Mommus sa stal prvým španielskym vegánskym syrárom, ktorý získal investíciu – vegkonóm

Španielsky vegánsky syrár mamina je spustiť v španielskych supermarketoch po tom, ako sa stala prvou španielskou spoločnosťou zaoberajúcou sa vegánskym syrom, ktorá získala investície.

Informovali o tom dnes noviny Valenciano alicante squareMommus sa spojil so skupinou Valencian Dacsa Group, aby priniesol svoje vegánske syry a nátierky do španielskych supermarketov. „Vstup valencijskej skupiny do hlavného mesta Mommus umožní spoločnosti zvýšiť svoju výrobnú kapacitu a rozšíriť distribučnú sieť svojho sortimentu, pričom sa stane prvou španielskou vegánskou syrovou spoločnosťou, ktorá dostane investície,“ uvádza sa v publikácii.

Hľuzovka-Mama
© Mama

Prvýkrát sme o Mommusovi informovali už v roku 2020, keď bol tento remeselný syrár z malého mesta Elche vyhlásený za jeden z najlepších syrov na svete. Rozsiahle portfólio vegánskeho syra spoločnosti zahŕňa okrem iného vegánsky hermelín, smotanový syr, plesňový syr, čierny cesnak, údené a hľuzovkové príchute (na obrázku).

Keď pred dvoma rokmi získal vegánsky hermelín značky, vyrobený zo 70 % kešu orieškov potiahnutých penicilínom camemberti, aby sa vytvoril typický biely obal hermelín, miliarda, pre spoločnosť to „znamenalo míľnik“ a výrazne prispelo k jej úspech, podľa výkonnej riaditeľky Cristiny Quinto.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *