Newyorský Jack’s Stir Brew sa spája so sieťou vinární Vin Sur VingtDaily Coffee News od Roast Magazine

Dlhoročný dodávateľ kávy v New Yorku Jack’s Stir Brew sa zlúčila s nezávislou sieťou vínnych barov v New Yorku Víno na dvadsať (VSV) na vytvorenie novej materskej spoločnosti s názvom TenEleven Hospitality.

Finančné podmienky zlúčenia neboli zverejnené.

Vďaka fúzii teraz TenEleven Hospitality vlastní a prevádzkuje 14 maloobchodných miest po celom New Yorku a Long Islande, vrátane šiestich existujúcich kaviarní Jack’s Stir Brew Coffee barov a ôsmich vinární VSV. Nová materská spoločnosť tvrdí, že ďalšie tri Jack’s kaviarne sú v súčasnosti „vo vývoji“.

Fúziu viedla investičná spoločnosť so sídlom v New Yorku Feenix Venture Partnersktorá bola existujúcim veriteľom VSV. Medzitým zakladatelia a prevádzkovatelia VSV — Rakesh Chandiramani, Sebastien Auvet a Dilip Hari — budú viesť materskú spoločnosť. Títo traja sa podieľajú na korporátnom riadení Jack’s Stir Brew od roku 2020.

„Synergie medzi týmito podnikmi boli jasné a tím VSV odviedol s Jack’s Coffee neuveriteľnú prácu, takže fúzia dávala očividný zmysel,“ povedal Keith Lee, generálny riaditeľ Feenix, v oznámení o dohode. “Sme naozaj nadšení z toho, kam tím posunie podnikanie s touto novou kombináciou.”

Jack’s Stir Brew založil Jack Mazzola v roku 2003 s jediným miestom na 10. ulici v štvrti Greenwich Village na Manhattane. Kaviareň bola jednou z prvých v meste, ktorá propagovala všetky organické kávy a kávy s certifikátom Fairtrade. Bolo to tiež miesto zrodu mechanického zariadenia na miešanie kávovej usadeniny, ktoré by nakoniec inšpirovalo názov Stir Brew.

V roku 2018 sa Mazzola podelila o plány na rozšírenie Jack’s o 25 nových obchodov v priebehu štyroch rokov, plus možné celoštátne zavedenie. Tento vývoj sa ešte neuskutočnil, hoci TenEleven hovorí, že budúce plány zahŕňajú spustenie vinárskeho a kávového klubu a rozšírenie kamenných operácií na „ďalšie trhy na severovýchode a juhu“.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *