Môžete dať kávu v mikrovlnnej rúre? Tipy a triky na ohrievanie!

šálka kávy v mikrovlnnej rúre

Ak ste milovníkom kávy, chápete, aké to je naliať si horúcu šálku Joea, len aby ste dostali niečo, čo vám bráni vychutnať si nápoj. Bohužiaľ, toto je bežný jav. Či už mačka potrebuje nakŕmiť, pes chce von, alebo deti majú veľa otázok, často na vás vychladne šálka dobrej kávy.

Keď sa vrátite k svojej šálke a zistíte, že je studená, napadá vás jedna otázka. Dáte si kávu v mikrovlnke? Jednoduchá odpoveď na túto otázku je áno, do mikrovlnnej rúry môžete vložiť vychladnutú šálku kávy, ale ak máme byť úprimní, nemali by ste to robiť. Následné zmeny chuti nie sú priaznivé. Dozvieme sa viac o káve, ako sa mení vo vašej mikrovlnnej rúre a či je jej prihrievanie to správne.

rozdeľovač 6

Používanie mikrovlnnej rúry

Aj keď je možné ohrievať kávu v mikrovlnnej rúre namiesto varenia čerstvej nádoby, neočakávajte, že v tom bode bude všetko rovnaké. Áno, hoci je to tá istá šálka kávy, ktorú ste nechali sedieť na pulte, zmeny v chemickom zložení vašej kávy sa už začali, keď sa ochladí. Opätovné zahrievanie tieto zmeny len zdramatizuje. Chuť, aróma a dokonca aj úroveň kyslosti sú ovplyvnené procesom chladenia a ešte viac, ak zohrievate.

Možno sa čudujete, prečo sa vo vašej káve dejú takéto zmeny. Je to vďaka chlorogenovým kyselinám obsiahnutým v kávových zrnách. Tieto kyseliny hrajú hlavnú úlohu nielen v chuti, ale aj vo vôni vašej kávy. Keď sa vaša káva ochladzuje, uvoľňuje sa viac týchto kyselín. Výsledkom je oveľa horkejšia káva, ktorá sa stáva viditeľnejšou až po vložení do mikrovlnnej rúry.

žena zbierajúca niečo z mikrovlnky
Obrazový kredit: aodaodaodaod, Shutterstock

Existuje lepší spôsob, ako zohriať kávu?

Stručne povedané, odpoveď je nie. Ak si jednoducho musíte zohriať kávu z dôvodu časových obmedzení, kedy nie je možné pripraviť ďalšiu šálku, mikrovlnná rúra je vašou najlepšou voľbou. Vaša mikrovlnná rúra dokáže zohriať kávu rýchlejšie, čo môže v niektorých prípadoch ušetriť trochu arómy. Mikrovlny tiež aplikujú teplo homogénne. Táto metóda nemusí urobiť vašu zohriatu kávu chutnú, ale je to lepšie, ako sa o to pokúšať na varnej doske.

Pri zohrievaní kávy v mikrovlnnej rúre by ste však mali byť veľmi opatrní. Mikrovlnná rúra je určená na rýchle ohrievanie potravín a tekutín. Ak nevenujete veľkú pozornosť, vaša káva bude horúca rýchlejšie, ale výsledok vo vašej šálke môže byť príliš horúci. Prehriatie je pre vás nielen nebezpečné, ale núti kávu stratiť viac zo svojej chuti, ako už má.

rozdeľovač 4

Záverečné myšlienky o mikrovlnnej káve

Ako sme povedali, káva v mikrovlnnej rúre je možnosťou, keď vám šálka vychladne, ale v živote to, že niečo dokážeme, neznamená, že by sme to mali robiť. Pre tých, ktorí milujú kávu s určitou chuťou a vôňou, vám zostane šálka joe, s ktorou nie ste práve spokojní. Majte však na pamäti, že ak nie je možné pripraviť ďalšiu šálku a nie ste fanúšikom ľadovej kávy, mikrovlnná rúra môže byť vašou najlepšou voľbou.


Kredit odporúčaného obrázka: Maliflower73, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *