Najlepšie veganské reštaurácie v NYC

New York je absolútnym klenotom mesta pre vegánske stravovanie. Vďaka rôznym štvrtiam od East Village a West Village až po Upper West Side a mnoho ďalších oblastí, ktoré treba preskúmať, čoskoro začnete vidieť rozmanitosť ponuky pre tých, ktorí žijú životný štýl založený na rastlinách. Ktoré sú však najlepšie vegánske reštaurácie v NYC? S toľkými možnosťami je ťažké vedieť, kam venovať svoj čas a peniaze.

Takže tu sa hodí naša recenzia. Zhromaždením najlepších reštaurácií priateľských k vegánom v New Yorku, podľa nás, samozrejme, dúfame, že odľahčíme niektoré diskusie, debaty a premýšľanie o tom, kde medzitým jesť raňajky, obed, večeru a akékoľvek občerstvenie. Ako vždy by sme radi počuli váš názor – najmä ak ste boli niekde v New Yorku, o ktorom si myslíte, že stojí za zmienku. Pozrite sa na túto príručku ako na nedokončenú prácu, ktorú sa pokúsime aktualizovať, keď navštívime mesto, aby sme otestovali nové alebo dve vegánske menu.

Ďalej k recenziám…

Najlepšie veganské reštaurácie NYC

Dirty Candy so sezónne vybraným menu a očakávaním päťchodového degustačného menu inšpirovaného jeseňou so spárovanými vínami je krásnou reštauráciou, kde jedlo a použité ingrediencie zdobia taniere ako umelecké dielo. Pri každom súste môžete povedať, že všetko, čo obsahuje, bolo vybrané z určitého dôvodu, a preto nie je žiadnym prekvapením, že Dirty Candy práve získala hviezdu Michelin. Je pochopiteľné, prečo sme si to vybrali ako jednu z našich najlepších vegánskych reštaurácií v NYC, keď si prečítate príbeh o mieste konania. Majiteľka Dirty Candy, Amanda Cohen, je šéfkuchárkou nominovanou na Jamesa Bearda a svoje návrhy zamerané na zeleninu prináša do newyorskej Lower East Side.

Instagramový obrázok ocenenia Michelin Star pre reštauráciu Dirty Candy

Majte prosím na pamäti, že Dirty Candy je vegetariánska a nie úplne vegánska reštaurácia, no Amanda s radosťou vegánsky upraví všetky vaše obľúbené jedlá zo svojho jedálneho lístka.

Čo teda hovoria návštevníci?

No musíme súhlasiť so stravníkom, ktorý uviedol v ich recenziu, Milujem jedlo a toto miesto ma nesklamalo. Každé jedlo nebolo len umeleckým dielom, ale aj chute boli báječné a jedinečné. Chcem sa vrátiť nabudúce, keď budem v NYC.”

Kde nájsť Dirty Candy:

86 Allen Street, NY, NY

tel: 212-228-7732

Je to čisto vegánska pizzeria – čo nemilovať?! A menu je absolútnym snom, vrátane všetkých klasických pizze v štýle New Yorku, po ktorých je možné túžiť. Našimi osobnými favoritmi sú Vampire, Screamer alebo Babička, ale úprimne povedané, všetky vyzerajú úžasne – v tradičnom štýle a presne tak, ako by ste dúfali, že bude vyzerať a chutiť newyorská pizza.

Screamer’s je perfektné, uvoľnené prostredie na stretnutie s priateľmi na večeru a dohováranie. Je ležérny, pohodlný a dokonale ospravedlňuje recenzie, ako je táto:

“NAJLEPŠIA VEGÁNSKA PIZZA. Poviem vám, vyskúšal som veľa vegánskej pizze a za 5 rokov vegánstva to bola bezpochyby moja obľúbená pizza. Naozaj to malo chuť NYC pizze. Vrátim sa!!”

Pre nás je to jedna z najlepších vegánskych reštaurácií, ktoré NYC ponúka, akokoľvek náročné je porovnávať ju s jej luxusnejšími a drahšími náprotivkami. Ale vegánske jedlo prešlo za posledné desaťročie takú dlhú cestu a my sme nadšení, že môžeme zahrnúť neformálne reštaurácie, ako je Screamer’s, že možno veľa nových vegánov alebo tých, ktorým chýbajú staré stravovacie návyky, alebo dokonca tých, ktorí len milujem pizzu, chcem ju často navštevovať.

V New Yorku sú dve miesta Screamer’s Pizzeria:

Crown Heights, 685 Franklin Avenue, Brooklyn, NY 11238

Tel: +1 718-623-6000

A

Greenpoint, 620 Manhattan Avenue, Brooklyn, NY 11222

Tel: +1 347-844-9412

Ak ste fanúšikom sushi, potom sa naozaj musíte dostať do jednej z piatich reštaurácií Beyond Sushi rozmiestnených po celom Manhattane. Je to absolútna lahôdka miesta, ktoré ponúka prepracované menu vegánskeho sushi vrátane polievok, kúskov sushi a maki roliek, aby sme vymenovali len niektoré. Ich stanovené poslanie je “buďte najlepšou vegánskou reštauráciou v NYC, ktorá ponúka vysokokvalitné a dostupné rastlinné potraviny” a myslíme si, že to rozlúskli!

Beyond Sushi existuje už desaťročie, no od jeho dní na East 14th Street určite urobilo veľké kroky vpred. Teraz pod vedením šéfkuchára Guya Vaknina celý kulinársky zážitok povýšil na novú úroveň, čo dokazuje jeho divoká popularita a potreba stále viac a viac nastavení. Každá reštaurácia má podobný pocit, s uvoľnenou, ale elegantnou atmosférou, ktorú možno obliecť hore alebo dole v závislosti od vašej nálady.

Toto milujeme recenzia Beyond Sushi: “Superlatívy sa mi nedajú!

Sushi si matne pamätám z mojej predvegánskej minulosti. Jedlo tu vyfúkne tú spomienku z vody. Lahodné textúry, chute a taká úžasná rozmanitosť. Objednali sme si dva taniere (18 roliek) a museli sme tvrdo pracovať, aby sme našli miesto na spoločný lahodný tvarohový koláč.

Ak si musíte vybrať jedno NYC vegánske miesto na návštevu, toto by bolo moje odporúčanie. Ohromujúce.”

Beyond Sushi nájdete na:

134 W37th Street, New York, 10018

1429 3rd Ave, New York, NY 10028

62 W 56th St, New York, NY 1001

215 Mulberry St, New York, NY 10012

Táto krásne navrhnutá vegánska reštaurácia hrdo stojí ako jediná organická, rastlinná a uhlíkovo neutrálna reštaurácia v celom New Yorku. Tím venuje veľkú pozornosť detailom a zabezpečuje, že menu je dobré pre telo aj pre planétu. Založil ju Alan Coumont, ktorý sa inšpiroval počas svojich svetobežníckych dní, keď v roku 2015 otvoril svoj prvý Le Botaniste v Gente v Belgicku, kde zaplnil priestor rastlinami a zeleňou, aby podporil vitalitu a zdravé pozadie pre svojich hostí. Dnes sú v Belgicku tri Le Botanistes (jeden v Gente a dva v Bruseli), ako aj štyri v New Yorku – Upper East Side, Upper West Side, Soho a Midtown East.

Pri návšteve môžete ochutnať príchute z celého sveta, napríklad zeleninový tajine, mladý kokosový ceviche a tatarák z morských rias. Na výber je aj botanické menu, spoločné jedlá a chutné, ale zdravé dezertné menu.

Väčšina recenzií na Le Botaniste sa zameriava na to, aké je to zdravé a priateľské miesto, vrátane tejto recenzie od niekoho, kto si svoju návštevu zjavne užil: Chutné a zdravé.

Milujem, že majú vždy polievku dňa, ktorá vždy chutí skvele! Personál je super milý a všetko si môžete vyskúšať skôr, ako si vyberiete.”

Le Botaniste nájdete na:

Upper East Side – 833 Lexington Ave, NY 10065 Tel: (917) 262-0766

Soho – 127 Grand Street, NY 10013 Tel: (646) 870-7770

Upper West Side – ​​156 Columbus Ave, NY 10023 Tna: (646) 998-4605

43. a 3. – 666 3rd Avenue, NY 10017 Tel: (917) 261-6728

Cadence, založená na East Side mesta, sa drží svojho južanského vplyvu, pričom šéfkuchár Shenarri Freeman vložil do jedálneho lístka jej výchovu založenú na Virginii. Kuchyňa v Cadence je plne vegánska a organická. Niektoré z jedál na jedálnom lístku sú kukuričný chlieb z javorového cmaru, údená krupica, južne vyprážané lasagne a ovocný švec Cadence. Znie to ako lákavé na jedenie a všetko posypané Shenarriho mágiou, aby oživila klasické obľúbené jedlá, ako aj jej vlastné kreatívne recepty.

Stačí sa pozrieť na niektoré obrázky z kuchyne.

Obzvlášť milujeme táto recenzia od jedného super šťastného stravníka: Aká pochúťka!

Stále myslím na moju včerajšiu večeru z Cadence, taká bola dobrá!“

Keď prvýkrát vstúpite do Cadence, okamžite si všimnete veľký, krásne zaoblený bar, ktorý vás povzbudí, aby ste sa posadili a povedali ahoj, objednajte si drink a uvoľnite sa. Je to dokonalá atmosféra, aby ste sa cítili pohodlne na večer so skvelým jedlom, nápojmi a pohostinnosťou a nemôžeme to dostatočne odporučiť.

Kadenciu nájdete na:

111 E 7th St, New York, NY 10009

Tel: +1 833-328-4588

PS Kitchen je veľmi atraktívna, inšpiratívna a sebavedomá vegánska reštaurácia, ktorá pravdepodobne pochádza z globálnej kuchyne, ako aj z charitatívnych partnerstiev, s ktorými úzko spolupracuje. Čo sa nám obzvlášť páči, sú tri záväzky, ktoré PS Kitchen uvádza na svojej webovej stránke – konkrétne záväzok vytvárať pracovné miesta pre tých, ktorí sú v New Yorku na okraji spoločnosti, venovať 100 % zisku na udržateľnú charitatívnu prácu a poskytovať ľuďom v New Yorku jedlo. je to šetrné k zemi a dobré pre telo.

Samotné menu je inšpiratívne skutočne globálne a niektoré z jeho jedál pomenúva ako kolumbijská zemiaková polievka, maitake krídelká a domáce lasagne, plus celý rad špeciálnych víkendových brunchov, ako je tofu miešaná zábal, francúzsky toast s najlepšími polevami alebo plná PS raňajky.

Ako si viete predstaviť, recenzie na PS Kitchen sú pôsobivé a obsahujú komentáre ako napr Naozaj dobré jedlo a služby

PS Burger je skutočne jedným z najlepších hamburgerov, ktoré som vyskúšal. Beyond burrito bolo tiež naozaj dobré, dokonale ochutené. Milujte toto miesto, určite sa vráti.”

PS Kitchen nájdete na:

246 W 48th St, New York, NY 10036

Tel: (212) 651-7247

Ravi DeRossi, postavený na pozadí dlhoročného riadenia špičkových kokteilových barov, urobil v roku 2015 krok trochu iným smerom, aby otvoril Avant Garden – rastlinnú reštauráciu, ktorá Sprievodca Michelin opisuje ako „umelecká šperkovnica reštaurácie“, ktorej „cieľom je dodať vegánskemu jedlu zaslúžený lesk“.

Samotné menu pozostáva z jednoducho nazvaných, ale krásne navrhnutých jedál, ako sú huba Cremini, Spálený karfiol alebo Paella. Nenechajte sa však zmiasť touto jednoduchosťou – každé jedlo je vyrobené precízne, z ingrediencií, ktoré sa dokonale dopĺňajú chuťou aj textúrou. Stačí sa pozrieť na ich stránku na Instagrame, aby ste si uvedomili, čo je v ponuke.

Avant Garden nájdete na:

130 E 7th St, New York, NY 10009

Tel: +1 833-328-4588

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *