Moving Mountains uvádza na trh No Chicken Burger and Nuggets for Foodservice – vegconóm

Britská potravinárska technologická spoločnosť Pohybujúce sa hory oznámila spustenie svojich najnovších produktov – No Chicken Burger and Nuggets – pre gastronómiu.

Podľa zakladateľa a generálneho riaditeľa Simeona Van der Molena burger „chutí tak ako kura, že vám to vyrazí myseľ“, zatiaľ čo nugety sú „lahodne namáčateľnou pochúťkou“. O oboch produktoch sa hovorí, že sú jemné, chrumkavé a majú vysoký obsah bielkovín.

Rastlinný hamburger a nugety sú teraz k dispozícii pre stravovacie zariadenia v Spojenom kráľovstve a EÚ.

Moving Mountains rozdá 1 000 bezplatných hamburgerov
© Pohybujúce sa hory

Rozširovanie sortimentu

Moving Mountains ponúka široký a rozširujúci sa sortiment alt mäsových výrobkov. Najznámejší je vlajkový „krvácajúci“ burger spoločnosti, ktorý má za sebou históriu predaja konvenčných hovädzích hamburgerov. Moving Mountains tiež vyrába bravčové mäso na rastlinnej báze, rybie prsty, rybie filé a ďalšie.

Pôvodne sa produkty Moving Mountains predávali len pre stravovacie služby, ale teraz sú bežne dostupné aj v supermarketoch. Spoločnosť nedávno zmenila značku s novým logom, webovou stránkou a pútavým modrým obalom.

“Očakávame, že uvidíme rastúci trend, keď aj tie najoddanejšie mäsožravce nahradia mäso rastlinnou náhradou,” povedal Van der Molen pre vegconomist. “Bolo naozaj vzrušujúce vidieť, ako sa kategória vyvíja takým tempom s inovatívnymi a vysokokvalitnými ponukami na rastlinnej báze, ktoré chutia lahodne a dajú sa začleniť do každodenného života.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *