Nature’s Fynd uvádza na trh celoštátne americké výhonky smotanový syr bez obsahu mlieka

Príroda Fyndpotravinárska technologická spoločnosť, ktorá vyrába alternatívy mäsa a mliečnych výrobkov s proteínom Fy™ na báze húb, oznamuje, že jej krémový syr bez mlieka je teraz dostupný na Farmárske trhy klíčkov po celých USA.

„Pozitívna odozva spotrebiteľov na náš bezmliečny smotanový syr na báze Fy prekročila naše očakávania“

Nový smotanový syr vyrobený s Fy, hubovým proteínom pestovaným pomocou Fyndovej novej fermentačnej technológie, sa chuťou a roztierateľnosťou vyrovná tradičnému smotanovému syru, hovorí značka. Môže byť tiež nahradený takmer v každom recepte vyžadujúcom prísady smotanového syra. K dispozícii v príchutiach Original a Pažítka & Cibuľa, každá 8 oz vaňa sa predáva za 4,99 USD a nájdete ju v chladených sekciách Sprout.

Fynd’s poznamenáva, že jeho smotanový syr bez mlieka je úplne vegánsky, bez orechov, bez sóje a neobsahuje žiadne umelé príchute ani konzervačné látky.

Syrová nátierka Natures Fynd na bageli
©Nature’s Fynd

Sopečný proteín

Fy proteín je výživná a vysoko udržateľná zložka pôvodne pestovaná z mikróbov žijúcich v geotermálnych horúcich prameňoch Yellowstone. Podľa spoločnosti je Fy kompletný proteín bez GMO obsahujúci všetkých deväť esenciálnych aminokyselín a môže byť použitý na vytvorenie prakticky akejkoľvek alternatívy mäsa alebo mliečnych výrobkov. Keďže ide o druh huby, jej štartér rastie ako štruktúra typu mycélia, ktorú možno nepretržite kŕmiť a pestovať, čo uľahčuje pestovanie a zber s obmedzenými vstupmi pôdy, vody a energie.

Okrem smotanového syra spoločnosť Nature’s Fynd vydala aj rad raňajkových klobások na báze Fy, ktorý debutoval v US Whole Foods minulý rok. Tspoločnosť zvýšila viac ako 500 miliónov dolárov vo financovaní od podporovateľov, ako sú Bill Gates a Al Gore, a je na čele s veteránmi v agrobiznise a potravinárskom priemysle vrátane spoločností ADM, Bel Brands USA, KIND Snacks a Cargill.

Ranajky-Patties-Maple-Natures-Fynd
©Nature’s Fynd

„Pozitívna odozva spotrebiteľov na náš smotanový syr bez mlieka prekonala naše očakávania,“ povedal Thomas Jonas, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Nature’s Fynd. “Náš vegánsky smotanový syr dodáva krémovú textúru a lahodnú chuť mliečneho smotanového syra, pričom je šetrnejší k planéte.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *