Najlepšie kávové zrná pre moka konvičku (pre úžasnú kávu espresso)

Pri príprave espresso kávy v moka kanvici je nevyhnutné zabezpečiť, aby boli použité správne kávové zrná.

Niektoré druhy fazule sa ľahšie uvaria a chutia lepšie, keď prejdú cez Moka nádobu ako iné. Aké sú najlepšie kávové zrná do Moka konvičky?

Najlepšie kávové zrná do Moka konvičky sú stredne mleté ​​a tmavo pražené. Tieto faktory pomôžu z Moka konvičky vytvoriť úžasnú kávu espresso.

Tento článok sa pozrie na to, prečo moka kanvička funguje lepšie s určitými druhmi kávových zŕn.

Poskytne tiež päť rôznych druhov kávových zŕn, ktoré pripravia fantastické espresso v moka kanvici. Začnime!

Prečo potrebuje Moka konvička špecifické kávové zrná?

Moka kanvica potrebuje špecifické kávové zrná, pretože má rôzne komory, ktoré spolupracujú pri príprave kávy a pretože na prípravu kávy využíva jedinečný proces.

Tu je dôvod, prečo bude Moka kanvica potrebovať špeciálne kávové zrná:

  • Moka kanvica má tri rôzne komory, ktoré spolupracujú pri výrobe šálky kávy. Spodná komora stroja sa používa na zadržiavanie vody, zatiaľ čo komora v strede je miesto, kam vkladáte kávovú usadeninu, a horná komora zachytáva kávu po jej uvarení.
  • Moka konvička vyniká procesom výroby kávy. Voda vrie zo spodnej komory a ako sa zohrieva, je násilne tlačená do lievika. Akonáhle prejde cez lievik, premieša sa cez usadeninu a vytvorí sa káva. Hotový výrobok sa potom vtlačí do hornej komory, kde sa zhromažďuje, aby sa mohol naliať.
Hotová káva s Moka konvičkou.

Vďaka špeciálnemu spôsobu prípravy kávy v kanvici Moka budú niektoré praženia lepšie ako iné. Tieto pečienky majú niekoľko prvkov, vďaka ktorým sú ideálne na použitie v moka hrnci.

Aké faktory sú dôležité pri kávových zrnách použitých v moka kanvici?

Mletie zŕn a praženie zmesi sú najdôležitejšími faktormi pri určovaní, z ktorej kávovej zmesi bude dobrá šálka kávy v moka kanvici.

Na správne spracovanie kávy v Moka konvičke je potrebná správna kombinácia vlastností. Ak nie je mletie alebo praženie kávy správne, celý hrniec nebude chutiť tak, ako by mal.

Aká je najlepšia pražená káva pre Moka konvičku?

Pri výbere kávových zŕn na použitie v moka kanvici je dôležité pozrieť sa na tmavosť praženia, aby ste si boli istí, že nápoj dobre dopadne.

Najlepšie fazule na použitie v moka hrnci budú na stredne tmavej až tmavej strane. Svetlé praženie nie je ideálne na prípravu kávy v moka kanvici a tmavé praženie môže byť pre kávu v moka kanvičke príliš intenzívne.

Tmavo pražené kávové zrná.

Ak je pečienka príliš svetlá, pravdepodobne bude mať vyššiu kyslosť. To môže spôsobiť dva možné problémy pri použití v hrnci Moka.

Nádoba nebude schopná rovnomerne extrahovať kávovú usadeninu a nápoj sa neuvarí správne. Hrniec tiež produkuje takú intenzívnu chuť, že ak je kyslosť fazule príliš vysoká, zápar bude mať kyslú chuť.

Ak proces praženia prebehne správne, zrná ideálne na použitie v moka hrnci budú mať bohatú chuť.

Použitie týchto bôbov umožní, aby bol hotový nápoj sladký a krémový, čo je presne ten druh varu, aký by mala vyrábať moka nádoba.

Tip: Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si kompletného sprievodcu varením kávy pomocou Moka kanvičky v tomto článku!

Aká je najlepšia mletá káva pre Moka konvičku?

Najlepšia mletá káva na použitie v Moka kanvici je stredne až stredne jemná. Ideálna konzistencia bude hrubšia ako tá, ktorá by sa použila na prípravu espressa, ale jemnejšia ako tá, ktorá by sa použila na prekvapkávanú kávu.

Veľkosť mletia kávy pre Moka konvičku na drevenom tanieri.
Veľkosť mletia moka nádoby

Ak nie sú zrnká pomleté ​​správne, voda nimi neprejde rovnomerne a Moka konvička nedokáže správne spracovať nápoj. Toto je ďalší problém, ktorý by mohol viesť k tomu, že hotová káva bude mať horkú chuť.

Je nevyhnutné, aby bola káva pomletá na strednú textúru. Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby boli zrná pomleté ​​správne, je, že si kávu pomlete osobne.

Ak máte mlynček na kávové zrná, možno budete chcieť kúpiť zrná, ktoré budete používať v moka hrnci celé, a urobiť to sami, aby ste dosiahli čo najpresnejšiu konzistenciu.

5 najlepších kávových zŕn do Moka konvičky

Hoci technicky možno v kanvici Moka použiť akékoľvek kávové zrná, najlepšie kávové zrná budú tie, ktoré sú tmavšie pražené a stredne mleté.

Ide najmä o päť kávových zŕn, ktoré pri použití v Moka kanvici pripravia to najlepšie espresso.

1. Talianske kávové zrná

Keďže Moka konvička a jej špecifický štýl espressa pochádzajú z Talianska, dáva zmysel len to, že kávové zrná vypestované v Taliansku by v nej dobre fungovali.

Najviac skúseností majú s varením Moka konvičky, takže ich kávové zmesi sa v stroji pekne uvaria.

Toto Kávová zmes Lavazza Qualita Rossa (k dispozícii na Amazone) je perfektnou voľbou pri použití talianskych kávových zŕn, ak si želáte jemnejšiu chuť. Je pražený a zmiešaný v Taliansku a je prírodný a bez GMO.

Kávová zmes Lavazza Qualita Rossa

  • Zmes kávy 70% brazílskej Arabiky a 30% africkej Robusty
  • Čokoládová chuť, plné telo, intenzívne arómy a perzistentná dochuť

Je stredne pražená ako niektoré z ostatných v tomto zozname, takže ak preferujete kávu na tmavšej strane, môže byť svetlejšia, než na akú ste zvyknutí.

Zmes má sladkú, bohatú chuť a značka tvrdí, že má veľmi výraznú dochuť. Je to dobrá voľba, ak uprednostňujete espresso, ktoré nie je neuveriteľne intenzívne.

2. Indonézske kávové zrná

Ak máte radi, že vaše espresso má veľmi prirodzenú, takmer zemitú chuť, indonézska káva je pre vás tou správnou voľbou. Jedno jednopôvodné indonézske zrno vyniká nad ostatnými druhmi fazule Arabica.

Tá fazuľa prichádza v tejto podobe Sulawesi Kalossi káva (dostupná na Amazone). Fazuľu možno nájsť iba na ostrove Sulawesi v Indonézii zo stromov, ktoré sú staršie ako 250 rokov.

Káva Sulawesi Kalossi

  • 100% čistá káva Sulawesi, známa aj ako káva Celebes Kalossi, s ťažkým telom a krémovou textúrou.
  • Stredne pražené celé zrná umožňujúce prejaviť skutočnú chuťovú charakteristiku pre pozoruhodnú chuť.

Stromy dopestujú každý rok len malé množstvo zŕn, takže táto káva bude oveľa jedinečnejšia než akýkoľvek iný druh.

Táto značka kávy sa zvyčajne predáva ako celé zrná a nie ako predmletá. To je výhodné, ak máte mlynček na kávu, pretože zrná môžete pomlieť na presne správnu jemnosť pre Moka konvičku.

Okrem zemitej chuti sú tu aj náznaky čokolády a ovocia, ktoré zmes vyvážia a dodajú jej mierny chuťový profil.

3. Kubánske kávové zrná

Kubánske kávové zrná sú ďalšou skvelou voľbou pre Moka kanvičku, ak ste fanúšikom silného tmavého praženia. Pestujú sa tak, aby mali plnú chuť a sú často sladšie.

Toto Kaviareň La Llave Espresso Dark Roast (dostupná na Amazone) zmes je dobrou voľbou pre robustný nápoj. Táto spoločnosť existuje už viac ako 140 rokov, takže kávová zmes bola zdokonalená a je dobrou voľbou pre espresso Moka pot.

Kaviareň La Llave Espresso Dark Roast

  • Či už pozdĺž slnečných pláží v Miami alebo v chladných kaňonoch južnej Kalifornie, toto je obľúbené pre milovníkov latinského espressa.
  • Miešané, pražené a balené v USA

Jedinou nevýhodou tejto konkrétnej značky je, že je veľmi jemne mletá, čo môže sťažiť prípravu kvalitnej šálky v Moka hrnci.

Ak ste však ochotní trochu experimentovať, espresso by mohlo dopadnúť veľmi sľubne.

4. Nikaragujská zrnková káva

Moka konvička funguje najlepšie s kávovými zrnami, ktoré majú veľmi nízku kyslosť. Nikaragujské fazule sú skvelou voľbou, pretože patria do tejto kategórie. Ich prirodzená sladkosť a bohatá, krémová chuť sú ideálne pre espresso.

Káva Lifeboost Celé zrno tmavé pražené (k dispozícii na Amazone) je skvelou voľbou pre Moka hrniec, pretože má všetky vyššie uvedené vlastnosti.

Návar má tóny čokolády a karamelu a je dosť silný. Dodáva sa ako celé zrná Arabiky, čo znamená, že si ich môžete pomlieť sami, čím sa zabezpečí správna jemnosť.

Káva Lifeboost Celé zrno tmavé pražené

  • Lahodná, eticky získaná káva: Vyskúšali ste zvyšok, teraz si kúpte tú najlepšiu; Lifeboost Non-Gmo organická celozrnná káva s nízkym obsahom kyselín má vysokú chuť; Fazuľa sa suší na slnku a umýva sa pramenitá voda; Výsledkom je čistá, prírodná káva pochádzajúca priamo z prírody

Pozitívnym atribútom tejto značky je, že všetky produkty sú fair trade a organické.

Kávové zrná sa pestujú na jednom jedinečnom mieste v horskom teréne Nikaraguy a sú zbierané ručne, spracovávané a pražené v dávkach. To znamená, že budete s istotou vedieť, že pijete kvalitnú šálku kávy.

5. Kolumbijská zrnková káva

Mnohé zo zmesí, ktoré sú najlepšie pre moka nádobu, sú tmavé, orechové a čokoládové. Existujú však niektoré značky s jedinečnými chuťovými profilmi, vďaka ktorým bude vaše espresso nové a zaujímavé.

100% arabica kolumbijské kávové zrná nachádzajúce sa v Coffee Bros Espresso Roast (dostupné na Amazone) sú toho dokonalým príkladom. Namiesto zuhoľnatenej praženice, ktorá sa bežne vyskytuje v espresso zmesiach, tieto zrná spadajú do stredu.

Coffee Bros Espresso Roast

  • Toto espresso rozpáli vaše chuťové poháriky. Pražili sme túto kávu, aby sme zdôraznili všetky prírodné cukry a sladkosť. Je to skvelé latte!

Najzvláštnejším aspektom tejto značky kávy je množstvo chutí, ktoré sa nachádzajú v praženej espresse. Zmes je stále dosť odvážna, ale obsahuje tóny jahôd, vanilky a cukrovej trstiny.

Všetky sú celkom odlišné od vášho priemerného espressa a v Moka kanvici pripravia šálku kávy, na ktorú nezabudnete.

Záverečné myšlienky

Príprava kvalitného espressa dobrej chuti v Moka kanvici vyžaduje, aby kávové zrná mali veľmi špecifické vlastnosti.

Tmavé praženie a stredne jemné až stredne jemné mletie poskytnú najlepšiu zmes kávy pre Moka kanvičku, ale skúste otestovať rôzne praženia a mletia, aby ste zistili, čo preferujete najviac.

Ak by ste chceli otestovať nejaké chutné recepty na espresso, môžete sa pozrieť nižšie na niektoré z mojich obľúbených:

Recepty na espresso na vyskúšanie

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *