Môžete použiť predmletú kávu vo French Press? • Fazuľa mletá

Takže máte svoj úplne prvý French press, to je skvelé. Pripravíte si úžasne chutnajúcu kávu a je to určite krok vpred od automatického odkvapkávacieho stroja s tlačidlom.

Ak ste ešte tento typ plne ponorného kávovaru nepoužívali, možno sa pýtate, či môžete vo francúzskom lise použiť bežnú predmletú kávu z obchodu.

Krátka odpoveď je áno. Môžete použiť predmletú kávu vo french presse. Ale. Je tu ale jedno. Nebude to ideálna voľba a môžete sa stretnúť s niekoľkými problémami.

Ak chcete vedieť viac, držte sa. V tomto príspevku vám vysvetlím, prečo by ste sa mali zbaviť predmletej kávy a ktorý druh kávy bude najlepší na použitie vo vašom úplne novom French presse. O chvíľu si pripravíte kávu skvelej chuti!

Problém s predmletou kávou vo vašom French Press?

Takmer všetky vrecúška s kávou, ktoré sa nachádzajú na pultoch obchodov, sú predmleté ​​na stredné nastavenie.

prečo? Väčšina spotrebiteľov si kupuje predmletú kávu, aby si ju vzala domov a použila ju v automatických kávovaroch a stredne mletá káva je pre tento typ stroja ideálna.

predmletá kávová vrecúška a naberačka

Aj keď French press dokáže uvariť pomerne slušnú šálku pomocou stredného mletia, kde skutočne vyniká a varí fantastickú chuť, káva je so stredným až hrubým mletím.

Prečo by ste nemali používať stredne mletú kávu z obchodu

French press funguje inak ako prakticky všetky ostatné kávovary. Pravdepodobne ste si už všimli kovový sieťový filter na konci piestu.

Je to tento filter, ktorý zabraňuje tomu, aby sa kávová usadenina dostala do vašej šálky; nikoho nebaví piť kávu zmiešanú s dúškom usadeniny.

To je dôvod, prečo vám stredne a jemne mleté ​​kávové zrná spôsobia niekoľko problémov.

Väčšina usadeniny nielenže prekĺzne cez sieťový filter, ale ak je káva pomletá príliš najemno, môže filter úplne upchať a v niektorých prípadoch dokonca nebudete môcť stlačiť piest.

detail piestového filtra s použitím predmletej kávy vo francúzskom lise

A ak sa vám podarí uvariť šálku kávy French press so stredným alebo jemným mletím, čistenie bude pre vás nočnou morou, pretože všetka usadená kávová usadenina uviazla a zachytila ​​sa hlboko vo filtri.

Zo skúseností budete musieť komponenty filtra rozobrať a každý kus dôkladne vyčistiť.

Ďalším problémom predmletej kávy, ktorý nesúvisí len s prípravou kávy vo French presse, je čerstvosť.

Na tomto blogu som veľa hovoril o predmletej vs. čerstvej zrnkovej káve. Aby sme to však zhrnuli, predmletá káva začne takmer okamžite strácať svoju chuť a čerstvosť.

Zomletím kávy v podstate rozbijete ochrannú škrupinu a umožníte kyslíku a iným prvkom rýchlo znehodnotiť usadeninu.

Povedzme si úprimne, väčšina tých supermarketových vrecúšok s kávou leží na policiach už mesiace; ver mi, nie je to čerstvé.

Najlepšie je použiť hrubé mletie

Pokiaľ ide o French press, jemne mletá káva určite nie, nie. Stredne mletá po stlačení bude fungovať, ale ak si nedáte pozor, nečestná kávová usadenina a jemné nečistoty si nájdu cestu do vašej šálky.

Príklady veľkosti mletej kávy French press

Hrubo namletá káva sa stane vaším priateľom a v kombinácii s trochu dlhším časom lúhovania máte zaručenú skvelú chuťovú šálku s nulovou, áno, nulovou kávovou usadeninou vo vašej šálke.

Kúpte si kávu lokálne

Takže, kde nájdete hrubo mletú kávu? Pravdepodobne nebudete mať veľa šťastia, keď nájdete nejaké sedenie vo vašom miestnom supermarkete.

S najväčšou pravdepodobnosťou si však budete môcť kúpiť celú zrnkovú kávu. Všetko, čo potrebujete, je kvalitný mlynček na kávu Burr, uzamknúť hrubé nastavenie a mlieť tesne pred každým varením.

Ale čo keď nemáte mlynček? Väčšina kaviarní predáva svoje značkové kávy a ak budete mať šťastie, môžu sa dokonca pražiť priamo na mieste.

Keď nabudúce pôjdete okolo svojej obľúbenej kaviarne, kúpte si tašku a požiadajte baristu, aby zrno pomlel na hrubšie.

Úprimne povedané, toto je jeden z najlepších spôsobov, ako získať čerstvú kávu skvelej chuti!

Len sa uistite, že si nakúpite dosť na týždeň, nenakupujte vo veľkom a tašky vo vašich kuchynských skrinkách sa pomaly kazia.

Záver

Ak sa vám teda podarilo dostať sa až sem, dúfajme, že máte lepšiu predstavu o type kávy, ktorú použiť. Môžete použiť predmletú kávu vo francúzskom lise? Áno, len vedzte, že vám to neprinesie najlepší zážitok.

Ak ale nemáte inú možnosť, ako použiť stredne mletú kávu vo french presse, malá rada. Keď pridáte kávu a horúcu vodu, jemne zatlačte na piest, ale zastavte tesne pred dopadom na dno.

Nechajte kávu French press odležať 3 až 5 minút. To umožní nejaký čas, aby usadenina spadla a prirodzene sa usadila na dne a menšia šanca, že kal skončí vo vašej šálke.

Čerstvá káva z celých zŕn bude vždy tou najlepšou cestou pri akomkoľvek spôsobe prípravy kávy, nielen pomocou francúzskeho lisu na kávu.

Pamätajte, že hneď ako je káva pomletá, hodiny čerstvosti začnú tikať a vopred namletá káva z obchodu leží na policiach už mesiace.

Urobte si láskavosť, investujte do dobrého mlynčeka, kúpte si čerstvo upražené celé kávové zrná vo svojej obľúbenej kaviarni alebo miestnej pražiarni a urobte si doma tú najlepšiu uvarenú kávu, akú môžete.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *