlina – Vanilková zmrzlina je vždy dobrou voľbou, ale vyskúšajte aj iné príchute, ako je karamel, čokoláda alebo škorica. Vydajte sa aj vy s kvapkaním čokoládovej alebo karamelovej omáčky!
 • Sladená šľahačka – Kopec šľahačky je jednoduchý toping, ktorý vždy zasýti.
 • Čerstvé bobule – Bobule podávajte bokom alebo na vrch šľahačky.
Mini Chocolate Chip Bundt Cake na bielom tanieri s viacerými koláčmi v pozadí

Tipy na úspech

Myslím, že tento recept na Mini Chocolate Chip Bundt Cake bude pre vás jednoduchý a priamočiary. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť úspešné pečenie.

 • Nemiešajte príliš. Príliš veľa miešania vedie k tuhému a suchému koláču.
 • Použite svetlú kovovú panvicu. Vaše koláčiky sa upečú dôkladnejšie a rovnomernejšie.
 • Panvicu neprepĺňajte. Zvyknem ich naplniť, aby som získal 12 koláčov, ale môžete použiť o niečo menej cesta na šálku, aby boli o niečo menšie. Majte na pamäti, že nie všetky mini panvice Bundt sú vytvorené rovnako. Panvica, ktorú používam, má šálky s kapacitou 1/3 šálky, zatiaľ čo panvica Bundtlete má šálky s kapacitou 1 šálky.
 • Nemáte mini panvicu Bundt? Žiaden problém! Použite štandardnú formu na muffiny. Čas pečenia sa môže líšiť, preto ich sledujte ku koncu navrhovaného času.
pohľad zhora na torty Mini Chocolate Chip Bundt Cakes na stojane na biele torty a malé biele taniere

Ako skladovať

Po ochladení koláče vložte do vzduchotesnej nádoby a skladujte pri izbovej teplote až 3 dni. V chladničke vydržia ešte niekoľko dní, ale dbajte na to, aby bola nádoba dobre utesnená, inak môžu vyschnúť. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, počkajte so zdobením koláčov, kým nebudete pripravení ich podávať.

Ako zmraziť

Vychladnuté koláčiky vložte do vzduchotesnej, mraziacej nádoby alebo vrecka so zipsom. Pre ďalšiu vrstvu ochrany môžete každý koláč pred uložením zabaliť do plastovej fólie. Pri správnom skladovaní by koláčiky mali vydržať v mrazničke až 3 mesiace. Rozmrazte asi hodinu pri izbovej teplote alebo ich krátko zohrejte v mikrovlnnej rúre.

sústo Mini Chocolate Chip Bundt Cake na vidličku so zvyšným koláčom v pozadí

Mini Chocolate Chip Bundt Cakes na drôtenom chladiacom stojane

Ingrediencie

 • 1 a 1/2 šálky (180 g) univerzálnej múky

 • 1 lyžička prášku do pečiva

 • 1/2 lyžičky sódy bikarbóny

 • 1/4 lyžičky soli

 • 1/2 šálky (113 g) nesoleného masla, zmäknutého

 • 1/2 šálky (100 g) kryštálového cukru

 • 1/4 šálky (50 g) pevne zabaleného svetlohnedého cukru

 • 2 veľké vajcia

 • 1/2 lyžičky vanilkového extraktu

 • 1/4 šálky (56 g) kyslej smotany

 • 1 šálka (177 g) mini čokoládových lupienkov

 • cukrársky cukor na ozdobenie

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350 ° F. 12 mini Bundtových pohárov na panvicu bohato vymastite a vysypte múkou. (Odporúčam sprej na varenie s múkou ako Baker’s Joy alebo Pam Baking.)
 2. Zmiešajte múku, prášok do pečiva, sódu bikarbónu a soľ. Odložte bokom.
 3. Elektrickým šľahačom pri strednej rýchlosti vyšľaháme maslo, cukor a hnedý cukor, kým nebudú svetlé a nadýchané. Pridávajte vajcia jedno po druhom a po každom pridaní dobre premiešajte. Vmiešame vanilku.
 4. Znížte rýchlosť mixéra na nízku. Pridajte asi polovicu múčnej zmesi, potom kyslú smotanu a potom zvyšnú múčnu zmes. Miešajte, kým sa zmes nespojí alebo kým nezostane niekoľko pruhov múky.
 5. Vmiešame čokoládové lupienky.
 6. Cesto rovnomerne rozdeľte do pripravených pohárov. Jemne poklepte panvicou na dosku, aby ste odstránili všetky bublinky v cestíčku.
 7. Pečte 16 až 20 minút, alebo kým koláčiky nie sú zlatohnedé a kým špáradlo vložené do stredu nevyjde čisté.
 8. Ochlaďte na panvici na mriežke 10 minút. Potom koláčiky preneste z formy priamo na mriežku, aby úplne vychladli.
 9. Ak chcete, koláče pri podávaní posypte cukrom.

Odporúčané produkty

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Zdieľajte toto:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *