Mycorena & Revo Foods vyvinú „úplne nový realistický segment produktov podobných mäsu“ pre Alt Seafood – vegconóm

Špecialista na mykoproteíny Mycorena a odborník na 3D tlač na morské plody Revo Foods začali výskumnú spoluprácu na vývoji mykoproteínu vhodného pre 3D tlač alt produktov z morských plodov.

“Veríme, že vytvoríme niekoľko skutočne jedinečných produktov”

Tlačiteľný mykoproteín bude mať jemnú vláknitú štruktúru, svetlú farbu a neutrálnu chuť, vďaka čomu je podľa spoločností obzvlášť vhodný pre morské plody.

Rakúsky Revo Foods hovorí: „Vďaka schopnosti kombinovať vlastnosti mykoproteínu podobné mäsu s neobmedzenými možnosťami tvarovania 3D tlače potravín možno vytvoriť úplne nový realistický segment výrobkov podobných mäsu.“

REVO x Mycorena
Obrázok s láskavým dovolením Revo Foods

Revo Foods vyvíja nové technológie spracovania potravín, vrátane 3D technológie, pre rastlinné produkty z morských plodov vrátane ich alternatív z lososa a tuniaka, ktoré už zaznamenávajú maloobchodný úspech v celej Európe. Najnovšie spoločnosť Revo oznámila uvedenie nových produktov Revo Gravlax, Revo Losos Spread a Revo Tuna Spread v Rakúsku, ktoré budú uvedené na trh v Nemecku, Dánsku a Spojenom kráľovstve.

Obrovský potenciál

„Mykoproteín je veľmi zaujímavou zložkou pre vegánske alternatívy morských plodov, avšak predtým sme boli obmedzení v jeho používaní v našom vlastnom procese 3D tlače potravín, pretože sa zmenilo vláknité správanie. S touto novou spoluprácou so spoločnosťou Mycorena vidíme obrovský potenciál na ďalší rozvoj tlačiteľného mykoproteínu, ktorý môže posunúť alternatívy mäsa/morských plodov na ďalšiu úroveň kvality, ktorá je potrebná na prijatie u spotrebiteľov vo veľkom meradle,“ hovorí Robin Simsa, generálny riaditeľ spoločnosti Revo Foods.

Revo Foods plátky lososa
© Revo Foods

Švédska Mycorena, ktorá vytvorila patentovaný proteín s názvom Promyc, sa tento rok v marci posilnila po tom, čo tvrdila, že je najväčším alt proteínom série A v severských krajinách, a to až do výšky 24 miliónov eur.

Tento október Mycorena najala Bernharda Ilerupa z Quornu ako vedúceho obchodného rastu a len v posledných mesiacoch nadviazala partnerstvo so značkami vrátane Lantmännen, Tetra Pak, Peas of Heaven a Rebl Eats.

Technológia MEAT pre kuracie mäso
© Mycorena

„Vždy sme sa zaujímali o 3D tlač potravín a videli sme, že vytvorenie tlačiteľného materiálu mycélia by pravdepodobne otvorilo dvere vytváraniu úžasných, jedinečných produktov. S touto technológiou sú možnosti textúry a tvaru na inej úrovni v porovnaní so súčasnými analógmi mäsa, pričom sú obmedzené iba predstavivosťou, nie metódami spracovania,“ hovorí Paulo Teixeira, CIO v Mycorena.

„Sme veľmi nadšení, že môžeme konečne odhaliť našu spoluprácu s Revo Foods. Veríme, že tu vytvoríme niekoľko skutočne jedinečných produktov, vďaka ktorým si spotrebitelia budú môcť jednoducho vychutnať lahodné morské plody zdravým a udržateľným spôsobom,“ dodáva Kristina Karlsson, manažérka výskumu a vývoja v spoločnosti Mycorena.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *