Najlepšie tekvicové recepty na jeseň

Prijmite chute sezóny s Najlepšie tekvicové recepty na jeseň! Zdieľam niektoré z mojich obľúbených tekvicových dobrôt, od tekvicových koláčov a koláčikov po tekvicový chlieb a ďalšie. Všetko je jednoduché na prípravu a prekypuje slávnostnou chuťou teplej, pikantne okorenenej tekvice!

Vidlička zapichnutá do plátku Pumpkin Dump Cake s kopčekom zmrzliny a karamelovou omáčkou.
Tekvicový Dump Cake

Prineste atmosféru jesene pomocou týchto útulných tekvicových receptov

Kto ešte čakal celý rok na tekvicovú sezónu? Pretože, to isté. Pre milovníkov tekvice, ako je tá vaša, považujem jeseň za náš Superbowl.

Vzhľadom na to, že obdobie roka, ktoré je plné tekvíc, sa čoskoro rozbehne, dnes sa s vami podelím o svoje obľúbené dobroty s hviezdnou ingredienciou jesennej sezóny.

Ponúkam niektoré z mojich najlepších receptov na tekvicu. Od útulných tekvicových koláčikov až po tekvicové bochníky, muffiny a dokonca aj tekvicový koláč alebo dva. Pripravte sa na to, že vaša kuchyňa bude voňať ako sladký a opekaný tekvicový sen!

Prečo sú tieto recepty najlepšie?

Každý má rád dobrý recept na tekvicu, ale v čom sú tieto lepšie ako dobré? Tieto nápady na pečenie tekvice sú:

  • Jednoduché. Ako vždy je mojím poslaním podeliť sa o najlepšie recepty na pečenie, ktoré dokáže pripraviť každý domáci pekár, keď dostane chuť! Tieto tekvicové recepty sú jednoduché A chutné.
  • Plná tekvicovej chuti. Teplé a útulné, sladké a pikantné – moje tekvicové recepty nezaostávajú za všetkými klasickými príchuťami, ktoré poznáme a milujeme.
  • Ideálne na sezónu. Jeseň znamená, že obdobie sviatkov je už za rohom! Zdieľam dobroty, ktoré sú skvelé na každodenné pečenie, ale sú ideálne aj na zdieľanie s priateľmi a rodinou počas sviatkov.

Tipy na varenie s tekvicou

Niekoľko ďalších pokynov pri premene tekvice na najlepšie jesenné dobroty:

  • Môžete použiť konzervy alebo domáce výrobky. Väčšina receptov z tekvice bude s čerstvým tekvicovým pyré vyrobeným od začiatku rovnako skvelá ako s tekvicou z konzervy. Chuť a textúra čerstvej tekvice sa však môže líšiť, takže na to treba pamätať pri pečení. Tekvicové koláče, napríklad, zvyčajne vyjdú najlepšie, keď sú vyrobené z dôveryhodnej, konzervovanej tekvice.
  • Keď už hovoríme o konzervovanej tekvici… Tekvicové pyré v plechovke nie je to isté ako náplň z konzervovaného tekvicového koláča. Ak váš recept vyžaduje konzervovanú tekvicu, uistite sa, že používate správnu ingredienciu!
  • Výmena tekvice za vajcia, olej alebo maslo: Vo väčšine receptov na pečenie môžete vymeniť 1/4 šálky tekvicového pyré za jedno vajce. Môžete tiež nahradiť polievkovú lyžicu tekvicového pyré polievkovou lyžicou namiesto oleja/masla.
  • Pečieme dôkladne. Pretože tekvica je taká vlhká, je dôležité sledovať upečený tovar, kým je v rúre a potom, čo vyjde. Uistite sa, že stredy nie sú po upečení ešte surové/gumovité.
  • Náhrady tekvicového pyré: Došlo vám tekvicové pyré? Alebo ste ho zabudli pridať do nákupného zoznamu, alebo len hľadáte niečo iné. Dobrou alternatívou k tekvici sú pyré/pyré sladké zemiaky, konzervované yamy alebo maslová tekvica. Tie možno vo väčšine receptov nahradiť tekvicovým pyré v pomere 1:1!

14 receptov, ktoré musíte vyskúšať

Pripravte si tekvicové pyré na tieto slávnostné recepty, ktoré sú ideálne na jesenné pečenie!

Tekvicový koláčik rozlomený na polovicu a naskladaný na ďalší koláčik.

Tekvicové sušienky

Začnime skutočnou klasikou: bohatými a jemnými, lahodnými a korenenými tekvicovými koláčikmi. Polial som ich dekadentnou polevou z hnedého cukru, ktorá sa rozpúšťa v ústach. Odhryznutie z jedného z nich je definíciou blaženosti!

Štyri tekvicové sušienky s kúskami čokolády.

Tekvicové čokoládové sušienky

Mäkké a žuvacie čokoládové sušienky so zábavným jesenným nádychom. Tieto tekvicové sušienky s čokoládovými lupienkami sú nabité bohatou príchuťou tekvicového korenia, extra vlhké a jemné vďaka skutočnému tekvicovému pyré.

Sirupom sa zaleje Perfect Pumpkin Cake s javorovou polevou.

Perfektný tekvicový koláč s javorovou polevou

Ľahký a nadýchaný tekvicový koláč je v tomto jednoduchom tekvicovom dezerte navrstvený príchuťou jesene. Plnené maslovou polevou obohatenou o zhnednuté maslo a nádych čistého javorového sirupu.

Zblízka tekvica jablkový muffin s glazúrou.

Tekvicové jablkové muffiny

Dvaja jesenní obľúbenci sa spájajú v týchto jednoduchých tekvicových muffinoch! Mäkké a mäkké tekvicové muffiny sú plnené sladkými kúskami jablka a škoricovým korením. Tento recept okamžite každému navodí jesennú náladu!

Žuvacie tekvicové sušienky s vločkovou morskou soľou v chladiacom stojane

Solené medové žuvacie tekvicové sušienky

Tieto žuvacie tekvicové sušienky sú len tie najlepšie, so všetkou ich maslovou, pikantnou lahodnosťou a podobne. Skúste odolať tomu, aby ste mali druhý alebo tretí. Ideálne na tanier vďakyvzdania alebo na halloweenske sušienky!

Plátok Pumpkin Dump Cake s kopčekom zmrzliny a karamelovou omáčkou.

Tekvicový Dump Cake

Tento tekvicový koláč môže byť jedným z mojich najobľúbenejších jesenných dezertov. Vždy sa vraciam k tomuto receptu na vlhkú tortu, ktorá je čokoláda plná skutočnej tekvicovej chuti, pripravená so zmesou žltej torty v krabici a chrumkavou orieškovou polevou na grahamový rožok.

Plátok odrezaný z bochníka tekvicového chleba na chladiacom stojane.

Najlepší jednoduchý tekvicový chlieb

Ideálny rýchly bochník chleba na pečenie túto jeseň! Tento klasický recept na tekvicový chlieb si zamilujete rovnako ako ja, len ho poznám. Neviem si spomenúť na veľa ľudí, ktorí dokážu odolať jemnému a jemnému plátku tohto bochníka s tekvicou.

Tri naukladané tekvicové blondíny s bielymi čokoládovými lupienkami.

Easy Pumpkin Blondies

Podávajte tieto ľahké tekvicové blondínky na všetkých vašich jesenných stretnutiach a sledujte, ako miznú z taniera! Tento recept na blondies je nabitý tekvicovou príchuťou (nehovoriac o roztopených kúskoch bielej čokolády!) a je veľmi jednoduchý na prípravu.

Tekvicové koláčiky s hnedou cukrovou polevou na drôtenom chladiacom stojane.

Tekvicové koláčiky

Tieto šupinaté a vlhké tekvicové koláčiky sú presne to, čo budem piť k rannej káve počas celej sezóny. Polievané hnedou cukrovou polevou a také maslovou!

Čelný pohľad na tekvicovú rolku posypanú práškovým cukrom.

Jednoduchá tekvicová roláda

Zrolujte všetky báječné chute tekvice a korenia do pôsobivého, no jednoduchého dezertu. Táto tekvicová roláda je krémová, jemná a jednoducho víťazí.

Plátok Pumpkin Cinnamon Roll Cake na tanieri.

Jednoduchý tekvicový škoricový koláč

Tento raňajkový dezert začína tortovou zmesou z obchodu a končí tým najúžasnejším tekvicovo škoricovým koláčom. Tento jednoduchý recept na koláč je ideálnou pochúťkou na jesenné rána, vyrobený z vlhkého koláča rozvíreného škoricou a pokvapkaného glazúrou.

Detailný záber na najrôznejšie sušienky z tekvicovej melasy.

Tekvicové sušienky z melasy

Ak niekedy existoval recept, vďaka ktorému sa budete cítiť ako frajer v miestnom tekvicovom náplasti, je to tento! Tieto tekvicové melasové sušienky sú také mäkké, sladké a jemné a chutia ako z pekárne.

Plátok tekvicového tvarohového koláča sa zdvihne z koláča na tanieri.

Recept na tekvicový tvarohový koláč

Krémový tvarohový koláč s množstvom tekvicového vkusu! Môj recept na tekvicový tvarohový koláč je najlepší na jesennú zábavu, pretože nikdy nezlyhá. Textúra je božská a chute sú splneným snom milovníka tekvice.

Tekvicový muffin rozlomený na polovicu s tvarohovou náplňou

Tekvicové smotanové muffiny (recept Starbucks Copycat)

Ak máte radi jemné tekvicové muffiny zo Starbucks, počkajte, kým vyskúšate túto domácu verziu. Tento napodobený recept inšpirovaný klasickou kaviarenskou pochúťkou chutí miliónkrát lepšie, keď je čerstvý z rúry!

PIN na neskôr:

Titulný obrázok Pinterest pre Najlepšie tekvicové recepty na jeseň.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *