Môžem použiť 100% kávu Kona v kávovare Keurig alebo Nespresso?

Musím sa priznať, že nevlastním Keurig ani Nespresso kávovar. Používal som podsystémy v hotelových izbách, Airbnb, a v čakárni môjho strediska pre pneumatiky mi boli ponúknuté poháriky K.

Takmer denne sa ma pýtajú, čo si myslím o K-pohároch a či si ich robíme do kávy na Greenwell Farms. My nie.

Nedávno som však čítal, že 33 miliónov domácností v Spojených štátoch si každý deň vypije kávu z automatu na jednu porciu a veľa ľudí sa ma pýta, či je možné spojiť ich lásku kvalitná 100% káva Kona a pohodlie ich jednoúčelového výrobcu, tak som sa rozhodol, že sa do toho pustím a zistím, či je to možné.

Je to s obmedzeniami.

Vplyv na životné prostredie

V istom momente ste už pravdepodobne čítali, že množstvo odpadu, ktoré vyprodukujú plasty, hliník a papier v K-pohároch, by mohlo niekoľkokrát obletieť zemeguľu. Každý rok sa spotrebujú a vyhodia miliardy strukov.

Možno ste tiež počuli, že množstvo energie potrebnej na vytvorenie a pohyb týchto strukov po celom svete má významný vplyv.

Myšlienka použitia opakovane použiteľného modulu je teda celkom príťažlivá. Bude s tým viac práce? Áno. Dobrá káva si vyžaduje starostlivosť. Ak máte radi svoj jednoúčelový stroj a nevadí vám trochu úsilia navyše pomôcť planéte Zem, myslím, že som pre vás našiel vzorec.

Vyberte si vhodnú veľkosť kapsuly pre váš stroj a očakávajte, že zaplatíte 15 – 30 dolárov za súpravu trvanlivých opakovane použiteľných strukov.

Premenné

Čo dobre vyškolení baristi vedia, že väčšine sveta pitia kávy uniká, je, že veda o príprave dokonalej šálky kávy, vyvážení sladkosti, horkosti a kyslosti, pochádza z kontroly premenných. Teplota vody, veľkosť mletia, doba varenia a filtračný systém – to všetko mení konečný produkt v šálke.

The Asociácia špeciálnej kávy odporúča teplotu vody 195-205 stupňov, pričom 200 je vaším východiskovým bodom. Špecifikácie stroja na jednu obsluhu označujú rozsah stroja medzi 187-197 stupňami. Niekoľko nezávislých štúdií na internete ukazuje, že stroje uprednostňujú 187 stupňovú zónu.

Väčšina baristov odporúča dobu lúhovania najmenej 2-2,5 minúty. Väčšina K-pohárov je navrhnutá na jednu minútu extrakcie.

Gramová hmotnosť kávy v predbalených strukoch sa môže pohybovať medzi 9-14 gramami.

V zariadení na jednu porciu, keď používate opakovane použiteľnú kapsľu, môžete skutočne ovládať veľkosť mletia, množstvo kávy, veľkosť šálky a na niektorých strojoch existuje možnosť „silného varenia“. Všetko ostatné bude automatizovať stroj.

Recept

Pri varení 100% kávy Kona v opakovane použiteľnej kapsule sa riadime týmto receptom:

1. Používajte kvalitnú filtrovanú vodu.
2. Použite nastavenie „vysoká teplota“ vody, ak je k dispozícii.
3. Stlačte tlačidlo nastavenia „silné“, ak je k dispozícii.
4. Čerstvo pomeľte 11 gramov 100% kávy Kona s použitím nastavenia stredne jemného mletia (nie veľmi jemného). Tým sa spomalí proces extrakcie bez toho, aby došlo k preplneniu tobolky. 11 gramov pri absencii váhy sú asi 2 ploché polievkové lyžice kávy. (2 PL = 10,6 g kávy)
5. Použite 6 oz šálku (ak nie je dosť, vytvorte dve šálky chrbtom k sebe na 12 oz)

Ak ste vášnivým používateľom pohárov K-cup, po prečítaní tohto článku si možno pomyslíte, že toto všetko marí účel „vložiť kávovar a stlačiť tlačidlo“ a pravdepodobne máte pravdu.

Ak chcete zo svojho prístroja získať tie najlepšie chute, ak cestujete a chcete si dodávať vlastnú kávu, alebo ak ste v kancelárskom prostredí a jednoducho odmietate piť „ochutené struky“, postupujte podľa týchto myšlienok.

Nebude to také dobré ako francúzske lisovanie alebo naozaj opatrné prelievanie, ale pri práci s tým, čo máte, získate určite lepšiu šálku.

A nakoniec, vezmite na vedomie, že tieto odporúčania sa vzťahujú na všetkých výrobcov na jedno použitie. Ak nemáte jednoúčelový stroj, jednoducho si kúpte opakovane použiteľný zásobník pre vašu značku a postupujte podľa všetkých krokov uvedených vyššie.

Ako vždy bude treba trochu individuálneho pokusu a omylu.

Bavte sa!

O autorovi
Matt Carter je učiteľ na dôchodku (1989-2018), hudobník na čiastočný úväzok, farmár a v súčasnosti riadi Greenwell Farms Tour a maloobchodné prevádzky.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *