Najlepší recept na jablkový koláč – to vychudnuté kurča dokáže upiecť

Ak ste mali problém zvládnuť umenie lahodného jablkového koláča, podelím sa o niekoľko tajomstiev Najlepšie Recept na jablkový koláč.

Áno, domáca koláčová kôra môže byť nepríjemná, ale chutí oveľa lepšie ako z obchodu. A ak máte problém s príliš šťavnatou plnkou, mám pre vás tip aj na túto dilemu! Toto Domáci jablkový koláč má sladkú, jesene okorenenú jablkovú náplň a jemnú šupinatú kôrku, ktorá sa spája na prípravu toho najlepšieho jesenného a sviatočného koláča!

Perfektný plátok jablkového koláča na štvorcovom bielom tanieri.

Prečo musíte robiť

Vždy hľadám spoľahlivú koláčovú kôrku a tento recept od Nicka Malgieriho, autora kuchárskych kníh a guru na pečenie, je sakramentsky blízko. Vyrobené zo všetkého masla, chuť je vynikajúca. Nabudúce možno vkradnem trochu tuku, aby som nahradil časť masla za vláčnejšie cesto na vaľkanie. Dám vám vedieť, ako to ide s mojím tekvicovým koláčom na Deň vďakyvzdania!

 • Malgieriho pohľad na plnku z jablkového koláča je na mieste a používa techniku, ktorú používam už roky. Jablká predvarí, čím zabráni vzniku veľkej medzery medzi vrchnou kôrkou a náplňou. Toto je častý jav, keď sa jablká počas pečenia scvrknú. Skvelé!
 • Maslová kôrka a jablká okorenené škoricou vytvárajú lahodný, staromódny jablkový koláč!
 • Tento recept na domáci jablkový koláč by vyhral modrú stuhu na akomkoľvek štátnom veľtrhu!
Pohľad zhora na Perfect Apple Pie.

Tipy pre odborníkov

Milujem broskyňové a malinové koláče v lete, ale príde jeseň a zima a dokonalý jablkový koláč je kráľom! Upiecť jablkový koláč od začiatku s čerstvými miestnymi jablkami a domácou kôrkou oslní vašu rodinu a priateľov! Pokúsiť sa!!!

Najlepšie jablká na koláč

 • Použite rôzne jablká na najlepší jablkový koláč. Jablká Granny Smith sú vždy stávkou na istotu, ale ak nájdete Northern Spys, urobia neuveriteľný koláč. Jonathani sú tiež úžasní. PRO-Tip: Zmes jabĺk dáva príjemnú hĺbku chuti. Často kombinujem Granny Smiths s Golden Delicious. Jedna je tuhšia, jedna jemnejšia, jedna kyslá, jedna sladšia. Obe sa odporúčajú na pečenie.
 • Na oddelení produkcie sa často nachádzajú značky označujúce, ktoré jablká sú najlepšie na pečenie, varenie alebo jedenie. Alebo sa obráťte na vedúceho výroby, ak si nie ste istí.

Domáca koláčová kôra

 • Ak ste nikdy nerobili kôru od začiatku, skúste to. Aj keď to nie je dokonalé, chuť bude oveľa lepšia ako kôrka alebo cesto z obchodu.
 • Kľúčom k šupinatej kôrke je, aby sa v ceste rozmiestnili malé kúsky tuku. Takže použite mixér na pečivo alebo kuchynský robot na miesenie cesta, kým nebude pripomínať hrubú kukuričnú múku. Ak sa to premieša, upečená kôrka nebude šupinatá.
 • Ako je uvedené vyššie, opečte plátky jabĺk na masle, kým nie sú mäkké, ale nie príliš mäkké. Účel je dvojaký: zabrániť medzere pod vrchnou kôrkou a zabezpečiť, aby sa všetky jablká dôkladne uvarili.
 • V tomto koláči som použil iba škoricu, ale milujem aj nejaké strúhanky čerstvého muškátového orieška. S muškátovým orieškom to však nepreháňajte. Trochu ide ďaleko.
 • Malgieri pridáva do svojho receptu na koláčovú kôru trochu prášku do pečiva. To pomáha pri vytváraní svetlejšej, šupinatej kôry.
 • PRO-Tip: Pre špičkovú koláčovú kôru si dajte oboje tuky a voda sú veľmi studené. Aj keď tento recept na koláčovú kôru nepoužíva žiadny tuk, nechávam si nejaké Crisco v mrazničke len na koláče.
 • Pred vaľkaním nechajte cesto vychladené a dajte koláč do rúry skôr, ako sa cesto zohreje. Je to studený tuk, ktorý pomáha produkovať malé vzduchové vrecká, vďaka ktorým je kôrka koláča vločkovitá.
 • Rád používam kuchynský robot na mixovanie kôry. Spracujte, kým zmes nebude vyzerať ako kukuričná múka s viditeľnými niekoľkými kúskami masla o veľkosti hrášku. Nadmerné spracovanie zabráni tvorbe šupiniek. Môžete miešať aj ručne pomocou dvoch nožov alebo mixéra na pečivo.
 • Po pridaní vody by ste mali byť schopní zovrieť trochu cesta medzi prsty a nechať ho držať spolu. Ak sa tak nestane, pridajte ďalšiu lyžicu studenej vody a opakujte. Ak je cesto ešte trochu suché, môže to potrebovať ďalšiu lyžicu vody.
 • Pracovnú plochu zľahka poprášte múkou. Cesto rozvaľkajte, po každom prechode robte štvrť otáčky, povrch podľa potreby jemne poprášte, aby sa nelepilo.
 • Dávajte pozor, aby ste do cesta nepridali príliš veľa múky, inak by vám stvrdla kôrka. Cesto by ste mali vyvaľkať na hrúbku približne 1/8 palca. Prepracovanie cesta tiež spôsobí tvrdšiu kôrku aktiváciou lepku.
 • PRO-Tip: Predvarenie jabĺk pomáha predchádzať medzere, ktorá sa často vytvára medzi vrchnou kôrkou a náplňou v dôsledku zmršťovania ovocia.
Perfektný jablkový koláč v keramickom koláčovom tanieri.

často kladené otázky

Aké ingrediencie sa používajú na jablkový koláč?

Čerstvé jablká (Použila som golden delicious, Granny Smith a Jonagolds), olúpané a nakrájané tesne pred použitím, aby nezoxidovali (zhnedli).
Maslo
Čerstvá citrónová šťava (nepoužívajte fľaškové, pretože je to podradné)
Cukor (môžete použiť viac alebo menej v závislosti od sladkosti jabĺk)
Škorica alebo vaše obľúbené korenie na jablkový koláč. (Všimnite si, že jablková koreniaca zmes, ktorú nájdete s korením v obchode s potravinami, obsahuje škoricu, muškátový oriešok, nové korenie, zázvor a kardamóm. Takže pokojne použite ktorýkoľvek z nich)
Vajcia, soľ a viac cukru používa sa na glazúru kôrky.

Aké sú najlepšie jablká na koláč?

Ak máte to šťastie, že žijete v krajine jabĺk, máte na výber z mnohých miestnych jabĺk. Tu je zoznam niektorých populárnych jabĺk na koláč:
Granny Smith, Golden Delicious, Northern Spy, Idared, Pink Lady, Pink Pearl, Ginger Gold, Jazz, Jonagold, Cortland, Honeycrisp, Braeburn a McIntosh.

Ako skladovať jablkový koláč?

Pokiaľ vo vašom jablkovom koláči nie je žiadny puding, môžete ho skladovať pri izbovej teplote až 2 dni. Potom vydrží v chladničke prikryté igelitom alebo fóliou ešte 2 dni. Jablkový koláč dobre mrazí až 4 mesiace, pokiaľ je vzduchotesne zabalený.

Ako pripravíte náplň do jablkového koláča?

Ako je uvedené vyššie, opečte plátky jabĺk na masle, kým nie sú mäkké, ale nie príliš mäkké.
Účel je dvojaký: zabrániť medzere pod vrchnou kôrkou a zabezpečiť, aby sa všetky jablká dôkladne uvarili, kým kôrka nebude príliš tmavá.
V tomto koláči používam iba škoricu, ale milujem aj pár strúhaných čerstvých muškátových orieškov. S muškátovým orieškom to však nepreháňajte. Trochu ide ďaleko.

Ako dlho trvá upiecť jablkový koláč?

Dĺžka času sa líši v závislosti od toho, ako horúca je vaša rúra, od druhu jabĺk, ktoré používate, od veľkosti plátkov jabĺk a od počtu jabĺk pod kôrkou. Takže uvedené časy sú len návrhy.
Keď sa blíži čas pečenia uvedený vo vašom recepte, použite ostrý nôž na prepichnutie niekoľkých jabĺk cez kôrku. nôž by nemal naraziť na žiadny odpor a mal by sa ľahko zasunúť (to je jednoduchšie urobiť s mriežkovou kôrou, ale stále to môžete urobiť cez vaše vetracie otvory, ak máte celú vrchnú kôru).
Keďže jablká sú v tomto koláči predvarené, hľadajte, aby kôrka zhnedla a plnka bublala a zhustla.

Tiež sa ti môže páčiť:

Máte obľúbený jesenný dezert?

Žlté laboratórium hľadá pochúťku na kuchynskej linke.
Foto cca 2010. Lambeau pomáhal s ozdobami na kôrku.

Páči sa vám tento recept? Zanechajte 5-hviezdičkové hodnotenie na karte receptov nižšie a recenziu na sekcia komentárov ďalej na stránke.

Zostaňte so mnou v kontakte prostredníctvom sociálnych médií @ Instagram, Facebooka Pinterest. Nezabudnite ma označiť, keď vyskúšate niektorý z mojich receptov!

Ingrediencie

Kôra:

 • 2 1/2 šálky múky

 • 1 lyžica cukru

 • 1/2 lyžičky soli

 • 1/4 lyžičky prášku do pečiva

 • 2 tyčinky studeného masla, nakrájané na polievkové lyžice

 • 4-6 polievkových lyžíc veľmi studenej vody*

Plnenie:

 • 3 libry jabĺk**, ošúpané a každé nakrájané na 8 plátkov

 • 3 lyžice masla

 • 1 polievková lyžica čerstvej citrónovej šťavy

 • 2/3 šálky cukru***

 • 1 lyžička škorice

 • 1 vajce

 • Štipka soli

Inštrukcie

 1. Zmiešajte múku, cukor, soľ a prášok do pečiva v kuchynskom robote a niekoľkokrát premiešajte. Pridajte maslo a pulzujte, kým zmes nebude vyzerať ako hrubá kukuričná múka, asi 20 krátkych pulzov. Podlejte 4 polievkovými lyžicami vody a premiešajte asi 5-krát, alebo kým sa cesto nezačne spájať.
 2. Medzi prstami vytlačte malé množstvo cesta. Ak nedrží pohromade, pridajte ešte 2 polievkové lyžice vody, pričom po každom pridaní pulzujte, kým cesto nedrží pohromade. Cesto po každom pridaní znova skontrolujte, kým nedrží pohromade.
 3. Polovicu cesta položte na kúsok plastovej fólie a vytvarujte z nej kotúč. Úplne zabaľte a opakujte s druhou polovicou. Disky chlaďte aspoň hodinu pred valcovaním.
 4. Vo veľkej panvici rozpustite maslo. Jablká restujte asi minútu a jemne miešajte, aby sa jablká obalili maslom. Pridajte citrónovú šťavu a cukor a varte, kým jablká nezmäknú, ešte asi 5 minút. Posypeme škoricou a premiešame, aby sa spojili. Pri vyvaľkaní spodnej kôry nechajte vychladnúť.
 5. Predhrejte rúru na 400º.
 6. Vložte spodnú kôru do 9-palcového koláčového taniera. Naplňte jablkami. Vyvaľkajte vrchnú kôru a položte na jablká. V prípade potreby utesnite okraje a drážku. Do vrchnej kôrky vyrežte niekoľko otvorov, aby mohla uniknúť para. Prípadne môžete rozrezať hornú kôru na štrbiny a tkať, aby ste vytvorili mriežkovú kôru.
 7. Ak chcete, rozšľahajte vajíčko so soľou. Zľahka potrieme kôrkou a posypeme cukrom.
 8. Znížte teplotu rúry na 375º a pečte asi 40 minút, kým vrch nezhnedne a náplň nebude bublať. Ochlaďte na stojane.
 9. Ak chcete, podávajte s vanilkovou zmrzlinou.

Poznámky

*Rád pridávam niekoľko kociek ľadu do odmerky Pyrex s výlevkou s asi pol šálkou vody…použite ju na nasypanie do odmerky.

**Použil som golden delicious, Granny Smith a Jonagold.

***Môžete použiť viac alebo menej cukru v závislosti od sladkosti jabĺk.

Adaptácia Nicka Malgieriho.

Odporúčané produkty

Ako člen spoločnosti Amazon a člen iných pridružených programov zarábam z kvalifikovaných nákupov.

Výživové informácie:

Výnos:

8

Veľkosť porcie:

1 plátok

Množstvo na porciu:

Kalórie: 552Celkový tuk: 28 gNasýtený tuk: 18 gTransmastné kyseliny: 1 gNenasýtené tuky: 9 gCholesterol: 95 mgsodík: 395 mgSacharidy: 72 gVláknina: 5 gcukor: 36 gProteín: 6 g


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *