Mini Funfetti Cheesecakes – Pečte alebo prerušte

Tieto mini tvarohové koláčiky Funfetti plné farebných posypov sú zábavné, slávnostné a plné chuti. Perfektné voľba na oslavu!

Mini Funfetti Cheesecake na bielom tanieri s ďalšími tvarohovými koláčmi v pozadí. K tvarohovému koláču chýba sústo.

Mini Funfetti Cheesecakes

Čo hovorí oslava viac ako sypanie? Vo svete pečenia sú dokonalým spôsobom, ako si vyzdobiť pečenie na špeciálnu príležitosť. A Funfetti cheesecake je na oslavu úplne ideálny. Urobte ich mini a budú ešte zábavnejšie a rozkošnejšie!

Tieto malé sladké kúsky sú jednoducho vanilkový tvarohový koláč, ktorý je celý ozdobený farebnými posypmi. Pridajte kopček šľahačky a ešte viac posýpiek pre zábavnú dávku mini dezertov.

Mini Funfetti Cheesecakes na bielom podstavci

Možno najlepšia časť tohto receptu na tvarohový koláč s konfetami? Aké ľahké je vyrobiť! Preskočíte tradičnú kôru z grahamového sušienka a použijete na kôru celé Golden Oreo. (Rovnako ako Cookies a Cream Cheesecakes!) Potom už len zmiešajte niekoľko jednoduchých ingrediencií na náplň. Žiadna pružinová panvica, dlhé časy pečenia ani vodný kúpeľ. V mafinovej forme sa upečú asi za pol hodinu. A mini veľkosť znamená žiadne krájanie, keď je čas podávať!

A, samozrejme, posyp! Tu potrebujete iba štandardné dúhové postrekovače. Môžete si však vybrať aj špecifickú kombináciu farieb, ktorá bude zodpovedať vašej oslave. (Ak nemôžete získať dostatok postrekovačov, musíte vyskúšať aj sušienky Sprinkle Crinkle Cookies!)

Tieto Mini Funfetti Cheesecakes sú zábavnou alternatívou k narodeninovým tortám. Úprimne povedané, sú skvelou voľbou pre všetky druhy šťastných udalostí. Sú tak šťastní a zábavní! Ak máte pekné spomienky na šľahanie zmesi funfetti koláčov, potom sú to perfektné malé kúsky nostalgie.

horný pohľad na ingrediencie pre Mini Funfetti Cheesecakes

Čo budete potrebovať

Prejdite na kartu receptov v spodnej časti tohto príspevku, kde nájdete množstvá prísad a úplné pokyny. Tu je niekoľko užitočných poznámok o prísadách.

 • Zlaté Oreos – Na kôrku týchto tvarohových koláčov použijete celé sušienky. Mám rád vanilkovú príchuť Golden Oreos, ale môžete použiť klasické čokoládové Oreos alebo inú odrodu, ak chcete. Ak dávate prednosť tradičnejšej keksovej kôre, vyskúšajte grahamovú kôrku v mini citrónových tvarohových koláčoch.
 • Krémový syr – Najlepšie funguje plnotučný smotanový syr. Necháme zohriať na izbovú teplotu, aby sa hladko rozmixovalo.
 • Kryštálový cukor
 • Vajcia – Budete potrebovať jedno vajce plus jeden žĺtok. Aj tieto nechajte zohriať na izbovú teplotu.
 • Vanilkový extrakt – Pre trochu inú chuť vyskúšajte mandľový extrakt.
 • Kyslá smotana – Najlepšie výsledky vám poskytne plnotučná kyslá smotana. Rovnako ako smotanový syr a vajcia, priveďte ho na izbovú teplotu.
 • Dúhový posyp

Aký druh postrekovačov by som mal použiť?

Tu bude najlepšie fungovať štandardné posypanie Jimmies. Iným typom posýpania bude pravdepodobne počas pečenia príliš blednúť farba. Všetky spreje (dokonca aj immies) budú do určitej miery krvácať a nie všetky značky sa správajú rovnako.

Pohľad zhora na Mini Funfetti Cheesecakes na bielom podnose s farebnou látkou pod ním

Ako pripraviť mini Funfetti tvarohové koláče

Tieto malé tvarohové koláče sa pripravujú a pečú len krátko, ale nezabudnite započítať čas chladenia do svojich plánov pečenia a podávania.

Pripravte sa na pečenie. Zahrejte rúru na 350 ° F. 12 štandardných košíčkov na muffiny vysteľte papierovými vložkami.

Pridajte sušienky na panvicu. Umiestnite jedno celé Golden Oreo na dno každého vystlaného košíčka na muffiny.

horný pohľad na Golden Oreos v papierových vložkách v muffinovej panvici

Zmiešajte smotanový syr a cukor. Vložte smotanový syr a cukor do veľkej misy. Elektrickým mixérom na strednej rýchlosti šľaháme, kým sa dôkladne nespoja a nezjemní.

Dokončite miešanie náplne. Pridajte vajce a vaječný žĺtok do tvarohovej zmesi a dobre premiešajte. Vmiešame vanilkový extrakt. Nakoniec vmiešame kyslú smotanu. Podľa potreby nezabudnite zoškrabať boky misky.

Pridajte posýpky. Zložte posýpky do cesta.

Pečieme. Cesto rovnomerne rozdeľte do košíčkov na muffiny, pričom na jeden pohár použite približne 3 polievkové lyžice cesta. Pekáč vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 25 až 30 minút. Keď sú stredy tvarohových koláčov takmer stuhnuté s miernym potrasením, sú pripravené na vytiahnutie z rúry.

V pohode. Umiestnite panvicu na mriežku a nechajte cheesecakes úplne vychladnúť.

Dajte do chladničky. Pred podávaním dajte cheesecaky cez noc do chladničky. Môžete jednoducho zakryť panvicu a umiestniť ju priamo do chladničky alebo vybrať tvarohové koláče z panvice a umiestniť do nádoby pred chladením.

Ozdobte na servírovanie. Keď ste pripravení podávať tvarohové koláče, na vrch posypte osladenú šľahačku a ďalšie posýpky. Prečítajte si viac: Ako vyrobiť šľahačku

šľahačka sa nanáša na Mini Funfetti Cheesecake

Tipy na úspech

Tu je niekoľko tipov a trikov, vďaka ktorým budú vaše Mini Funfetti Cheesecakes perfektné!

 • Použite prísady izbovej teploty. Ak necháte smotanový syr, vajcia a kyslú smotanu zohriať na izbovú teplotu, váš tvarohový koláč sa ľahšie premieša a bude mať hladkú textúru.
 • Nemiešajte príliš. Príliš veľké miešanie môže spôsobiť, že tvarohové koláče popraskajú.
 • Na porciovanie použite naberačku na sušienky. Naberačka s 3 polievkovými lyžicami zaistí rýchle a presné porciovanie cesta.
Mini Funfetti Cheesecakes na malých bielych tanieroch a bielom podstavci

Ako skladovať

Tieto Mini Funfetti Cheesecakes uchovávajte v chladničke vo vzduchotesnej nádobe. V chladničke by mali vydržať až 4 dni. Ak ich polievate šľahačkou, najlepšie výsledky dosiahnete, ak s pridaním počkáte, kým nebude čas podávať. Ak potrebujete tvarohové koláče skladovať vo vrstvách, položte medzi vrstvy kúsok voskovaného papiera alebo pergamenového papiera.

Môžu byť tieto mini tvarohové koláče zmrazené?

Áno, tieto tvarohové koláče môžete zmraziť. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ich zmrazíte bez šľahačky. Umiestnite ich do vzduchotesnej nádoby odolnej voči mrazu. Pri správnom skladovaní by mali v mrazničke vydržať až 3 mesiace. Rozmrazte cez noc v chladničke.

zahryznutie Mini Funfetti Cheesecake na vidličku so zvyšným tvarohovým koláčom v pozadí

Mini Funfetti Cheesecakes na bielom podstavci

Ingrediencie

 • 12 zlatých oreos

 • 12 uncí (340 g) smotanového syra pri izbovej teplote

 • 6 polievkových lyžíc (75 g) kryštálového cukru

 • 1 veľké vajce

 • 1 žĺtok

 • 1 lyžička vanilkového extraktu

 • 1/4 šálky kyslej smotany

 • 1/4 šálky dúhových posypov a ďalšie na ozdobu

 • sladená šľahačka

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350 ° F. 12 štandardných košíčkov na muffiny vysteľte papierovými vložkami. Na dno každého pohára vložte celé zlaté oreo.
 2. Elektrickým šľahačom na strednej rýchlosti vyšľaháme smotanový syr a cukor, kým sa dôkladne nespojí a nebude hladký. Primiešame vajce a žĺtka, potom vanilku a nakoniec kyslú smotanu.
 3. Zložte posýpky do cesta.
 4. Cesto rovnomerne rozdeľte do košíčkov na muffiny, pričom na jeden pohár použite približne 3 polievkové lyžice cesta.
 5. Pečte 25 až 30 minút, alebo kým stredy nestuhnú, ale s miernym potrasením.
 6. Umiestnite panvicu na mriežku a nechajte cheesecakes úplne vychladnúť. Potom tvarohové koláče pred podávaním nechajte cez noc v chladničke. (Buď zabaľte a uložte do panvice alebo preneste do nádoby.)
 7. Na servírovanie každý cheesecake posypte šľahačkou a ďalšími posýpkami.

Poznámky

Cheesecaky skladujte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke až 4 dni alebo v mrazničke až 3 mesiace.

Odporúčané produkty

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Zdieľajte toto:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *