Môžete mlieť kávové zrná v Nutribullet? Čo vedieť!

kávové zrná a mletá káva v miskách

Čerstvo uvarená šálka kávy je jedným z jednoduchých pôžitkov života.

Nákup celých zŕn a mletie vlastnej kávy zaisťuje čerstvosť, na ktorú sa predmletá káva úplne nevyrovná. Ak máte záujem experimentovať s mletím kávy, ale nechcete investovať do mlynčeka, môžete jednoducho použiť nástroje, ktoré už doma vlastníte, napríklad Nutribullet.

Pokiaľ ide o mletie kávových zŕn, NutriBullets sú prekvapivo účinné. Sú to silné a odolné stroje, ktoré sa dajú použiť takmer na čokoľvek, vrátane kávových zŕn. Účinnosť NutriBullet pramení z jeho frézovacej čepele, ktorá je dostatočne výkonná na to, aby prerezala rôzne kávové zrná.

rozdeľovač 6

Ako meliete kávové zrná v Nutribullet?

Mletie kávových zŕn v a Nutribullet môže byť jednoduché, ak sa robí správne. Ak si nie ste istí, tu je niekoľko jednoduchých krokov, ako začať:

  • Prečítajte si príručku k NutriBullet a pripevnite frézovaciu čepeľ podľa pokynov, ale skôr ako začnete, uistite sa, že je vaša jednotka odpojená!
  • Naplňte nádobu NutriBullet tesne pod hranicu max fazuľou a zatvorte veko. Pri pripájaní mixéra sa uistite, že je mimo dosahu vody.
  • Zomeľte fazuľu na konzistenciu, ktorú uprednostňujete, a po dokončení mletia nechajte veko na mixéri asi desať sekúnd, aby sa čepele zastavili, a potom ho odpojte.
  • Potraste mixérom so zatvoreným vekom, aby ste zabezpečili, že väčšie častice fazule klesnú na dno a menšie, jemnejšie zrnká vystúpia nahor.
  • Teraz si môžete vychutnať svoju šálku piva! Alebo môžete uschovať vo vzduchotesnej nádobe na neskôr.

Aké druhy mletia sú možné s Nutribullet?

Väčšinu konzistencie môžete dosiahnuť pomocou Nutribullet, ale konzistencia, ktorú chcete dosiahnuť, bude závisieť od spôsobu varenia fazule.

Hrubé mletie

Ak používate perkolátor alebo french press, vaše mletie by malo byť hrubé a mať konzistenciu morskej soli. Naplňte nádobu takmer do troch štvrtín a potom dvakrát alebo trikrát zapulzujte Nutribullet. Buďte opatrní, pretože pri pokuse o dosiahnutie hrubého mletia je veľmi ľahké prebrúsiť.

Stredné brúsenie

Stredné mletie má zvyčajne rovnakú konzistenciu, akú získate z predmletej kávy zakúpenej v obchode. Toto mletie je zvyčajne najlepšie pre sifónové variče a kávovary na prekvapkávanú kávu. Konzistencia, na ktorú sa chcete zamerať, je podobná plážovému piesku. Aby ste to dosiahli, naplňte tri štvrtiny nádoby kávovými zrnami a potom päťkrát pulzujte v sekundových dávkach.

Jemné brúsenie

Jemne mletá káva sa používa na prípravu espressa. NutriBullet bude musieť bežať v 10-sekundových intervaloch po dobu 1-2 minút na dosiahnutie tejto konzistencie a nádobu bude potrebné vybrať zo základne a medzi intervalmi pretrepať.

Mimoriadne jemné mletie, známe aj ako „turecké“ mletie, sa zvyčajne používa na prípravu kávy v džezve alebo ibriku. Tento druh je obzvlášť jemný a má konzistenciu práškového cukru. Aby ste dosiahli textúru s celými kávovými zrnami, pustite NutriBullet na viac ako dve minúty v 10- až 15-sekundových intervaloch. Vyberte nádobu a krátko ňou pretrepte, aby sa usadenina rovnomerne rozložila.

kávové zrná a mletá káva na drevených tanieroch
Obrazový kredit: Vlad Antonov, Shutterstock

Aký je rozdiel medzi mlynčekom a Nutribulletom?

Zatiaľ čo mlynček a mixér sú oba spotrebiče používané v kuchyni na miešanie potravinárskych látok, majú určité rozdiely.

Mlynček je určený na mletie suchých a tvrdých surovín, ako sú kávové zrná a orechy, a zvyčajne sa dodáva s viacerými nastaveniami mletia. Mlecie komory sú odnímateľné, čo umožňuje ľahké dekantovanie čerstvej zeminy a ľahké čistenie. Zvyčajne majú krátke nádoby a sú vybavené kužeľovými otrepami, ktoré sú tiché a nezahrievajú sa.

Nutribullet je určený na miešanie zmiešaných ingrediencií, ktoré sú zvyčajne mäkšie, ako je ovocie, ale majú silné čepele, ktoré dokážu rozdrviť tvrdšie látky, ako sú kávové zrná. Mixéry sú vybavené plochými otrepami, ktoré sa zahrievajú a vytvárajú mierny hluk, a zvyčajne sa dodávajú s dlhou nádobou určenou na uchovávanie rozmixovaných ingrediencií.

Aké modely Nutribullet sú najlepšie na mletie kávy?

Nutribullet vyrába malé množstvo modelov, ale nie všetky sú ideálne na mletie kávových zŕn.

Nutribullet 600: NutriBullet 600 je originálny dizajn. Je malý a výkonný a dodáva sa so všetkým potrebným príslušenstvom. Pôvodný model je vybavený 600-wattovým motorom a 24-uncou šálkou, vďaka čomu je ideálny na mletie kávových zŕn a mimoriadne jednoduchý na používanie. Model je však dodávaný iba s vyťahovacou čepeľou, ktorá je na mletie nedostatočná a na mletie zŕn si budete musieť kúpiť frézovaciu čepeľ samostatne.

Nutribullet Pro 900: Tento model je o niečo silnejší ako pôvodný model s 900-wattovým motorom. Dodáva sa tiež s väčšou 32-uncou šálkou, ktorá je skvelá na mletie fazule. Rovnako ako pôvodný model sa však frézovací kotúč predáva samostatne.

Nutribullet Pro Plus 1200: Hádate správne, tento model je podobný predchádzajúcim, ale je výkonnejší. Hrnček zostáva na 32 unciach, ale motor má 1200 wattov. Aj keď je silnejší, stále budete musieť použiť frézovací kotúč s týmto modelom, ktorý, ako viete, sa predáva samostatne.

rozdeľovač 4

Záver

Aj keď je Nutribullet navrhnutý na iný účel, pri mletí kávových zŕn sa naň môžete spoľahnúť. Pokiaľ používate frézovaciu čepeľ, proces je jednoduchý a efektívny. Všetko, čo musíte urobiť, je naplniť šálku fazuľou a preč, aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu. Potom si môžete vychutnať svoju šálku čerstvo uvarenej kávy alebo usadeninu uložiť do vzduchotesnej nádoby na ďalší deň.


Kredit za najlepší obrázok: Jiří Hera, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *