Na základe silného dopytu rozširuje MyForest Foods MyBacon do New Yorku

Potravinársky technologický startup Spoločnosť MyForest Foods Co. oznamuje svoje mycélium založené MyBacon je teraz k dispozícii v NYC, čo znamená prvý prienik produktu na veľký maloobchodný trh. MyBacon teraz nájdete na Prírodný trh Westerley a obchod s biopotravinami Elm Wellness na Manhattane a West Village.

“MyBacon stojí mimo davu”

Podľa MyForest je spustenie výsledkom významného impulzu, ktorý spoločnosť nadobudla od odhalenia MyBacon v roku 2020. Okrem maloobchodu sa MyForest rozšíri aj o stravovacie služby tým, že ponúkne MyBacon v Herbie’s Burgers, obľúbenom burgerovom reťazci v Albany, NY.

„Westerly Natural Market je destináciou v New Yorku pre rastlinné, organické a čisto prírodné produkty a doplnky, ktoré slúžia rôznorodej zákazníckej základni s rovnako rôznorodými preferenciami,“ povedal Ricardo Nieves, vedúci predajne Westerly Natural Market. „Neustále hľadáme lahodné, vysokokvalitné produkty šetrné k životnému prostrediu, ktoré uspokoja nespočetné množstvo potrieb.“

Atlast Food Co hubová slanina
© Atlast Food Co

Pokračoval: „Keďže sa náš obchod pýši ponukou širokého sortimentu ťažko dostupného tovaru, sme obzvlášť nadšení, že môžeme našim manhattanským nakupujúcim predstaviť MyBacon. Keďže ide o vyhľadávaný, miestne vyrábaný bezmäsitý výrobok s krátkym zoznamom ingrediencií, MyBacon stojí mimo davu.“

Najväčšia mycéliová farma

MyBacon je vyrobený z mycélia (koreň húb) a ponúka vláknitú štruktúru a dymovú chuť, o ktorej spoločnosť hovorí, že napodobňuje tradičnú chuť skutočnej bravčovej slaniny. V rozhovore s vegconómom sa spoluzakladateľ a generálny riaditeľ MyForest Eben Bayer podelil: „Sme obzvlášť dychtiví dostať náš vlajkový produkt, MyBacon, na čo najviac tanierov, aby ľudia, ktorých strava je vegánska alebo vegetariánska alebo ktokoľvek, chce jesť menej mäsa, stále môže „doniesť domov slaninu“.

Mycélium hubová slanina
©MyForest Foods

Aby uspokojil rastúci dopyt, MyForest zvyšuje produkciu v Swersey Silos, masívnom AirMycelium farma, ktorú spoločnosť objednala v Green Island, NY. Predpokladá sa, že po úplnom uvedení do prevádzky bude Swersey Silos vynášať jeden milión libier mycélia MyBacon ročne. Zariadenie je považované za najväčšiu vertikálnu mycéliovú farmu svojho druhu.

Národné uznanie

Nedávno časopis TIME vybral MyBacon ako jeden zo svojich Najlepšie vynálezy roku 2022popisujúc ho ako „lepšiu fakinskú slaninu“ pre jej použitie minimálneho množstva ingrediencií a celkový prístup k alt-proteínu.

MyForest má zdvihnutý 65 miliónov dolárov v investíciách a získala podporu od Viking Global Investors a Footprint Coalition Ventures Roberta Downeyho Jr.

Eben Bayer, zakladateľ spoločnosti Ecovative & MyForest Foods
Eben Bayer/ Obrázok dodaný

V komentári k národnému uznaniu Bayer povedal: „MyForest Foods bola založená s víziou nájsť udržateľné riešenia pre hroziacu klimatickú krízu a následný globálny nedostatok potravín. Sme poctení, že TIME uznal túto misiu a naše úspechy smerom k dobre živenej planéte, a sme hrdí na to, že sme zaradení medzi taký vážený zoznam svetoborníkov a inovátorov.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *