Najprestížnejšia baristická súťaž na svete sa po prvý raz od roku 2013 vracia do Austrálie. Barista Magazine Online

Najprestížnejšie baristické a pivovarnícke súťaže sveta sa po prvý raz od roku 2013 vracajú do Austrálie.

OD CHRISA RYANA
ČASOPIS BARISTA ONLINE

Titulná fotografia od Lannyho Huanga pre World Coffee Events

Všetky oči sveta kávových súťaží sa budú budúci týždeň upierať na Melbourne v Austrálii, kde sa tento týždeň koná Majstrovstvá sveta v káve. Koná sa 27. – 30. septembra v spojení s Medzinárodná výstava kávy v Melbournemajstrovstvá sa budú konať v roku 2022 Majstrovstvá sveta baristov (WBC) a Svetový pohár pivovarov (WBrC).

Tohtoročná WBC má naplánovaných 49 súťažiacich z celého sveta (pozri úplný zoznam tu). Pretože obmedzenia COVID-19 spôsobili, že niektorí baristi zmeškali majstrovstvá sveta 2021 v Miláne v Taliansku, existujú štyri krajiny – Čína, India, Mexiko a Saudská Arábia – s dvoma účastníkmi tohtoročnej WBC, pričom spolu s nimi bude súťažiť aj minuloročný šampión. tohtoročný. (Čína a Mexiko majú v roku 2022 po dvoch účastníkov Svetový pohár pivovarov.)

Oficiálne logo Aténskeho festivalu kávy.  O v káve má tvar kávového zrna.  Pozadie je sýtoružové s výrazným bielym písmom.
Šesť finalistov na Majstrovstvách sveta baristov v roku 2021. Foto Luca Rinaldi pre World Coffee Events.

Návrat do Melbourne

Svetové kávové podujatia (WCE), organizačný orgán majstrovstiev sveta v káve a dcérska spoločnosť Asociácia špeciálnej kávy (SCA), prinesie WBC a WBrC do Melbourne prvýkrát od roku 2013 – a organizácia je nadšená z návratu do mesta kávy najvyššej úrovne. „Jedným z najzaujímavejších lákadiel pre minulých návštevníkov bolo zažiť rozsiahlu a zrelú kávovú scénu,“ hovorí Amy Ball, manažérka pre udalosti pre SCA. „Austrália má dlho vybudovanú kultúru espressa a spotrebitelia majú vysoké povedomie o špecialite. MICE bola jednou z prvých veľtrhov zameraných na kávu a od začiatku mala silné prepojenie s konkurenciou – vrátane častého hostenia austrálskych národných majstrovstiev.

Keďže na tohtoročnom WBC sa predstaví viac súťažiacich ako na minuloročnom podujatí v Miláne postihnutom COVID, súťaž bude zahŕňať prekrývajúce sa vystúpenia v prvom kole po prvýkrát od roku 2019. „Osobné publikum bude môcť sedieť v jednom z troch miest na sedenie, pričom smerové reproduktory poskytujúce zvuk pre túto súťažnú stanicu,“ hovorí Amy.

Úradujúci majster sveta v baristoch Diego Campos vystupuje v roku 2021 na WBC. Foto s láskavým dovolením World Coffee Events.

Sledujte odkiaľkoľvek

Pre tých, ktorí túto udalosť nezažijú osobne, budú Majstrovstvá sveta v káve vysielané naživo webovú stránku podujatia; WBC beží od 27. do 30. septembra, kým WBrC od 28. do 30. septembra. „Poslucháči živého vysielania budú môcť prepínať medzi tromi súťažnými stanicami WBC v prvom kole, pričom každá bude vysielaná na vyhradenom kanáli, zatiaľ čo neskoršie kolá WBC budú na jedinom kanáli,“ hovorí Amy. „Na WBrC sa na obrazovke a v priamom prenose zobrazia pripravené prezentácie otvorenej služby súťažiacich.“ WCE bude tiež zverejňovať výkony konkurentov na webe WCC kanál YouTube a pokrývanie súťaží na sociálnych kanáloch WCC.

WCE a kávový priemysel v Melbourne sa obzvlášť tešia na tohtoročné WCC, ktoré sa od svojho pôvodne plánovaného dátumu v máji 2020 oneskorilo z dôvodu pandémie COVID-19. „COVID-19 predstavoval obrovské výzvy na všetkých veľtrhoch a MICE bola fantastickým partnerom pri hľadaní riešení a posilňovaní ich záväzku usporiadať majstrovstvá sveta v káve,“ hovorí Amy.

Oznamovanie novej éry WCC

Melbourne WCC je tiež prvým podujatím, na ktorom WCE spolupracuje s mnohými novokvalifikovanými sponzormi ohlásenými skôr v roku 2022: Postoj baristu, Victory Arduino, Cafetto, Brita, BWTa Breville. Amy hovorí: „Tešíme sa na spoluprácu s nimi a na inovácie, ktoré tieto partnerstvá uľahčia v nasledujúcich rokoch.“

Veľa šťastia všetkým súťažiacim, ktorí sa zúčastnia slávností v Melbourne!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *