Na prezentácii záleží: Váš sprievodca pokovovaním dezertov.

Keď si doprajeme lahodný tanier, naše zmysly sa ešte pred prvým zahryznutím zintenzívnia arómou a vizuálnou príťažlivosťou. Na prezentácii záleží, tak ju urobte pôsobivou. Umelecké pokovovanie, ak je urobené správne, dáva spotrebiteľovi sľub: Toto sa vám bude páčiť.

Prečo sa to počíta:

Prezentácia jedla je nevyhnutná pre úspech akéhokoľvek jedla. CestaObložený plátok banánovej toffee Bourbon torty jedlo, ktoré sa objaví na tanieri, je to, čo láka oko a prinúti hosťa objaviť jeho chuť. Je to pocit, ktorý s nami rezonuje. Obkladanie jedla je ako príprava na prvé rande, chcete urobiť dobrý dojem. Viete, že ste chutná a hodná sekundy, ale vaše rande nie je isté. Vizuálna príťažlivosť je pri kulinárskom zážitku rovnako dôležitá ako chuť zanechaná na podnebí. Textúra, forma a farba sa používajú na vyvolanie emócií a pomáhajú pri rozprávaní príbehu. Pokovovanie by malo byť navrhnuté tak, aby vás zoznámilo s týmto príbehom.

Illistration of Celebration Cupcake so štatistikou, 87 % premýšľa o konzumácii dezertu raz alebo viackrát za deň

Teraz, viac ako kedykoľvek predtým, je prezentácia jedla kľúčová. Generácia Z tvorí jednu tretinu populácie a naďalej rastie kúpna sila. Sociálne médiá sú miestom, kde nájdu informácie o trendoch v jedle, kde nakúpiť a zisťujú, či im to stojí za čas. Podľa národnej štúdie, ktorú si objednal Hershey, Gen Z miluje dezert a 87 % premýšľa o jeho konzumácii aspoň raz denne, ak nie viac. O svoje skúsenosti s dezertom sa chcú podeliť aj s ostatnými. „Dezerty sú jedlo číslo jedna, ktoré Gen Z fotografuje a 46 percent Gen Zers má práve teraz v telefóne obrázok dezertu“ – Hershey Insights. Vášeň, ktorú táto nová generácia prejavuje pre dezerty, je ešte väčším dôvodom, prečo venovať osobitnú pozornosť prezentácii tanierov.

Tipy na dokonalú prezentáciu:Citrónová čučoriedková sušienka s ovocím a bobuľovou omáčkou

  • Uistite sa, že všetky taniere sú žiarivo čisté: Špinavé taniere sú rýchly spôsob, ako odradiť hostí
  • Prispôsobte prezentáciu príležitosti
  • Vyvážte rozmanitosť a kontrast s textúrou: taniere s náznakom zložitosti priťahujú pohľad.
  • Ozdobte tam, kde je to vhodné: Dajte tvarohovému koláču farbu
  • Zlaďte veľkosť porcie s veľkosťou taniera: Ak sú taniere príliš veľké, vyplňte priestor krásnym dizajnom.
  • Manipulujte s rozmermi, aby ste ešte viac zaujali.

Jedinečné nápady na obkladanie dezertov:

Zdroje:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *