Nadmerné zásoby zakazujú produkty Cashmere a získavajú ocenenie PETA Compassionate Business Award – vegconóm

Overstock.commaloobchodný predajca nábytku a bytového zariadenia so sídlom v USA, získal ocenenie Compassionate Business Award od PETA po nedávnom zákaze výrobkov vyrobených z kašmíru.

Spoločnosť predtým zakázala výrobky s exotickou kožou a inými kožušinami, vrátane jazvečích vlasov, mohéru, angory a alpaky.

Spoločnosť Overstock v spolupráci s organizáciou PETA už identifikovala a odstránila zo svojej webovej stránky niekoľko produktov vyrobených z kašmíru a tvrdí, že je odhodlaná zaviesť opatrenia, ktoré zabezpečia, že takéto produkty už nebudú ponúkané na jej e-commerce stránke do konca tohto roka.

Prebytočný koberec
© Overstock

„Vďaka láskavému rozhodnutiu Overstocku bude menej kašmírových kôz poškodených pri vrhacích prikrývkach,“ hovorí výkonná viceprezidentka PETA Tracy Reiman. „PETA oceňuje túto svedomitú spoločnosť za to, že je lídrom v obchode bez zvierat, a ukazuje spotrebiteľom, že nakupovať vegánsky je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.“

„V spoločnosti Overstock je jednou z našich základných hodnôt robiť dobro. Je to hlavný princíp v našich obchodných praktikách,“ povedal Jonathan Johnson, generálny riaditeľ spoločnosti Overstock. „Zaviazali sme sa začleniť udržateľné riešenia, ktoré pomáhajú chrániť životné prostredie a sú bez krutosti. Vážime si spoluprácu PETA s nami a ďakujeme jej za uznanie úsilia spoločnosti Overstock.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *