Mystery Coffee Vacation Kolumbia

Vo februári 2023 vezme The Barista League svojich šampiónov z roku 2022 na päťdňový výlet do Kolumbie.

VASILIA FANARIOTI
SENIOR ONLINE KORESPONDENT

Fotografie s láskavým dovolením The Barista League

Výrobcovia kávových podujatí Liga baristov sú späť s ďalším výletom Mystery Coffee Vacation – a tentoraz mieria do Kolumbie. Vo februári 2023 zoberie The Barista League svojich šampiónov z roku 2022 na päťdňový výlet po krajine produkujúcej kávu. Tento výlet umožnil Krypto baristi, Potrebujete baristu, BWTa v partnerstve s Kávička uja králikaumožní šampiónom spojiť sa s miestnymi baristami, navštíviť kávové farmy a zúčastniť sa rôznych vzdelávacích aktivít.

Čo je v obchode pre Champs

Výlet sa začne dvojdňovým kávovým festivalom v r Manizalespo ktorej bude nasledovať vzdelávacia konferencia s názvom Conversatorio, ktorá bude obsahovať diskusie v štýle TED Talk od rôznych kolumbijských kávových profesionálov. Ďalej bude nasledovať kúpeľný deň a potom návšteva farmy Tío Conejo. Tam sa šampióni ponoria hlbšie do rôznych priemyselných tém, ako je zber, spracovanie, cupping a udržateľnosť.

Kávová farma Tio Conejo v Kolumbii.  V popredí sú palmy a banánovníky.  Za nimi na malom kopci je budova so slamenou strechou a krytou verandou.  V pozadí sa týči hora pokrytá stromami.
Kaviareň Tío Conejo vyrába špeciálnu kávu v Manizales v Kolumbii.

V posledný večer výletu v Bogote bude The Barista League hostiť La Rumba Barista, nové podujatie podľa vzoru úspechu ich medzinárodne uznávaných súťaží. Uskutočnia sa tri kolá rýchlej súťaže o kávu, hudbu a svetlá, všetko s kolumbijským nádychom!

Ivanov Castellanos, majiteľ Tío Conejo, uznáva The Barista League ako skutočného partnera na ceste kávy na farme. „Nie sme ortodoxní v tom, ako sa pohybujeme v kávovom svete; vždy chceme ísť za hranice samozrejmosti a v The Barista League vidíme odraz tejto filozofie,“ hovorí Ivanov. „Mystery Coffee Vacation je príležitosťou priviesť týchto šampiónov do krajiny kávy par excellencepredstaviť ich národným baristom a dať kávovému priemyslu v Kolumbii transformačnú, rušivú a inkluzívnu víziu života [with] kávu.”

Obraz troch kávových vrecúšok Tio Conejo sediacich na možno červenej verande.  Tri rôzne kolumbijské odrody v kraft papierových vreckách s rôznymi farebnými štítkami.  Za nimi je modrá obloha s nadýchanými oblakmi a palmovými listami.
Liga baristov sa tento rok spojila s Café Tío Conejo na svojej Mystery Coffee Vacation.

Výlet na pripojenie

Tento rok je to druhá iterácia Mystery Coffee Vacation; prvý sa konal v roku 2019 v Soule v Južnej Kórei. Šesť šampiónov z celého sveta sa zišlo na workshopoch, kde sa naučili variť makgeollia dokonca pomohol produkovať The Barista League: Soul.

Ťažiskom tohtoročného výletu je spojenie. Poskytne príležitosť pre baristov z celého sveta stretnúť sa a spolupracovať, ako aj spojiť sa s baristami a výrobcami kávy v Kolumbii. Je to pre nich vzrušujúca príležitosť dozvedieť sa viac o kávovom priemysle v Kolumbii a zistiť, čo sa deje na úrovni farmy.

Jeden muž a jedna baristka, obaja v čiernych rolákoch a rukaviciach, vyrábajú remeselné nápoje.  Jeden drží sitko nad koktailovým pohárom, zatiaľ čo druhý doň cedí tekutinu z koktailového šejkra.
Súťaže Barista League zapájajú pracujúcich baristov do zábavných kávových podujatí, aby predviedli svoje zručnosti.

Steve Moloney, zakladateľ The Barista League, je presvedčený, že zníženie prekážok vstupu do kávového priemyslu neznamená zníženie kvality podujatia. „Dôkazom toho sú účastníci Mystery Coffee Vacation 2022. Máme neuveriteľnú a rôznorodú skupinu majstrovských baristov z celého sveta, ktorí sú na absolútnom vrchole svojej hry, a sme tak nadšení, že sa dokážu spojiť medzi sebou a s komunitami v Kolumbii,“ hovorí.

Päť ľudí v bolívijskom tíme.  Jedna žena celá v čiernom, jedna v broskyňovom oblečení so šatkou.  Spoločne dvíhajú ruky.  Ďalšia žena v baseballovej čiapke a chvoste tlieska.  Dvaja muži sa smejú a ukazujú na seba.
Tím Bolívie sa dozvie víťaznú správu na podujatí Barista League.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tohtoročnej Mystery Coffee Vacation, zostaňte naladení na The Barista League’s webovej stránky a kanály sociálnych médií pre oznámenia.

O AUTOROVI

Vasileia Fanarioti (ona/jej) je senior online korešpondent pre Časopis Baristaa copywriter a editor na voľnej nohe s primárnym zameraním na kávovom výklenku. Bola tiež dobrovoľnou copywriterkou NIE SOM BARISTA NPO, ktorá poskytuje obsah, ktorý pomáha vzdelávať ľudí o baristoch a ich práci. Jej dobrodružstvá môžete sledovať na thewanderingbean.net.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *