Modern Milkman ponúka bezodpadové ovsené mlieko dodávané do dverí britských spotrebiteľov – vegconóm

Moderný Milkman je trvalo udržateľná donášková služba potravín so sídlom v Spojenom kráľovstve, inšpirovaná tradičnými miestnymi dojákmi, ktorí dodávajú produkty v opakovane použiteľných sklenených fľašiach.

Zatiaľ čo mnohé z produktov značky obsahujú mliečne výrobky, ponúka aj rastlinný sortiment vrátane bezlepkového ovseného mlieka vyrobeného výlučne z britského ovsa. Rastlinné mlieko je dodávané priamo k dverám spotrebiteľov, balené buď v opakovane použiteľných a vratných sklenených fľašiach alebo doma kompostovateľných kartónoch.

Modern Milkman ponúka aj celý rad ďalších udržateľne balených možností vhodných pre vegánov. Patria sem okrem iného ovocné šťavy lisované za studena vo vratných sklenených fľašiach, ovocie a zelenina bez plastov a vegánske brownies v papierových vreckách.

„Sme presvedčení, že je dôležité, aby si každý mohol užívať produkty z trvalo udržateľných zdrojov a šetrné k životnému prostrediu, bez ohľadu na ich stravu alebo životný štýl,“ povedal Simon Mellin, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Modern Milkman.

© Modern Milkman

Udržateľne balené rastlinné mlieka

Rastlinné mlieka si vo všeobecnosti vyžadujú oveľa menej zdrojov ako ich mliečne náprotivky, ale niektoré spoločnosti pracujú na tom, aby boli ešte udržateľnejšie zlepšovaním ich balenia. Farma Bradley Nook v Spojenom kráľovstve prešla z chovu zvierat na výrobu organického ovseného mlieka v opakovane použiteľných sklenených fľašiach, zatiaľ čo indická značka ovseného mlieka Bevry si tiež vybrala sklenené fľaše pred kartónmi.

V USA je JOI so sídlom v Miami priekopníkom v koncentrátoch rastlinného mlieka predávaných v sklenených nádobách a kompostovateľných obaloch. Jedno 12-uncové vrecko dokáže vyrobiť galón rastlinného mlieka, čím sa ušetrí obrovské množstvo obalov v porovnaní s bežnými kartónmi.

„Naším hlavným cieľom zostáva znižovanie odpadu z obalov pri všetkých produktoch JOI a neustále zlepšovanie nášho celkového úsilia o udržateľnosť,“ povedal Hector Gutierrez, generálny riaditeľ spoločnosti JOI.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *