Môžete dať horúcu kávu do chladničky? Prekvapivá odpoveď!

žena otvorila chladničku

Ako milovníci kávy neradi premrháte čo i len kvapku voňavého nápoja, ale čo robiť, keď vám ráno zostane pol hrnca a musíte prísť načas do práce? Mnoho milovníkov kávy sa pýta, či si môžu dať horúcu kávu do chladničky. Odpoveď je technicky áno, ale umiestniť horúcu kávu priamo do chladničky nie je najlepší nápad.

Našťastie sme tu, aby sme odpovedali na vaše otázky. V tomto blogu vám povieme všetko o vložení horúcej kávy do chladničky, o tom, ako to najlepšie urobiť, a o niekoľkých tipoch, ako si kávu rýchlo schladiť.

rozdeľovač 3

Môžete si dať horúcu kávu do chladničky?

Áno, horúcu kávu môžete vložiť do chladničky, ale existuje niekoľko pravidiel, o ktorých by ste mali vedieť ako prvé. Po prvé, ak vložíte hrnček horúcej kávy do chladničky nezakrytý, môže dôjsť k jeho poškodeniu a poškodeniu jedla okolo šálky kávy.

muž dáva fľašu do chladničky
Obrazový kredit: Leon Seibert, Unsplash

5 najlepších tipov na vloženie horúcej kávy do chladničky:

Teraz, keď už viete, že je v poriadku dať si do chladničky horúcu kávu, preskúmame niekoľko pravidiel a tipov.

1. Vyhnite sa umiestneniu v blízkosti potravín

Posledná vec, ktorú chcete, je pokaziť jedlo vo vašej chladničke, aby ste si udržali horúcu kávu. Našťastie existujú spôsoby, ako sa vyhnúť tomu, aby horúca káva pokazila zvyšok jedla v chladničke. Teplo sa ľahko prenáša z horúcej nádoby do okolitých nádob, ako sú zvyšky jedla, a horúcu kávu by ste mali držať ďalej od týchto predmetov tým, že medzi nimi budete mať dostatok priestoru.

Je obzvlášť dôležité, aby ste horúcu kávu uchovávali mimo predmetov, ako je mlieko, maslo a syr.


2. Vždy používajte správnu nádobu

vloženie kávy do nerezového pohára
Obrazový kredit: Taylor Beach, Unsplash

Vaša káva nebude dobrá, ak sa vám nepodarí zachovať jej chuť, kým je v chladničke. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je použiť správnu nádobu. Najlepšou voľbou je nádoba z nehrdzavejúcej ocele, pretože má tendenciu držať chute a nemusíte sa báť, že sa do vašej kávy dostane včerajší kurací pach.

Nezabudnite na nerezovú nádobu pevne viečko, inak nezachová chuť. Ak potrebujete dať horúcu kávu do chladničky a nemáte nádobu z nehrdzavejúcej ocele, ostatné nádoby vám stačia. Murárska nádoba alebo akákoľvek iná sklenená nádoba by mala stačiť.

Najlepšie je však zdržať sa používania plastových nádob na uchovávanie horúcej kávy v chladničke, pretože dokážu absorbovať pachy a chute.


3. Umiestnite kávu do zadnej časti chladničky

chladnička naplnená jedlom
Obrazový kredit: Jordan, Unsplash

Niekedy, keď sa ponáhľate, je lákavé hodiť horúcu kávu do nádoby a umiestniť ju do chladničky. Dať horúcu kávu do prednej časti chladničky však nie je najlepší nápad. Keďže chcete, aby káva rýchlo vychladla, najlepším spôsobom je dať ju dozadu. Umiestnenie kávy do zadnej časti chladničky urýchľuje proces chladenia.


4. Pre viac kávy použite viacero nádob

poháre a kávovar
Obrazový kredit: Bluewater Sweden, Unsplash

Na chladenie veľkého množstva kávy je najlepšie použiť viac ako jednu nádobu. Je to preto, že čím viac horúcej kávy dáte do jednej nádoby, tým vyššia je šanca, že zvýšite teplotu v chladničke a zničíte ostatné potraviny.

Namiesto toho horúcu kávu oddeľte do niekoľkých nádob, čím znížite riziko zvýšenia teploty a skazenia.


5. Pred chladením vychlaďte

horúcu šálku kávy
Obrazový kredit: Rene Porter, Unsplash

Ak máte čas, je lepšie kávu pred vložením do chladničky vychladnúť. Keď si nájdete čas na vychladenie kávy, nemusíte sa báť, že by vám niečo pokazila alebo vám vytopila chladničku.

rozdeľovač 6

Dôvody, prečo ľudia dávajú horúcu kávu do chladničky

Hoci možno nemáte radi vkladanie kávy do chladničky, tu je niekoľko dôvodov, prečo to niektorí ľudia robia.

  • Niektorí ľudia nemajú radi ľad vo svojej studenej káve, a tak ju dávajú do chladničky, aby vychladla. Kávu uvaria, teplú vložia do chladničky a počkajú, kým vychladne. Týmto spôsobom získajú studenú kávu, ale nemusia ju riediť pridaním ľadu do zmesi.
  • Niekedy vám dôjde čas a musíte odísť s polovicou kanvice kávy, ktorá ešte sedí. Nechcete viac kávy a dať ju do chladničky je dobrý spôsob, ako neplytvať drahým nápojom.
  • Máte radi chuť studenej kávy a šálky často umiestňujete do chladničky.
dvere chladničky otvorené
Obrazový kredit: nrd, Unsplash

často kladené otázky

Nižšie odpovieme na niektoré z vašich najväčších otázok o káve a jej ukladaní do chladničky.

Rozbije sa sklo pri vkladaní do chladničky?

Zatiaľ čo sa odporúča nádoba z nehrdzavejúcej ocele, niektorí ľudia používajú na skladovanie horúcej kávy v chladničke sklenené nádoby. Vo všeobecnosti sa väčšina okuliarov nerozbije. Nádoby a sklenené nádoby sú navrhnuté tak, aby sa pri pridávaní horúcej tekutiny nerozbili.

Výnimkou je, ak sklenená nádoba alebo hrnček boli predtým poškodené alebo boli opakovane vložené do chladničky. Smaltované hrnčeky budú vašou najlepšou voľbou, ak dávate do chladničky horúcu kávu.

Môžete dať kávu v mikrovlnnej rúre priamo z chladničky?

Nie je dobrý nápad vkladať kávu do mikrovlnnej rúry potom, čo bola v chladničke, a nemôžete ju ohrievať priamo v mikrovlnnej rúre, pretože by mohla rozbiť nádobu. Káva z mikrovlnnej rúry môže chutiť horko a nie je náhradou za čerstvo uvarenú usadeninu.

Ako dlho vydrží káva v chladničke?

Rovnako ako iné jedlá alebo nápoje, aj kávu môžete v chladničke ponechať len krátky čas, kým už nebude dobrá. Nanajvýš, ak kávu uchovávate v tesne uzavretej nádobe, vydrží možno 3 až 5 dní. Stále však riskujete, že káva bude chutiť hrozne.

Dvadsaťštyri hodín je približne toľko, koľko odporúčame, než hodíte kávu a začnete čerstvú.

Je bezpečné dať horúcu kávu do chladničky?

Vloženie horúcej kávy do chladničky je bezpečné, ak budete postupovať podľa vyššie uvedených pravidiel a tipov. Mali by ste byť opatrní, aby ste ho skladovali mimo iných potravín a vložili ho do vzduchotesnej nádoby odolnej proti rozliatiu. Ak nemôžete piť kávu horúcu, táto metóda bude fungovať. Nemôžete však očakávať, že káva bude taká čerstvá, ako keď ste ju vložili do chladničky.

rozdeľovač 2

Záverečné myšlienky

Aj keď technicky môžete vložiť horúcu kávu do chladničky, existuje niekoľko pravidiel a tipov, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste kávu a ostatné potraviny ochránili. Uistite sa, že používate vzduchotesnú nádobu, najlepšie z nehrdzavejúcej ocele, uchovávajte kávu v zadnej časti chladničky a uchovávajte ju mimo dosahu iných potravín, najmä mliečnych výrobkov.

Ak si kávu nemôžete vziať so sebou, skladovanie je ďalšou najlepšou vecou, ​​aby ste neplytvali drahým lahodným nápojom. Horúcu kávu starostlivo skladujte v chladničke, aby mala najlepšiu chuť.


Kredit odporúčaného obrázka: Pixel-Shot, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *