Najlepšie knihy o káve všetkých čias (aktualizované v roku 2022) – Nomad Coffee Club

Kávový priemysel sa za posledných niekoľko sto rokov dramaticky zmenil. Existuje veľa informácií a veľa vedomostí o pražení kávy, ktoré sa môžete naučiť, aby ste rozšírili svoju posadnutosť kávou a svoje zážitky nad rámec jej pitia.

Pre tých, ktorí radi čítajú, existuje veľa skvelých kníh o konferenčnom stolíku, ktoré sa oplatí kúpiť.

Zozbierali sme niektoré z najlepších kníh o káve dostupných na trhu.

Či už je to kniha pre vás, pre milovanú osobu alebo jednoducho pre váš konferenčný stolík, naše znalosti vám pomôžu poskytnúť tie najlepšie zdroje pre všetko, čo súvisí s kávou.

1. Svetový atlas kávy: Od zŕn po varenie od Jamesa Hoffmana

Svetový atlas kávy (ISBN 0228100941) je komplexný pohľad do sveta kávy. Od zŕn až po varenie kávy, James Hoffman skúma najlepšie oblasti na pestovanie kávy na svete.

Svetový atlas kávy od Jamesa Hoffmanna, druhé vydanie (ISBN 0228100941)Pomáha každému čitateľovi získať prehľad o tom, ako prebieha výroba kávy a ako sa dostáva do vašej obľúbenej šálky kávy.

Existuje veľa informácií o varení piva, ale ich najväčšou prednosťou je, že ide o globálny pohľad na kávový priemysel, čím sa rozširujú prieskumy, ktoré môžu mnohí pijaci kávy pri čítaní tejto knihy pokračovať.

Špeciálna káva nebola nikdy taká zaujímavá, odkedy James Hoffman začal hľadať tento svet. Ak ste zostali pri jednom druhu kávy, potom je táto kniha jednoznačným povinným čítaním.

2. Craft and Science of Coffee od Britty Folmer

Ak ste veľkým fanúšikom vedy a kávy v kombinácii, potom sa vám bude páčiť Remeslo a veda kávy od Britty Folmerovej.

Vďaka výskumu a rozhovorom vedeckej komunity obsahuje táto kniha užitočné informácie, ktoré sa ponoria do odvetvia kávy.

Remeslo a veda kávy od Britty Folmer

Napísala Dr. Britta Folmer, ktorej úlohou v Nestlé Nespresso bola manažérka pre kávové vedy – znie to zábavne, však?

Aj keď samotná kniha o káve môže stáť takmer 100 dolárov na nákup, existuje veľa dôvodov, prečo ospravedlňuje takú vysokú cenu. Získate odborníkov zo všetkých častí odvetvia, od farmárov cez baristov až po akademikov pražiarov.

Niektoré životy sa točia okolo kávy a táto skúsenosť z reálneho sveta vytvorila knihu, ktorá ukazuje výrobu kávy, ako aj ekonomický dopad samotného odvetvia.

3. God in a Cup: The Obsessive Quest for the Perfect Coffee od Michaele Weissman

Napriek tomu, že bola publikovaná už v roku 2008, Boh v pohári je stále nevyhnutnou knihou pre tých, ktorí sa chcú rozvetviť a preskúmať rôzne odrody fazule.

Boh v šálke: Obsessive Quest for the Perfect Coffee od Michaele Weissman

Novinárka Michaele Weissman sa vydáva na výpravný výlet, kde skúma svet kávy a otázky, ako môže skromné ​​zrnko ovplyvniť svet. Z vysoko cenených kávových zŕn, ktoré sa vo veľkoobchode predávajú za 50, 100 alebo 150 dolárov za libru, je káva horúcou komoditou.

Weissmanova cesta skúma najpopulárnejších poskytovateľov kávy v krajine od Geoffa Wattsa z Intelligentsia až po Petra Giuliana z Counter Culture.

Pri pohľade na novú kultúru znalca kávy, najmä v Amerike, kniha ponúka pohľad zblízka na ľudí, ktorí stoja za dnešnými špeciálnymi kávovými zrnkami.

4. Príručka profesionálneho baristu od Scotta Raa

Baristi sa stali zdrojom vedomostí pre všetko, čo sa týka kávy, a už nie sú vnímaní ako osoba, ktorá vám len podáva kávu.

Scott Rao je profesionálny barista, ktorý chcel písať Príručka profesionálneho baristu (ISBN: 1605300985), aby sme vám, čitateľom, pomohli pripraviť najlepšiu možnú kávu.

Príručka profesionálneho baristu od Scotta Raa

Aj keď je to pomerne krátka kniha, účelom a zámerom Raa je nekomplikovať tento proces oslavovanými výrazmi o pražení a domýšľavými vtipmi.

Je nabitý až po okraj relevantným priemyselným žargónom a metódami varenia, ktoré používajú profesionáli.

Či už sa teda sami snažíte stať baristom, alebo sa jednoducho chcete učiť od odborníkov, potom je to nevyhnutné pre poznámky o cupovaní, pražení a najdôležitejšom faktore, ktorý prispieva k rozvoju chuti kávy.

5. Spustenie vlastnej kaviarne od Jessicy Simms

Sú tam niektorí ľudia, ktorí by si radi zakladali vlastné podniky a niektorí si vyskúšajú svoje umenie v kávovom priemysle. Ak ste vždy chceli založiť vlastnú kaviareň, potom Kniha Jessicy Simms je jedna z tých, ktoré si treba prečítať.

Založenie vlastnej kaviarne od Jessicy Simms

Táto kniha obsahuje všetky základy pri zakladaní nového podnikania, od vypracovania podnikateľského plánu až po marketing. Z akého vybavenia by ste mali investovať do všetkých relevantných výziev, ktoré sú spojené s prevádzkovaním kaviarne vo všeobecnosti.

Aj keď nemáte záujem o založenie kaviarne, má zaujímavé informácie, pokiaľ ide o vytváranie podnikania vo všeobecnosti.

Je to obchodne orientovaná stránka kávového priemyslu, v ktorej nemusíte mať veľa skúseností.

6. The Blue Bottle Craft of Coffee od Jamesa Freemana

Vytvorené pražiarňami kávy Blue Bottle Coffee so sídlom v Oaklande v Kalifornii, táto kniha je skvelá pre začínajúcich kávičkárov.

The Blue Bottle Craft of Coffee od Jamesa Freemana

Toto je skvelá kniha pre tých, ktorí si chcú rozšíriť svoje znalosti o remesle a vede o káve.

Obsahuje tiež rady týkajúce sa rozvoja vašich baristických zručností, či už máte v úmysle ísť do tejto špecifickej kariéry alebo nie.

Kniha pokrýva všetko od histórie a vĺn kávy až po návody a recepty zdieľané najlepšími odborníkmi na kávu. James Freeman, zakladateľ Blue Bottle Coffee, píše knihu s vášňou pre kávu, ktorú dostanete vo všetkých formách.

7. Diablov pohár od Stewarta Lee Allena

Diablov pohár odpovedá na otázku „Je káva látka, ktorá poháňa históriu?

Výsledkom je menej receptov a viac sa zameriavajú na sledovanie histórie kávy a toho, ako sa stala tým, čím je teraz v modernej dobe.

Diablov pohár od Stewarta Lee Allena

Autor Stewart Lee Allen sa vydal po celom svete, aby poskytol pohľad na to, ako sa káva vyrába, vyrába a podáva vo všetkých kútoch zeme.

Smiešne hovorí o tom, že pijani čaju to popierajú a musíme súhlasiť s tým, že káva je nápoj, ktorý by si mali vychutnať aj tí, ktorí uprednostňujú šálku čaju.

8. Uncommon Grounds od Marka Pendergrasta

Zaujímalo vás niekedy, či šálka kávy, ktorú pijete, mala vplyv na zahraničnú politiku?

No, Mark Pendergrast určite má a Menej časté dôvody (ISBN: 9781541699380) skúma ekonómiu, históriu a antropológiu kávy.

Uncommon Grounds od Marka Pendergrasta

Je jedným z obľúbených pre každého milovníka kávy a je komplexným zdrojom pre pochopenie histórie a bohatej zložitosti kávy.

Pôvodne vyšla v roku 1999 a naďalej poskytuje služby pre novšie publikum a tých, ktorí sú vo svete kávy nováčikmi.

9. Všetko okrem espressa od Scotta Raa

Akoby jedna kniha nestačila, Scott Rao sa k nej opäť vracia, ale s knihou, ktorá je určená pre tých kávových nadšencov. Všetko okrem espressa (ISBN 9781450708708) je kniha, ktorá sa sústreďuje na všetko iné ako na kávové šoty.

Kniha Všetko okrem espressa (ISBN 9781450708708)

Uvariť si šálku dobrej kávy je podľa mnohých odborníkov umenie aj veda.

Táto kniha obsahuje miery a pomery dobrého piva. Takto si môžete dať dobrú šálku z pohodlia vášho domova!

Zrátané a podčiarknuté v najlepších knihách o káve

Všetky tieto knihy ponúkajú užitočný pohľad na kávový priemysel, či už ide o baristu alebo novinára, ktorý je nadšencom kávy.

Stále existuje veľa kníh, ktoré nie sú spomenuté v tomto zozname, takže sa uistite, že budete ďalej hľadať viac vedomostí o káve vo všetkých oblastiach priemyslu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *